/Osijek svladao Hajduk i izborio polufinale Kupa BOČKAJ I HENTY PRESUDILI SPLIĆANIMA
Screenshot_20181205-190201_Instagram

Slobodno možemo reći da su i Osijek i Hajduk igrali utakmicu sezone. Hajduk se odavno oprostio od iluzija o borbi za naslov prvaka, a objektivno u istoj je situaciji i Osijek, pa je Kup ostao kao jedina prava, ozbiljna borba u aktualnoj sezoni.

OSIJEK – HAJDUK  2:1

Strijelci: 1:0 Bočkaj (25), 2:0 Henty (38), 2:1 Gyurcso (64)

Osijek: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Bočkaj, Pušić, Mudražija, Hajradinović, Henty (od 89. Dugandžić), Boban (od 81. Lončar), Marić

Hajduk: Ljubić, Juranović, Vučur, Ismajli, Bradarić (od 83. Fomitschow), Jurić (od 49. Gyurcso), Caktaš, Palaversa (od 87. Ivanovski), Jradi, Nejašmić, Jairo

Na samom otvaranju nezgodan sudar Marića i gostujućeg vratara Ljubića kojem su prethodila proklizavanja i jednog i drugog, a deblji kraj izvukao je vratar Hajduka koji je dobio koljenom u glavu. Uvodnih 20ak minuta proteklo je u laganoj dominaciji Hajduka, no Malenica nije imao potrebe za nekakvom pravom intervencijom, vezni red i obrana su odlično i bez problema zatvarali sve pokušaje gostiju. Iza 20. minute Osijek je polako počeo preuzimati inicijativu, u 25. prvi udarac prema golu gostiju Grgića, a minutu nakon toga Bijelo plavi su došli do vodstva. Pušić je briljantnom loptom otvorio bok, Grgić povratnom loptom potpuno na drugoj strani pronalazi Bočkaja koji prizemnim udarce pogađa suprotni kut za veliku prednost Zekićeve momčadi. U 38. minuti gol po istom receptu, Osijek je ponovno odlično otvorio desni bok, Boban se sjurio do linije i niskom povratnom loptom pronašao Hentya koji je primirio loptu, namjestio se i prizemno pogodio. I vratar Hajduka je morao bolje reagirati, ali vjerojatno nije vidio loptu dok se nije pojavila ispred njega. Ljubić je odmah nakon 30ak sekundi kardinalno pogriješio, dodao je loptu Hajradinoviću koji je ostao sam ispred njega i umjesto da to hladno pogodi i odvede Osijek u polufinale, tukao je blizu Ljubića koji se iskupio za grešku.

U nastavku Osijek kreće sjajno, najprije je Boban tukao sa ruba kaznenog prostora, a onda u istoj minuti Ljubić sjajno brani Marićev pokušaj i ostavlja Bile u igri. U 52. minuti prvi posao za Malenicu, Caktaš je tukao iz slobodnog udarca, ali je za Malenicu to lak zadatak. U 56. je Hajduk prvi puta zaista opasan, Mađar Gyurcso sjajno je odapeo iz slobodnog udarca s lijeve strane hajdukova napada i pogodio suprotnu vratnicu, a odbijenu loptu obrana Osijeka je uspjela kratko raščistiti, ali vrlo brzo je došla do Palaverse na rubu 16 metara a ovaj tuče vrlo snažno, ali preko gola. Nastavio je Hajduk s pravim, velikim pritiskom, u 60. minuti spašavao je Malenica nakon odličnog udarca Mije Caktaša sa 17-18 metara. U 64. minuti Hajduk je došao do zasluženog pogotka, bolja igra u drugom dijelu došla je na naplatu, Jairo je dobio loptu na desnoj strani, oslobodio se Bočkaja koji je tražio prekršaj u napadu, a onda savršenom loptom pronašao Gyurcsa kojem nije bilo teško s 3 metra ugurati loptu u mrežu. Primljeni pogodak vratio je Osijek u igru, posložila se momčad nakon toga, zatvorila sve prilaze Malenici i sljedećih 15ak minuta Bijelo plavi su kontrolirali zbivanja na terenu. U samoj završnici očekivao se pritisak Hajduka, no Osijek je mirno kontrolirao sve pokušaje Hajduka koji nije uspio stvoriti niti polupriliku.

Sve u svemu jedna dobra, zanimljiva utakmica u kojoj je Osijek iskoristio svoje prilike i ostao u igri za trofej, dok se Hajduk može posvetiti lovu na pozicije koje će kroz prvenstvo voditi u europska natjecanja sljedećeg ljeta. Kada se sve zbroji Osijek je bio bolji za taj jedan gol iako je Hajduk u svojih 15ak minuta dominacije mogao do izjednačenja pa čak i preokreta. Važna je to pobjeda za Zekićevu momčad, definitivno ih ostavlja natjecateljski “našpanane”, atmosfera u svlačionici, u klubu i oko njega ovako ostaje na jednom visokom nivou.