/Osijek i Dinamo remizirali u derbiju HNL-a ODIGRAN JE DERBI 4. KOLA HNL-A
68419624_10158696986288852_2348860310728736768_n

Osijek i Dinamo remizirali u derbiju HNL-a ODIGRAN JE DERBI 4. KOLA HNL-A

Pred lijepo popunjenim tribinama Gradskog vrta Osijek je remizirao bez pogodaka s aktualnim prvakom države. Vrlo dopadljiva utakmica s nekoliko dobrih prigoda na obje strane uz dojam da su Bijelo plavi ipak bili  bliži slavlju.

OSIJEK – DINAMO 0:0

Osijek, Gradski vrt, 5 127 gledatelja

Osijek: Ivušić, Škorić, Šutalo, Majstorović, Šorša, Bočkaj, Žaper, Kleinheisler (od 82. Talys), Lopa (od 75. Mioč), Marić, Mance

Dinamo: Livaković, Pinto, Theophile, Dilaver, Moubandje, Moro, A. Marin (od 77. Šitum), Kadzior, Majer (od 72. Gojak), Atiemwen, Gavranović (od 72. Petković)

Prvo poluvrijeme krenulo je uz opreznu igru i jednih i drugih, bez ikakvog rizika ako izuzmemo Šutala koji se dva puta opasno poigravao, srećom po Bijelo plave bez konkretnih posljedica. Na prvu priliku čekalo se sve do 21. minute kada su Osječani imali matnu istuaciju. Majstorović je dugom loptom sjajno pronašao Marića koji sjajno prima i oslobađa se svog čuvara, dobro  je i pucao ali je reprezentativni vratar Dinama sjajno nogom obranio. To je malo razbudilo Osijek koji u sljedećih 5-6 minuta opsjeda vrata Dinama, no Livaković i njegova obrana ipak drže sve pod kontrolom. Nakon toga prva prava prilika i na drugoj strani, Majer je u brzoj kontri poslužio Gavranovića čiji pokušaj fantastičnim padom u noge zaustavlja Ivušić. Vratar Osijeka još jednom sjajno reagira u 35. kada je Theophile neobjašnjivo ostao sam na 5-6 metara od njega i glavom tukao, no Ivušić je još jednom na pravom mjestu! Do kraja poluvremena još jedan pokušaj Mancea, no njegov udarac ipak nije bio prava opasnost za raspoloženog Livakovića.

U nastavku još bolja utakmica, ritam nije padao unatoč velikoj sparini u Gradskom vrtu. Prigoda je bilo na obje strane, Dinamo je u nastavku više držao loptu u svom posjedu, posebice u posljednjih 15ak minuta kada se vidjelo da su puno svježiji, ali je Osijek bio puno opasniji. Livaković se još jednom istaknuo fantastičnom obranom u 57. minuti kada je Šorša odlično tukao glavom. Nešto nakon toga Livakovića je spašavao Pinto koji je blokirao udarac Bočkaja. Na kraju prava drama, Dinamo je napao, a Osijek čekao svoju priliku iz kontre i dočekao je u 90. minuti. Marić je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, došao u srce kaznenog prostora i kada mu je branič gostiju uklizao – pao! Sudac Zebec mu je pokazao žuti karton, a gledajući usporenu snimku čini se opravdano. U trećoj minuti sudačkog dodatka korner za Osijek, Mance je najviši u skoku a njegov udarac odlazi nekoliko centimetara od vratnice.

Sve u svemu jedna vrlo dobra utakmica koja je mogla i na jednu i na drugu stranu, Ivušić i Livaković bili su najbolji pojedinci svojih momčadi. Kad se sve zbroji, Osijek ima više za čime žaliti, bila je to prilika da sustigne Dinamo, ovako bi nakon ovog kola mogao biti na -5 u odnosu na Rijeku i Hajduk što je objektivno puno s obzirom na to da je sezona tek krenula.