/Omladinac Vukojevci zaustavio Croatiju, Iskirica juri prema naslovu PRAVA GOLIJADA U MARKOVCU, ŽELJEZNIČAR OD 0:4 DOŠAO DO 3:4 NO NISU USPJELI PREOKRENUTI
Motičina Našice 2. ŽNL

Našička 2. ŽNL čini se polako ali sigurno ide prema raspletu. Prije 3-4 tjedna Croatia se činila kao vrlo izgledan prvak, no potpuno su iskočili iz kolosjeka i sada su u zaostatku velikih 5 bodova iza Šaptinovčana koji jure prema naslovu.

Zvonimir Lukačević i Ivan Kovačević svojim pogocima donijeli su slavlje Iskrici u susretu s Mladosti, te povećanje prednosti na vrhu prvenstvene ljestvice. Gosti su od 67. minute igrali s igračem manje jer je Štefančić zaradio drugi žuti karton, pa su domaći tako lakše sačuvali prednost od 1:0 koju su u tom trenutku već imali, te je Kovačevićevim pogotkom povećali i mirno priveli susret kraju. Croati ja i treći puta u nizu poražena i s vodeće pozicije koju su dugo držali “kliznuli” su u minus od velikih 5 bodaova iza Iskrice. U 22. kolu na svom terenu su doživjeli minimalni poraz od momčadi Omladinca. Jedini pogodak na susretu postigao je Dino Gašperić u 37. minuti susreta.

našice rezultati

Najefikasniji susret kola odigrali su Željezničar i Poganovci, u pravoj golijadi slavili su gosti rezultatom 5:3. U 37. minuti činilo se da će gosti upisati rekordnu pobjedu, imali su vodstvo 4:0 pogocima Mrčele, Ivanovića i Stanivukovića koji je dva puta pogodio, od čega jednom s bijele točke, a s istog mjesta pogodio je i Ivanović. U 40 minuti domaćin smanjuje na 1:4 preko Čavajde koji je i u 59. minuti matirao Ćorkovića za 2:4. Kada je Ivančić u 72. minuti smanjio na 3:4 slijedila je uzbudljiva završnica u kojoj se momčad Poganovaca ipak bolje snašla i u 86. minuti zabijaju za konačnih 5:3 a strijelac je bio Kundid.

U derbiju davljenika u Breziku Martin je upisao prvu pobjedu u prvenstvu. Iako je domaćin bio bolja momčad tokom čitave utakmice, gosti su se dobro branili i u završnici realizirali svoju jedinu prigodu, a sretni strijelac bio je Tomislav Golubović. Motičina je na svom terenu upisala visoku 4:1 pobjedu nad Poletom, te im tako pobjegla na prvenstvenoj ljestvici na 6 bodova viška. Strijelci za Motičinu bili su Batrac P., Bodo i Dino Perišić u prvom dijelu, zatim gosti smanjuju preko Mihaljevića, a konačni rezultat postavlja Benjamin Batrac. Uz visoku pobjedu domaćin je zapucao kazneni udarac, dok su gosti od 60. minute ostali s igračem manje.

Seljak je upisao 2:0 pobjedu na gostovanju u Nizi, a slavlje su im donijeli pogoci Kovačevića na samom otvaranju susreta, te Lulića u 89. minuti. Sjajno kolo gostiju koji su slavili u čak 5 utakmica zaokružila je Lila pobjedom 3:1 u Zoljanu. Gosti su već u prvoj minuti došli do prednosti preko najboljeg igrača susreta Marka Dudjaka, a domaćin se golom Koša vrlo brzo vraća, bilo je to u 4. minuti. Prije odmora Dudjak postiže novi pogodak, a konačni rezultat postavlja Kubaša u 60. minuti. 10 minuta nakon toga zbog drugog žutog isključen je domaći igrač Markulić i tu je bio kraj priče. Lila je zadržala 3. mjesto i ostala u nekakvim nategnutim kombinacijama za naslov prvaka.