/Omladinac i matematički osigurao jesensku titulu UVJERLJIVE POBJEDE ŠOKADIJE I POLETA
nogomet-nk-omladinac-josipovac

Dva kola su ostala đakovačkim drugoligašima u jesenskom dijelu sezone, a proteklog vikenda nogometaši Omladinca su i matematički potvrdili jesensku titulu. Još je 6 bodova u igri, a Josipovčani imaju 8 bodova prednosti pred prvim pratiteljem Šokadijom. Naravno, i dalje nisu primili pogodak, njihovu obranu nije probio niti Dinamo koji se pomalo iznenađujuće dobro nosio s prvenstvenim liderom. U sljedećem kolu obranu Omladinca testira raspucana Šokadija, to je ujedno vjerojatno posljednja šansa da se vrati nekakva zanimljivost u sezonu, ako Omladinac pobjedi i konačni trijumf na kraju sezone je praktično zakaparen. Kao i obično opširan izvještaj prenosimo s portala Đakovo-sport.com:

1:3 (1:2)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Osijek) i Jadranko Mor (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mijo Gregić (14.), 1:1 Veselinović (24.), 1:2 Veselinović (38.), 1:3 Gurdon (90.).

BUDUĆNOST: Bunoza, Šimić (60. Filipović), Paradžik, Željko Grgić, Perić, Ručevićn (70. Jukić), Mijo Gregić (85. Babić), Crnojević, Anto Grgić, Bruno Gregić (86. Majdenić), Keglović (53. Pavić).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Kristijan Džambić (69. Stjepan Đambić), Blažević, Ivan Bjelobrk, Ljubić, Mandić (89. Vinko), Rudnički (87. Anđelo Ivić), Gurdon, Marko Bjelobobrk, Jelenčić (60. Milić), Veselinović.

Gorjanci su se nadali da protiv Širokopoljaca mogu doći do bodova koji će ih maknuti sa zadnjega mjesta na tablici. I u takvom ritmu su otvorili utakmicu. Mijo Gregić dovodio Gorjance u vodstvo u 14. minuti. Međutim, deset minuta kasnije, Matej Veselinović dobiva povratnu loptu od Stjepana Gurdona i točnim udarcem pogađa same rašlje Ivićevoga gola. Isti igrač pokazao će se „noćnom morom“ za domaćine jer će u 38. minuti svojim drugim pogotkom preokrenuti rezultat u korist Hajduka. Gostujući napadač iz slobodnoga udarca pogađa gorjansku mrežu. U drugom poluvremenu Budućnost kreće na sve ili ništa pokušavajući doći po poravnanja. Međutim, golman Mario Ivić imao je svoj dan. U samoj završnici, kontranapad Hajduka trećim pogotkom završio je Stjepan Gurdon.

0:1 (0:1)

Trnava – Igralište Trnava. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 0:1 Habada (17.).

DINAMO (TR): Svilanović, Martinović (58. Ivaković), Bartoš, Turković, Habada, Dario Franjić, Vuković, Živković, Nikolić (85. Matić), Lovaković, Jambrec.

OMLADINAC (J): Brandis, Kolarik, Denis Brkić, Kocur, Šlegl, Kanisek (62. Pastva), Hulak, Habada, Mišetić, Kvasnovski, Igor Stuhli. Trener: Šimo Živković.

To je takav dan, rekao je nakon utakmice trener Omladinac Šimo Živković. Naime, svi su očekivali visoku pobjedu vodeće momčadi lige, međutim, na kraju je jedan jedini pogodak odlučio pobjednika. U prvih pet minuta gosti su imali tri stopostotne prilike, ali promašivali su u prvoj minuti Mišetić, nakon njegovog udarca lopta se odbija do Brkića koji pogađa stativu. Nekoliko minuta kasnije u stopostotnoj prilici našao se Igor Stuhli, ali njegov udaraca brani golman Svilanović. Ipak, dominaciju Josipovčana okrunio je vodećim pogotkom Ante Habada. Nakon izigranog duplog pasa Habada je iskosa s desne strane ušao u kazneni prostor, snažnim udarcem uspio je propucati trnavačkoga golmana. Napadi gostiju su se nastavili i dalje, ali promašaji su ono što je pratilo momčad trenera Šime Živkovića. Stopostotnu priliku promašio je Zlatko Kvasnovski.

U nastavku utakmice ništa se važnije nije mijenjalo u odnosu snaga. Josipovčani s većim posjedom lopte, stvaraju prilike, ali lopta jednostavno neće u gol. Domaćini su čekali priliku iz kontre, a takva jedna dogodila se u samoj završnici utakmice. Ulazak domaćega napadač u kazneni prostor sudac Tomislav Rupčić nije okarakterizirao kao najstrožu kaznu. To je izazvalo negodovanje domaćih igrača, ali sudac Rupčić pravilno je procijenio spomenutu situaciju. Tako su Josipovčani teže od očekivanoga došli do nova tri boda koja ih i dalje ostavljaju stopostotnima, a još uvijek drže i rekord da u 11 utakmica još nisu primili pogodak. U sljedećem kolu Omladinac na svom terenu dočekuju drugoplasiranu Šokadiju.

5:1 (2:0)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Krajina (Osijek). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Marko Zdunić (Osijek). Strijelci: 1:0 Josip Damjanović (15.), 2:0 Matić (29.), 3:0 Matić (57.), 3:1 Marijan Žeravica (60 – 11 m), 4:1 Matić (64.), 5:1 Ilija Degmečić (82.).

ŠOKADIJA. Marjanović, Ilija Degmečić, Bilić (58. Kristijan Djaković), Pačarić, Rendulić, Ante Andrijević, Knežević, Josip Damjanović (75. Mato Damjanović), Čolić (46. Mašić), Matić (65. Ivan Djaković), Đurasović.

REKORD: Rukavina (65. Zlatunić), Božidar Kedveš, Francem, Adam Kryk (83. Gabrijel Kedveš), Drmić (73. Tomislav Kryk), Josip Žeravica, Premužić, Danijel Kedveš, Marijan Žeravica, Stanić (46. Barić), Marić.

Šokadija je prekinula niz neuspjeha i visokom i uvjerljivom pobjedom najavili svoj put u Josipovac. Već u 15. minuti Josip Damjanović dovodi domaćina u vodstvo 1:0, a nakon toga na scenu stupa Ivan Matić koji s dva pogotka rješava pitanje pobjednika. Prvo je zabio u 29, a nakon toga i u 57. minuti. Gosti su postigli pogodak iz kaznenoga udarca, a strijelac je bio Marijan Žeravica. Do kraja utakmice domaćini su postigli još dva pogotka, a svoj treći pogodak postigao je Ivan Matić u 64. minuti. Točku na „i“ petim pogotkom stavio je Ilija Degmečić.

0:5 (0:3)

Đakovački Selci – Gledatelja: 100. Strijelci: 0:1 Antonio Paradžik (16.), 0:2 Blažević (36.), 0:3 Sekić(44.), 0:4 Aščić (64.), 0:5 Silvio Vočanec (73.).

OMLADINAC (ĐS): Kovačić (43. Ivić), Aščić (79. Švraka), Bagarić (71. Stjepan Vardić), Mikloš (68. Jelačić), Kokalović, Marko Vardić, Borna Vardić, Škalec (79. Nađ), Stjepan Vardić, Genda, Turić.

JEDINSTVO: Barić, Ivan Juroš, Krešimir Juroš, Sekić (64. Radočaj), Balabanić, Marjanović (68. Dalibor Paradžik), Antonio Paradžik (73. Matković), Blažević, Matković, Aščić, Silvio Vočanec.

Trećeplasirani Forkuševčani slavili su u Đakovačkim Selcima. Pitanje pobjednika riješili su u prvih 45 minuta kada su postigli sva tri pogotka. U 16. minuti Antonio Paradžik doveo je Jedinstvo u vodstvo 1:0 da bi Tomislav Blažević povećao vodstvo na 2:0. U završnici prvoga poluvremena Slaven Sekić postiže treći gol za 3:0. U drugom poluvremenu Aščić postiže četvrti, a Silvio Vočanec peti za konačnih 5:0. U drugom poluvremenu Selčani su pokušavali nešto učiniti, ali do kraja utakmice golova više nije bilo.

2:1 (1:0)

Gašinci – Igralište Gašinci. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Šifner (35.), 2:0 Kruljac (86.) 2:1 Ivan Romac (90.)

HOŠK: Grubešić, Martinović (86. Perica Rac), Karalić, Katarin, Franjić (76. Cvitić), Milković, Šifner, Kust, Danijel Rac, Hrgić, Vomš (70. Kruljac).

SLOGA: Talavanić, Marić (17. Pačarić), Matošević, Nikolić, Marin Penava, Sušić, Tominac, Babić, Romac, Vragolović, Penava.

Nakon početnoga ispitivanja snaga, domaćini su bolju igru okrunili vodećim pogotkom. Igrala se 35. minuta kada je Danijel Rac ubacio loptu iz kornera, golman Talavanić izbacio je loptu u kazneni prostor, a u gužvi se najbolje snašao Ivan Šifner i preciznim udarcem trese gostujuću mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta domaćini dolaze do drugoga gola. Tomislav Martinović prošao je po desnoj strani, odlično ubacio loptu u kazneni prostor gdje se našao Luka Kruljac koji mirno posprema loptu u mrežu. U samoj završnici susreta, gosti su postigli počasni pogodak. Ubačenu loptu s desne strane na drugoj je stativi dočekao Ivan Romac i iz voleja pogađa Grubešićevu mrežu.

0:3 (0:2)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Tadić (22.), 0:2 Udovčić (32.), 0:3 Šarčević (58.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Kovač (70. Antonio Lagator), Jelečević, Marko Mijakić, Radoš, Marić (64. Luka Drenjančević), Domagoj Ćurić (80. Boni), Horvat, Gudelj (64. Sesar), Kvesić (76. Bikić).

DRAČICE: Cikač, Jezidžić (80. Jukić), Šarčević, Petar Andričić, Iletić, Đurđević, Marko Andričić, Tadić (58. Čečura), Udovčić (72. Šarić, 76. Škalić), Ivan Krizmanić, Kasa.

Jošavski derbi zasluženo je pripao Dračičanima. U prvom su poluvremenu iskoristili svoje prilike i na odmor otišli s vodstvom 2:0. U 22. minuti Goran Tadić iskoristio je kontru, sa ruba kaznenoga prostora dobio je loptu na stranu, a on preciznim udarcem pogađa suprotne rašlje viškovačkoga gola. Deset minuta kasnije, lopta se zaustavila na rubu kaznenoga prostora, na nju je natrčao Marijan Udovčić i pogodio protivnički gol. Za mirno vodstvo i odlazak na odmor. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice , točnije u 58. minuti Tomislav Šarčević primio je dubinsku loptu i sam, izašao pred golmana Drenjančevića. Mirno je loptu poslao u mrežu. Domaćini su u završnici susreta imali priliku za postizanje počasnoga pogotka. Sudac Florijančić jednu napucanu loptu okarakterizirao je kao namjerno igranje rukom te pokazao na bijelu točku. Domaći izvođač najstrože kazne bio je Ivica Horvat, ali njegov udaraca brani dračički vratar Danko Cikač.

8:1 (3:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 70. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Lučić (2.), 2:0 Ivan Đuretković (6.), 3:0 Mario Vuksanović (25.), 4:0 Mario Vuksanović (49.), 5:0 Mario Vuksanović (52.), 5:1 Drobina (57.), 6:1 Brezinšak (68.), 7:1 Rebić (76.), 8:1 Petar Paradžik (88.).

POLET: Drenić, Galić (46. Gavran), Veber, Rebić, Brezinšak, Lučić (54. Drlić), Ivan Đuretković, Vladimir Đuretković (46. Marin Lučić), Vuksanović (53. Dubravac), Filip Paradžik, Petar Paradžik.

MLADOST (I): Aleksa, Dudaš, Radočaj, Ivan Išasegi, Lovrić, Lulić, Jurić, Kolar, Goran Išasegi, Bošnjak, Drobina.

Semeljčani su s pravom opravdali ulogu favorita protiv ivanovačke Mladost. Već u prvih pola sata Semeljčani su postigli tri pogotka čime j neizvjesnost oko pobjednika bila riješena. Već u dugoj minuti Lučić je doveo Polet u vodstvo 1:0 da bi samo četiri minute kasnije Ivan Đuretković postigao i drugi gol za domaćine. Polet je nastavio napadati, s svju seriju golova u 25. minuti trećim golom otvorio je Mario Vuksanović. To je bio rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice golijada se nastavila. Mario Vuksanović postiže dva pogotka (49. i 52.) za visokih 5:0.Nakon toga i gosti postižu počasni pogodak, a strijelac je Drobina. Semeljčani su golovima Brezinšaka i Rebića i Petra Paradžika došli do konačnih 8:1.