/Olimpija pregazila Torpedo, Baranja Feška ODIGRANO JE USKRSNO KOLO OSJEČKO BARANJSKE 1. ŽNL
received_333914477177584

Ništa nova na vrhu osječke Primere, Mladost je svakako bila nedostižna, a i uspješno je odradila svoj posao i u završni dio sezone kreće s velikom prednosti! Olimpija je protiv Torpeda bila uvjerljiva, derbi je derbi bio samo u najavi.

Nismo ljubitelji crnila i priča koje nisu lijepe ali zaista moramo uputiti kritiku djelatnicima ŽNS koji eto od silnog posla kojim su zatrpani nisu u stanju u comet sustavu urediti datume kad se koja utakmica odigravao. Svakako treba imati razumijevanja, za taj silno težak posao potrebno je možda i dvije minute. No, ionako ništa nećemo promijeniti, vratimo se nogometu.

OLIMPIJA – TORPEDO 4:1

Od derbija ni d. To bi bio rezime, posebice prvog poluvremena u kojem je na terenu postojala samo jedna momčad. Olimpija je pregazila goste predvođena svojom prvom violinom i kapetanom Mario Mijatovićem koji je još jednom dokazao da je klasa za sebe. Pokazalo se i da Torpedo s Milardovićem i bez njega ni izbliza nije ista momčad. Osim trostrukog strijelca Mijatovoća za Olimpiju je zabio Matija Čakalić, a ako to možemo nazvati ublažavanjem, poraz gostiju ublažio je Stjepana Nikolić Kpvačić.

– Danas smo bili bolja ekipa. Zasluženo smo pobijedili jako dobru ekipu Torpeda kojoj želim sretan nastavak u prvenstvu . Svojim dečkima čestitke na dobroj utakmici. – izjavio je trener Olimpije Miro Samardžić.

– Težak poraz u Osijeku nakon jako loše igre u prvom poluvremenu ništa što smo dogovorili prije utakmice nismo izvršili na terenu. Moje mišljenje je da smo se drugo poluvrijeme nešto malo “digli”, lopta nam je bila brža, ali sve to je bilo nedovoljno da ugrozi odličnu Olimpiju. – riječi su Branimira Ivande.

ol tor

SLAVONIJA – JEDINSTVO 3:1

Slavonija je očekivano slavila protiv Jedinstva na svom terenu, ali možda malo teže od očekivanog. Gosti su u ranoj fazi utakmice došli do prednosti preko Roka Šarlije. Sredinom prvog dijela Pavo Kovačević je vratio stvari na početak, a tek u završnih 15ak minuta Slavonija je slomila goste preko svog u proljeće najboljeg igrača Igora Bešlića.

– Teško je bilo za igrati, dosta sparno i blagdanska atmosfera. Gosti su poveli već u 7. minuti, ali smo preokrenuli u konačnici za pobjedu 3:1 – komentar je trenera Slavonije Vlade Mihaljevića.

Igrali smo protiv iskusnog protivnika koji je dominirao u posjedu te nam nam na taj nacin stvarao probleme. Mi smo se bazirali na fazu obrane, igrali smo na polukontru i kontru iz koje smo uspjeli stvorit nekoliko izglednih prilika kojih na žalost nismo uspjeli realizirati. Zabili smo rani pogodak ali na žalost nismo uspjeli zadržati pozitivan rezultat. Čestitam protivniku na fer i korektnoj igri te na zasluženoj pobjedi. Ovom prilikom bi se zahvalio gostujućoj ekipi na gostoprimstvu, možete bit primjer svim ekipama kako se poštuje protivnik, hvala vam i sretno dalje u prvenstvu – komentar je gostujuće trenera Martina Majdenića.

sla jed

HAJDUK – RATAR 0:0

Dobru i zanimljivu utakmicu odigrali su Hajduk i Ratar, ali na žalost gledatelja bez pogodaka. S obzirom na sve, nitko nije pretjerano nezadovoljan ovim ishodom.

– U jednoj tvrdoj, borbenoj i dobroj utakmici uzeli smo zasluženi bod. Čestitam svojim dečkima na borbenosti. – kazao je nakon susreta Igor Kolarić.

– Na kraju moramo biti zadovoljni bodom, danas lopta jednostavno nije htjela u gol 3-4 sto postotne, na kraju su domaćini imali čistu šansu za gol, ali naš golman Barić je dobro intervenirao! Čestitao bi domaćinu na korektnoj igri i sudačkoj trojci koja je vrhunski odradila posao! – rekao je Josip Mišić, trener gostiju.

haj rat

BARANJA BELJE – FEŠK 5:0

Kako smo i najavljivali Baranji se otvorila krasna prilika za lake bodove protiv desetkovanpg Feška što su i iskoristili. Na kraju s obzirom na prikazano teško je ne zaključiti da bi bodovi ostali u Baranji i da nije bilo izostanaka. Posebno nadahnutu bio je Dejan Dorotić koji je postigao prva tri gola na utakmici, a “petardu” su zaokružili Antun Mesar i Filip Benković.

– Dvije rečenice: Rezultat na kraju utakmice govori sve o današnjoj izvedbi svih mojih igrača. Čestitam mojim igračima na odličnoj utakmici i gostima na fer i korektnoj igri. – zaključio je Zdravko Pavlinić, trener Baranje.

– Nažalost opet nam se dogodilo da nismo “došli” na utakmicu! Rezultat sve govori, a i činjenica da je naš najbolji igrač bio vratar! Bili smo loši u svim segmentima igre što je domaćin jako, jako dobro iskoristio! Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi!  – izjavio je Stjepan Kapraljević.

bar fešk

SLAVONAC T. – BILJE 2:4

S obzirom na formu i proljetni izgled momčadi očekivano je i Bilje došlo do novih bodova. Za domaće je dva puta zabijao trener Ivica Vuka, no to nije bilo dovoljno niti za domaći bod. Hrvoje Cvetko je donio izjednačenje za goste, a onda su pobjedu osigurale “stare kosti” , Domagoj Antolić Bebe i Marijan Belčić.

– Zaslužena pobjeda gosta, a nama preostaje borba za spas ako se šta još može spasiti. – izjavio je dvostruki strijelac Ivica Vuka, trener Slavonaca.

– Najvažnije je da smo nakon pobjede protiv Mladosti iz Satnice gdje smo se potrošili, pobijedili danas. Ćestitam mojim dečkima i na današnjoj, ali i tri utakmice koje smo u nizu pobijedili. Idemo se malo odmoriti svi, u krugu obitelji provesti blagdane, te spremni dočekati nakon toga novu utakmicu. Koristim ovu priliku poželjeti svima svako dobro te čestitati Uskrs. – riječi su Aleksandra Stojkovića.

sla bilje

MLADOST – SLAVONAC L. 2:0

Očekivano slavlje Mladosti protiv Ladimirevčana na domaćem terenu. Slavonac se predstavio kao kvalitetan protivnik, ali Denićeva momčad ima i rutinu da “na mišiće” osvaja bodove i kada ne briljira. Prvi pogodak u 18. minuti postigao je Domagoj Stipanović, dok je pobjedu osigurao Ivan Barišić 14. minuta prije kraja.

– Teška utakmica za nas jer nismo utakmicu riješili na vrijeme. Nije bio naš dan, pokušavali smo igrat, ali nismo imali dobru realizaciju. Čestitke ekipi jer treba i ovakve utakmice pobijedit, treba pobjeđivati i kad te ne ide, ako misliš osvojiti naslov prvaka. Gostima želim puno sreće u nastavku prvenstva, danas su odigrali dobru utakmicu, došli su se nadigravati s nama i svaka im čast na tome. Mi se okrećemo sljedećoj utakmici u Valpovu gdje nas očekuje pravi derbi. – riječi su Ivana Denića, trenera vodeće momčadi lige.

– Iako imamo puno problema, danas smo pošteno odradili tekmu, dečkima ne mogu ništa zamjeriti, dali su svaki svoj maksimum, dobro smo se potrošili… Bazirali smo se na organizirano obranu i čekali priliku iz kontranapada, znali smo da čemo doći do svojih prilika… Međutim, svoje prilike nismo iskoristili, a domaćin svoje je, i možemo mu samo čestitati,želimo im sreću ka njihovom putu prema prvom mjestu, a nama preostaje borba za ostanak.. – komentirao je Ivan Perošević, trener Slavonaca.