/Odmah na startu smjena lidera đakovačke 2. ŽNL ŠOKADIJA PREOKRETOM DO POBJEDE
šokadija strizivojna

Odmah na startu smjena lidera đakovačke 2. ŽNL ŠOKADIJA PREOKRETOM DO POBJEDE

Nakon duge zimske pauze s natjecanjem su krenuli i đakovački drugoligaši. Znali smo da nas čeka zanimljivo proljeće, a već prvo kolo je to i dokazalo, jesenski prvak Omladinac je gostovao u Strizivojni i unatoč početnom vodstvu doživio poraz, a to je spremno dočekala Slavonija i zasjela na vrh..

ŠOKADIJA – OMLADINAC (J)  2:1 (0:1)

Strizivojna – Igralište NK Šokadija. Gledatelja: 150. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo).Pomoćnici: Dalibor Totić (Đakovo) i Mato Jagodić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Smoljo (14. – 11 m), 1:1 Matić (70. – 11m), 2:1 Zdravko Degmečić (73.).

ŠOKADIJA: Šen, Bilić (88. Mašić), Ilija Degmečić, Jarić, Mandarić (70. Kunce), Josip Damjanović, Mato Damjanović (65. Radoš),  Zdravko Degmečić, Matić, Andrijević (90. Josip Damjanović), Đurasović (58. Petrić). Trener: Nikola Salopek.

OMLADINAC (J): Gavljak, Goran Kristek, Enis Brkić, Kocur, Tomo Kanisek, Josip Hulak, Domagoj Hulak, Josip Batorek (66.Tribuljak), Marijan Batorek (74. Eling), Smoljo (46. Kvasnovski), Stuhli. Trener: Šimo Živković.

Derbi između trećeplasirane Šokadije i vodećega Omladinca u svim segmentima igre opravdao je očekivanja navijača. Nakon početnoga ispitivanja snaga, u 11. minuti prvu priliku imali Josipovčani. Josip Batorek s lijeve strane ubacuje u kazneni prostor domaćina, glavom šutira Marijan Batorek, ali pored gola. Samo tri minute kasnije pao je prvi pogodak. Gosti su krenuli po desnoj strani, Igor Stuhli ubacuje loptu, a na rubu kaznenoga prostora lopta u ruku pogađa Josipa Damjanovića. Sudac Lovrić bez razmišljanja pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Igor Smoljo: lopta u lijevu stranu, golman Šen ostao je ukopan u mjestu. Domaćini su se brzo oporavili od šoka, i već u 16. minuti imali priliku za izjednačenje. Odlični Ilija Degmečić probio je  desnu stranu, odlično uposlio Antonija Đurasovića koji šutira, ali golman Gavljak vadi loptu iz samih rašlji. U 21.minuti Šokadija ponovo ima izglednu priliku. Iskosa s lijeve strane lopta je došla do Ivana Matića koji iz prve, iz poluvoleja, šutira, ali visoko pored gola. Čini se da je Matić mogao pronaći i bolje rješenje.

Josipovčani su poveli 1:0,ali nisu izdržali do kraja

Gosti su u 32.minuti mogli povećati svoje vodstvo. Nakon pogreške Josipa Damjanovića, dupli pas odigrali su Smoljo i Stuhli. Josipvoačka jedanaestica sama je krenula prema Šenu, šutirao je, ali pored gola. Stopostotna prilika otišla je u nepovrat. Sadržajno prvo poluvrijeme završilo  je vodstvom Josipovčana.

U nastavku susreta, Šokadija je tijekom cijeloga poluvremena imala više od igre, trener Salopek pogodio je s izmjenama koje su donijele živost u igri domaćina. U 58. minuti Šokadija je mogla do izjednačenja. Ubačenu loptu na desetak metara dočekao je Matić, šutirao glavom, ali Jan Gavljak opet je bio na mjestu. Inicijativa domaćina nastavila se i dalje, a u 66. minuti Ilija Degmečić izveo je slobodan udarac iskosa s desne srane. Lopta je prošla na drugu stativu, a prošla je pore tri iznenađena strizivojnska napadača. Gol je visio u zraku, a u 70. minuti Berislav Bilić ubacio je loptu u kazneni prostor. Lopta je pogodila josipovačkoga braniča u ruku, a sudac Lovrić ponovo je pokazao na bijelu točku. Za 1:1 siguran izvođač kaznenoga udarca bio je Ivan Matić. Igra Omladinca potpuno se raspala, a domaćini su svim snagama krenuli prema Gavljakovom golu. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 73. minuti. Korner je izveo Ilija Degmečić, milimetarski je pogodio Zdravka Degmečića koji visokim skokom, pogađa loptu glavom a ona završava u samim rašljama. Prema igri, zasluženo vodstvo domaćina. Dokraja utakmice, gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali pravih prilika više nije bilo.

Toplo vrijeme, odličan teren, dvije odlične momčadi, sportsko ponašanje, odlično suđenje odlike su prvoga proljetnoga derbija u Drugoj županijskoj ligi. To su potvrdila oba trenera:

Nikola Salopek, trener Šokadija: I mi i Josipovčani pravi smo sportski prijatelji što je potvrdila i ova utakmica. Mislim da je publika došla na svoje, da su vidjeli odličnu igru i jednu sadržajnu utakmicu. Gosti su u prvom poluvremenu došli u vodstvo iz opravdano dosuđenoga kaznenoga udarca. Mi smo od 35. minute uspostavili svoju igru i to se posebno potvrdilo u drugom poluvremenu. Napravili smo taktičke promjene u momčadi,  iskusnoga Degmečića vratili smo u zadnju liniju, a mlađe igrače ubacili smo u vršak napada. Igrali smo s tri isturena napadača i to je donijelo preokret. To se pokazalo dobitnom kombinacijom koja je donijela i dva gola. Zasluženo smo došli do pobjede, ovom prilikom čestitam mojim igračicama, ali u protivnicima na fer i korektnoj igri.

Šimo Živković, trener Omladinca: U prvom poluvremenu poveli smo 1:0,imali smo priliku riješiti utkamicu, ali Igor Stukli promašio je stopostotnu priliku. Nakon toga, domaćini su počeli igrati puno bolje, ali do odmora smo ipak sačuvali prednost. U drugom dijelu naša igra se raspala, izmjene koje sam napravio nisu donijele živost, dapače, naša igra postala je nesigurna, a osim toga, niti fizički više nismo mogli parirati. Kroz pripreme smo prošli s dosta problema što je i ova utakmica pokazala. Šokadija je odlična momčad i potpuno su zasluženo došli do pobjede.

HAJDUK (ŠP) – SLAVONIJA (B) 1:1 (0:0)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Romac (Koritna). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Josip Kedveš Đakovo).Strijelci: 1:0 Stjepan Đambić (63.-11m), 1:1 Igor Kedačić (80. -11 m).

HADJUK (ŠP): Mario Ivić, Miličević (21. Pitlović), Blažević, Blažeković, Ljubić, Rudnički (86. Bakić), Stjepan Đambić (82. Josip Đambić), Nikola Đambić (46. Oršolić), Perak, Veselinović (56. Mandić), Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

SLAVONIJA (B): Obradović, Marin Kolić, Franjo Kolić, Igor Kedačić, Đaković, Sito, Štimac (70 Zeko), Tilli, Mihalić, Kladarić. Trener: Željko Jančikić.

Budrovčani su ostvarili najavljeno: u Širokom Polju nisu izgubili. Međutim, prema igri u prvih 45 minuta mogli su ostvariti i puno više od jednoga boda. U prvom poluvremenu Budrovčani su pogodili stativu i prečku tako da je samo sreća spasila domaćine. U igri većinom na sredini terena, nakon prvoga dijela, nije bilo golova. Domaćini su nešto bolje krenuli u nastavku susreta. U 63. minuti budrovački stoper u kaznenom je prostoru srušio Zorana Rudničkoga, a sudac Romac pokazao je na bijelu točku. Siguran izviđač najstrože kazne bio je Stjepan Đambić. Gosti su dokraja susreta ponovo preuzeli terensku inicijativu i to im se isplatilo u 80. minuti. Domaća obrana napravila je prekršaj nad Ivicom Zekom, a sudac Romac ponovo je pokazao na „cement“. Siguran realizator bio je Igor Kedačić.

Utakmicu je za portal djakovo-sport.com komentirao Stjepan Đambić: Gosti su bili bolja momčad i mogli su doći do sva tri boda. Posebno su dobro igrlai u prvih pola sata kada su pogodili stativu i prečku, a nas je tada „pomazila“ sreća. U nastavku utakmice počeli smo igrati bolje i to nam je donijelo vodstvo. Ipak, do kraja susreta gosti su preuzeli inicijativu i u 80. minuti došli su do poravnanja rezultata. Prema prikazanoj igri, podjela bodova najrealniji je ishod današnje utakmice.

REKORD – OMLADINAC (ĐS) 2:2 (1:2)

Kondrić – Igralište Breza. Gledatelja: 100. Sudac: Filip Čota (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Đakovo) i Ivan Lulić (Kuševac). Strijelci: 0:1Lipar (18.), 0:2 Kokalović (23.), 1:2 Nikolić (30.), 2.2 Stipčević (49.).

REKORD: Rukavina, Kedveš (46. Stanić), Francem, Josip Žeravica, Drmić, Marić, Tremboš, Nikolić, Kedveš, Marijan Žeravica (88. Kryk), Petrović (30. Stipčević). Trener: Miro Aračić.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Aščić, Lipar (80. Tubanović), Mikloš, Matekalo, Bjelovrk, Ivić, Kokalović, Vardić, Vrtarić, Davidović (8. Turić).

Susjedi iz Selaca Đakovačkih Selaca već u prvih dvadesetak metara šokirali su svoje domaćine. U 18. minuti Lipar je pobjegao kondrićkom stoperu Mariću te sam izlazi pred golmana Rukavinu. Mirno plasirala loptu pored nemoćnoga domaćega golmana. Gosti u 23. minuti povećavaju svoju prednost. Nakon prekida Kokalović je iskoristio neopreznost kondričke obrane i po drugi puta matirao Rukavinu. To je bio signal Kondrićanima da moraju promijeniti način igre što im je uspjelo. U 30. minuti domaćini su izveli korner, a najbolje se u kaznenom prostoru snašao Nikolić koji pogađa Kovačićevu mrežu za 1:2 što je bio rezultat prvoga poluvremena. Na samom otvaranju drugoga poluvremena Stipčević je postigao drugi pogodak za rekord što je na kraju bio i konačni rezultat utakmice.

BUDUĆNOST – DRAČICE  0:7 (0:3)

Gorjani -Igralište NK Budućnost. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Jurjevac) i Kristijan Žonka (Gašinci). Strijelci: 0:1 Krizmanić (15.), 0:2 Andričić (19.), 0:3 Matić (43.), 0:4 Krizmanić (48.), 0:5 Andričić (56.), 0:6 Jukić (75.), 0:7 Andričić (82.).

BUDUĆNOST: Bunoza (78. Bosi), Josip Ivanović (62. Josip Ivanović), Paradžik, Perić, Kelava, Crnojević, Matko Paradžik, Radić (60. Ručević), Grgić, Mikulandra, Babić.

DRAČICE: Čolić, Matić (57. Jezidžić), Igor Čečura, Nerovčić (57. Marko Čolić), Grgić, Đurđević, Kasa, Šarčević (70. Mislav Jukić), Andričić, krizmanić (62. Ivan Krizmanić), Tadić (46. Mihalj).

Dračičani su opravdali ulogu favorita i u Gorjanima došli do visoke pobjede. Seriju pogodaka u 15. minuti otvorio je Domagoj Krizmanić koje je iskoristio odličnu asistenciju Gorana Tadića i mirno matirao golmana Marka Bunozu. Samo četiri minute kasnije Marko Andričić povećao je vodstvo na 2:0. Kasa je poslao dubinsku loptu do dračičkoga napadača koji se sam sjurio prema gorjanskom gol i postigao svoj prvi pogodak. Ivan Matić glavom postiže pogodak za 3:0 što je bio i rezultat prvoga poluvremena.

Ovako su Dračičani proslavili pobjedu u Gorjanima

U nastavku, točnije u 48. minuti jedan „odbijanac“ dočekao je Domagoj Krizmanić za svoj drugi, a dračički četvrti gol. Potpuno slomljeni Gorjanci nisu više mogli braniti svoj gol tako da su gosti postigli joštri pogotka. U 56. Andričić povećava vodstvo na5:0. U 70.minuti u igru ulazi Mislav Jukić koji samo pet minuta kasnije postiže šesti gol, a točku na“i“ svojim trećim golom postavlja Marko Andričić.

SLAVONIJA (P) – RADNIČKI 2:0 (2.0)

Punitovci – Igralište Na vodopadu. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo).Pomoćnici: Elko Crn (Selci Đakovački) i Josip Drenjančević (Đakovo).Strijelci. 1:0 Štefančić (17.), 2:0 Štigler (30.).

SLAVONIJA (P): Marinović, Poljarević (63. Vranić), Veverec, Klepo (77.Perić), Tadijan; Maričić (77. Uzelac), Josip Perak (71. Dražen Perak), Štigler (63. Bjelobrk), Škorvaga, Štefančić,Vinko. Trener: Goran Uzelac.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg (73. Sesar), Goran Lagator, Plavšić (69. Marić), Majstorović, Radoš, Gudelj (25. Sesar), Domagoj Ćurić, Horvat (89. Antonio Lagator), Vragolović (81. Bikić), Gurdon. Trener: Domagoj Vragolović.

Pobjedom protiv Viškovčana, i porazom Omladinca u Strizivojni, Punitovčani su zasjeli na prvo mjesto. U 17. minuti Antun Štefančić preciznim udarcem pogađa mrežu Danijela Drenjačevića. Već u 30.minuti rezultat je bio 2:0. U 30. minuti Štefančić je izveo korner, u kaznenom prostoru gostiju našao se Darko Štigler koji glavom pogađa viškovačku mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta, domaćini zadovoljni rezultatom, umrtvili su igru i mirno utakmicu priveli kraju. A Antun Štefančić ovu će utakmicu zasigurno dobro pamtiti jer je rođendan proslavio postizanjem pogotka i asistencijom.

HOŠK – DINAMO (TR)  3:1 (1:0)

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja: 100. Sudac.  Dino Škalić (Đakovo). Pomoćnici: Mario Vuković (Đakovo) i Matej Marković (Vrbica). Strijelci: 1:0 Živković (13.), 2:0 Hrgić (69.), 2:1 Gibanjek (72.), 3:1 Milković (80.).

HOŠK: Grubišić, Breški, Živković, Katarin, Rac, Dražetić, Hrgić, Kust, Milković, Lulić, Živković. Trener: Ivan Milković.

DINAMO (T): Zlatunić, Nikolić (78. Stipić), Turković, Habada, Holbik (56. Budimir), Gibanjek, Katalenić, Fogadić, Bošnjak (46. Jozipović), Svilanović, Jambrec. Trener. Dražen Janković.

U 13. minuti Gašinčani su došli u vodstvo. Slabo je reagirala trnavačka obrana, do lopte je došao Dario Živković koji s 13 metara pogađa gol Roberta Zlatunića. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. I u nastavku susreta domaćini su imali više od igre. U 69. minuti solo akcijom drugi pogodak postigao je preciznim udarcem u same rašlje Robert Hrgić. Samo tri minute kasnije Trnavčani postižu svoj pogodak. Strijelac je bio Darin Gibanjek. Da ne bi bilo iznenađenja pobrinuo se Stjepan Milković. Gašinački napadač odličnom asistencijom Lulića našao se sam pred golmanom Zlatunića, i mirno pogodio trnavačku mrežu.

MLADOST (I) – SLOGA  3:1

Ivanovčani su pobjedom ušli u proljetni dio prvenstva. Golom Marija Išasegija Mladost je došla u vodstvo, ali su Korićani uspjeli izjednačiti. Ipak, bolju igru domaćini su okrunili drugim pogotkom, a strijelac je bio Nikola Andrić. Konačnu potvrdu pobjede Mladosti donio je Vladimir Đuretković trećim pogotkom