/I odbojkašice i odbojkaši iz Osijeka startali porazima KRENULO JE NOVO IZDANJE SUPERLIGE
IMG_0736

Jučerašnjim utakmicama krenula je nova sezona odbojkaške Superlige i u ženskoj i u muškoj konkurenciji. Krenula je u svjetlu one “prvi se mačići…”, naime nastupe su upisale dvije osječke ekipe, i odbojkašice i odbojkaši doživjeli su identične 3:2 poraze.

Djevojke su gostovale kod novaka u ligi, zagrebačkog Olimpica i unatoč dosta dobroj predstavi osvojile samo jedan bod. No, iako novi u ligi Olimpic djeluje kao ozbiljan projekt, imaju i ozbiljan kadar i u konačnici se ovaj bod ne može smatrati neuspjehom. Utakmica je bila sjajna za gledatelje, puna preokreta i zanimljivih poena na obje strane. Prvi set otišao je na stranu Olimpika, drugi su osvojile naše djevojke, da bi treći donio pravu dramu i na kraju se slomio na stranu Zagrepčanki. No ni tu Fančovićeva ekipa ne odustaje, dapače, 4. set ide na stranu Osijeka, bod je osiguran, ali želja je bio i onaj posljednji, no ipak su domaće igračice bile spretnije i sretnije i pobjedom okrunile povijesnu utakmicu za svoj klub.

Danas u 18,00  u Novoj Gradišci gostuju aktualne prvakinje Hrvatske čime će krenuti sezona i za naše druge predstavnice u Superligi.

1. OK POREČ – HAOK RIJEKA CO 0:3 (17:25,19:25,12:25)
2. OK KAŠTELA CEMEX – HAOK MLADOST subota, 7. listopada 2017. u 17,15
3. ŽOK NOVA GRADIŠKA – OK MARINA KAŠTELA nedjelja, 8. listopada 2017. u 18,00
4. OK OLIMPIK – ŽOK OSIJEK 3:2 (25:20,22:25,27:25,22:25,15:10)

MOK Mursa je jedini slavonski predstavnik u muškom natjecanju, a i oni su kao i sugrađanke krenuli osvajanjem jednog boda, no za razliku od cura oni su bili domaćin pa je bod ipak nešto manje uspjeh. Odigrali su Osječani dva sjajna seta, izdominirali protiv Rijeke nakon početnog minusa, no u svemu tome su se malo istrošili, ostali bez koncentracije u nekim ključnim loptama i na kraju je Rijeka to iskažnjavala i osladila se bodovima u Gradskom vrtu.

1. MOK MURSA – OSIJEK – MOK RIJEKA 2:3 (22:25,25:20,25:15,19:25,7:15)
2. OK MEDICINAR – OKM CENTROMETAL 3:2 (25:23,25:15,21:25,28:30,15:11)
3. OK SISAK – HAOK MLADOST 1:3 (25:21,14:25,15:25,12:25)
4. OK MLADOST RIBOLA KAŠTELA – OK KITRO VARAŽDIN 3:0 (25:16,25:19,25:18)