/Odbojkašice Čepina najuvjerljivije otvorile novu sezonu 2. NOL ČETIRI POBJEDE GOSTUJUĆIH EKIPA
žok osijek iii

Proteklog vikenda startala je nova sezona 2. Nacionalne odbojkaške lige Istok u kojoj se natječe 12 slavonskih klubova. Prvo kolo proteklo je u dominaciji gostujućih ekipa koje su slavile u 4 susreta naspram dva slavlja domaćina

Najuvjerljivije su bile odbojkašice Čepina koje su doslovno pomele Baranju dozvolivši gošćama tek u prvom setu dvoznamenkasti broj poena. druga ekipa ŽOK Vinkovaca slavila je protiv druge ekipe Đakova u gostima s čistih 3:0 kao i Vitez protiv Agrotehnike. Strizivojna je slavila 3:0 pobjedu u svom debiju protiv OK Osijek Jug 3 uz odličnu igru. Dvije najzanimljivije i najravnopravnije utakmice odigrane su u Osijeku i Vukovaru. U Gradu heroju gostovale su Našičanke koje su nakon uzbudljive i izjednačene igre osvojile sva tri boda iako su prva tri seta zaista mogla prevagnuti bilo kud, dok su u posljednjem gošće bile iznimno uvjerljive. Treća ekipa ŽOK Osijeka u svojoj je dvorani doživjela poraz od Višnjevca, a ovdje su sva 4 seta bila neizvjesna do posljednjeg poena, pa bi možda najrealnija bila podjela bodova, iako su višnjevačke odbojkašice naravno zasluženo slavile prva 3 boda u novoj sezoni.

1. OK ĐAKOVO II – ŽOK VINKOVCI II 0:3 (19:25,12:25,15:25)
2. OK ČEPIN – ŽOK BARANJA 3:0 (25:11,25:6,25:9)
3. ŽOK OSIJEK III – ŽOK FERIVI VIŠNJEVAC 1:3 (23:25,21:25,25:22,24:26)
4. OK AGROTEHNIKA – ŽOK VITEZ 11 0:3 (24:26,8:25,20:25)
5. ŽOK VUKOVAR II – ŽOK NAŠICE 1:3 (25:23,22:25,24:26,11:25)
6. OK STRIZIVOJNA – OK OSIJEK JUG 2 3:0 (25:13,25:17,25:19)

Drugo kolo igra se sljedećeg vikenda, a svi parovi su prilično zanimljivi. Čepinke putuju u Đakovo, a u Našicama se sastaju dvije ekipe sa po 3 boda, a u dvoboju Baranje i Osijeka III netko će upisati prvu pobjedu.