/Odbojkašice i dalje bez prve pobjede u Superligi, ali zato Vukovarke gaze sve redom ĐAKOVČANKE RAZMONTIRALE KOSTRENU
vukovar

Odbojkašice Nove Gradiške i u četvrtom kolu Superlige su ostale bez slavlja i bez prvog boda. Na gostovanju u Kaštelama kod tamošnje druge ekipe po snazi Kaštela Cemexa doživjela je Runjaševa ekipa pravi potop, dok u Prvoj ligi naše odbojkašice odlično guraju.

Kaštela Cemex je sinoć bio previsoka prepreka za Novu Gradišku koja je tako u sezonu krenula s 4 vezana poraza ako izuzmemo pobjedu u kupu nad Đakovom. Iako je raspored za Gradišku poprilično težak, vala reći da se ipak više očekivalo u ova četiri kola. Možda to više važi za dojam nego za bodovni učinak. Poraz od Cemexa je bio zaista brutalan, tek je prvi set donio dobru igru naših djevojaka, a nakon toga potpuni kolaps, dva seta u kojima su Dalmatinke održale lekciju mladoj ekipi trenera Runjaša.

superliga žene

S obzirom na dosadašnje rezultate i pojedinačnu kvalitetu teško da i u utorak možemo očekivati prvu slavonsku pobjedu u Superligi pošto Osijek pod vodstvom novog trenera Branislava Franića gostuje kod moćne zagrebačke Mladosti, no znale su Osječanke i te kako namučiti Mladostašice, pa zašto se ne bi isto i sada dogodilo!?

13. HAOK RIJEKA CO – OK MARINA KAŠTELA 2:3 (23:25,25:18,12:25,25:19,6:15)
14. HAOK MLADOST – ŽOK OSIJEK utorak, 31. listopada 2017. u 19,00
15. OK POREČ – OK OLIMPIK 3:1 (15:25,25:22,25:23,25:19)
16. OK KAŠTELA CEMEX – ŽOK NOVA GRADIŠKA 3:0 (25:20,25:7,25:14)

U Prvoj ligi odbojkašice Vukovara su i dalje nedodirljive, ovoga puta su se obračunale s Drenovom u svojoj dvorani s čistih i uvjerljivih 3:0. Vukovarke su furiozno otvorile utakmicu, ostavile gošće na samo 10 poena u prvom setu. I drugi je uvjerljivo otišao našim djevojkama, dok je Drenova u trećem dočekala malo opuštanje Vukovarki pa je do pred sam kraj seta bila u igri za njegovo osvajanje, ali na kraju je kvaliteta ipak presudila da jedini izgubljeni set ostane onaj u u prvom kolu protiv Azene.

Za uspješan vikend Slavonki u Prvoj ligi pobrinula se ekipa Đakova koja je jednako uvjerljivo kao i Vukovar slavila protiv Kostrene. Pomalo su se u Đakovu pribojavali ove utakmice, no naše su odbojkašice u doboj ušle bez straha i respekta i zaista od prvog do posljednjeg poena pokazivale da su bolja ekipa. Đakovčankam je ovo druga pobjeda u prvoligaškom društvu, do sada su poražene samo od dvije vodeće ekipe pa sasvim sigurno imaju puno razloga za zadovoljstvo do sada učinjenim.

13. OK ĐAKOVO – OK KOSTRENA 3:0 (25:17,25:13,25:18)
14. ŽOK AZENA VELIKA GORICA – OK BRDA 2:3 (19:25,25:23,16:25,25:21,7:15)
15. ŽOK ROCKWOOL – OK ZADAR 0:3 (16:25,10:25,12:25)
16. ŽOK VUKOVAR – ŽOK DRENOVA 3:0 (25:10,25:18,25:23)