/Odbojkaši pobjedili Alžir POBJEDA U PET SETOVA
hrvatska odbojka

Odbojkaši pobjedili Alžir POBJEDA U PET SETOVA

Danas su hrvatski odbojkaški reprezentativci odigrali drugu utakmicu na Mediteranskim igrama koje se igraju u španjolskoj Tarragoni te došli do prve pobjede. U prvom kolu od naših je uvjerljivo bolja bila Francuska, a danas su naši nadigrali Alžir, puno teže od očekivanog, rezultatom 3:2.

HRVATSKA – ALŽIR 3:2 (25:19, 25:17, 22:25, 23:25, 15:12)

Dobro su izabranici Ivana Rančića otvorili meč, dominirali i uzeli prva dva seta i činilo se da sve ide po planu te da će Hrvati upisati mirnu pobjedu, no Alžirci nisu tako mislili. Afrikanci su dodali gas, naši se malo opustili i stvar se zakomplicirala, u uzbudljivim završnicama trećeg i četvrtog seta stvari su se posložile kako su oni željeli i meč je otišao u peti set. Tamo su naši ipak ponovno bili pravi i došli su do pobjede koja će po svemu sudeći značiti da su u četvrtfinalu Mediteranskih igara. Kod naših najbolji je bio trojac Andrić, Galić i Šestan koji su zajednički osvojili 53 poena.

U posljednjem susretu u skupini sastaju se Francuska i Alžir, ta utakmica igra se sutra u 11,00 sati, a u 16,00 protiv Francuskinja će igrati naše odbojkašice.