/Novi poraz Murse, Plamene ispale iz kupa POŽEŽANKE DANAS PROTIV RAGUSE U PRVENSTVU
plamen mursa 018

Slavonske košarkašice ponovno su imale radnu subotu, a Požežanke će ovog vikenda raditi prekovremeno, na parket će i danas. U Osijeku smo se nadali trećoj pobjedi Murse protiv nezainteresiranog Zagreba, no velika “crna rupa” ipak se nije dala popraviti pa su slavile gošće. U Dubrovniku su u susretu četvrtfinala Kupa Ružice Meglaj Rimac slavile domaće košarkašice, no igra Plamena budi nadu da bi one danas mogle do trećeg slavlja.

RAGUSA – PLAMEN 81:71      (26-21, 20-16, 21-18, 14-16)

Ragusa: Majstorović, Stojanović 5, Zarač 15, Kalajdžić 20, Haklička 18, Pocrnjić 4, Krstić, Pavlović 2, Janković 17, Putica, Papić, Tomović

Plamen: Ivezić 8, Benić, A. Berger, Bašić 6, Čolić, Bošković, Lea Hrmić, Dunbar 26, La. Hrmić 14, M. Berger, Smelser 17

Požežanke su odigrale sasvim solidnu utakmicu iako su nešto lošije odradile samo otvaranje. Konstantno su Dubrovkinje bile u prednosti, no nisu se Požežanke predavale i praktično su do samog kraja bile u igri. Ova današnja utakmica ipak je puno važnija, igra se za prvenstvene bodove koji su puno važniji u ovom trenutku. Poraze su doživjeli svi konkurenti, i BnS i Mursa i Podravac pa bi eventualnom pobjedom koja s obzirom na prikazano, ali i na povratak Monike Vojvodić u kadar za prvenstveni ogled nije nemoguća misija.

MURSA – ZAGREB 61:82       (23-20, 17-15, 12-30, 9-17)

Mursa: Blair 20, Šola 2, Horjan, Šimunić 3, Mihaljević, Šarlija 7, Lovrić 18, Zalin 10, Obradović, Vuksanić, Batorek 1, Tukić

Zagreb: G. Grizelj 11, Zadro 5, Hajdin 9, Čić, D. Grizelj, Lešnjak, Barinić 2, Jurić 9, Di. Grizelj 4, Marić 25, Škara 17

10 minuta crne rupe ubilo je sve dobro što su košarkašice Murse odigrale protiv Zagreba. Odlično su Mursice otvorile utakmicu, konstantno bile u prednosti, stigle i do lijepih +8 i onda pred kraj prvog dijela jednostavno ostale bez napadačkog učinka. Nastavilo se to i na početku drugog poluvremena, a u tom periodu od 10 minuta gošće iz metropole napravile su 21:0 i to je zapravo prelomilo utakmicu. Još jednom odličnu utakmicu odigrala je Bryesha Blair koja je ubacila 20 poena, dobro ju je pratila i Petra Lovrić. Nedostajala je potpora ostalih djevojaka, prije svih Šarlije i Zalin, a naravno i Šimunić, no ona svakako ima opravdanje za lošu šutersku večer zbog ozljede. Dojam je da je Mursu poraza ipak još jednom koštala igra pod obručima, gošće su skupile velikih 15 skokova više što je zapravo i donijelo tu konačnu razliku ponajprije zahvaljujući sjajno raspoloženoj Andrei Marić u dresu Zagreba.