/Nova pobjeda naših odbojkašica SLIJEDI DVOBOJ S AUSTRIJANKAMA
hrvatska

Nova pobjeda naših odbojkašica SLIJEDI DVOBOJ S AUSTRIJANKAMA

Hrvatska ženska reprezentacija upisala je drugu pobjedu u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo 2019. Nakon pobjede od 3:0 nad Albanijom, naše djevojke pobijedile su i Švicarsku s 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:12).

Nakon slabe igre u prvom setu, kakvu nismo navikli gledati kod naših djevojka i gubitka prvog seta, Hrvatska se budi i rutinirano privodi utakmicu kraju.

Hrvatska reprezentacija nalazi se na prvom mjestu skupine B s maksimalnim brojem bodova. Najbolja igračica utakmice je naša kapetanica Samanta Fabris s osvojenih 19 poena, od čega je 17 poena u napadu. Po tri as servisa imale su Bernarda Brčić i Sanja Gamma. Najbolji prijem imala je Katarina Pavičić 22%, a najbolja blokerica je Božana Butigan s tri bloka.

Hrvatska reprezentacija slijedeću utakmicu igra 22. kolovoza u Sutinskim vrelima u 17:30 sati protiv reprezentacije Austrije.