/Nogometne utakmice tijekom vikenda BEDEM, ŠOKADIJA, SLADORANA, RADNIČKI, DINAMO (V), CROATIA (M), ZRINSKI, BSK, GARDUN, MURSA ZANATLIJA...
slaven trnjani 2

Odigrane su doista brojne nogometne utakmice tijekom vikenda na području Slavonije i Baranje pa donosimo dodatno još nekoliko rezultata.

U Ivankovu su igrali Bedem i Šokadija. Pred 50-tak gledatelja sudio je Filip Rohaček iz Ivankova, rezultat 6:2 za Bedem. Strijelci za Bedem bili su Lučić u 38 minuti (11m),  Žgela u 49. minuti, Raić-Sudar u 55.minuti (11m), Božić u 67.minuti, M.Sambol u 77. minuti,  L.Sambol u 82.minuti. Strijelci za Šokadiju iz  Babine Grede : Kokanović u 73. minuti i Ž.Madžarević u 80. minuti. Sastav Bedema: Marijanović,Cerovski,Smolčić,Lučić,Božić,Borko,Tustonjić,Kockarević,Žgela,Raić-Sudar i Meštrović. Još su igrali: Jelinić,LSambol,M.Sambol,Šušnjar,Stanić,Ujvari. Trener: Darko Matanić. Sastav Šokadije : Topčić, Karlić, Matić, Tanacković,M.Petričević,B.Lukačević,Gregurević,Mišković,Mrkonjić,M.Lukačević i Kokanović. Još su igrali: Ž.Madžarević,D.Stojanović,Daidžić,I.Madžarević i I.Petričević. Trener Mato Lukačević. Generalka pred prvo kolo proljetnog dijela za igrače Bedema itekako je uspjela. Obje ekipe su dobro pripremljene i spremne za nastavak sezone i obje u prvom kolu gostuju i to u subotu. Bedem ide u Bobotu kod Bobota-Agrara, a Šokadija ide Metalcu u Osijek.

Igrači Papuka iz Velike su odigrali i treću pripremnu utakmicu, a protivnik veličkoj ekipi je bila Croatia iz Mihaljevaca. Nakon pobjede nad Parasanom ekipa trenera Kljajića slavila je sa 4:0. Dva pogotka za Veličane postigao je Matej Šipura, a Antonio Soldo i Jurica Kljajić su postigli po jedan pogodak. Mihaljevčani su imali također dvostruki program. Croatia  je gostovala u Rajsavcu gdje je svladala domaći Dinamo, člana 2. ŽNL rezultatom 3:4. Trostruki strijelac za Mihaljevčane bio je Krunoslav Kahanek, a jedan pogodak postigao je Josip Jurišić. za Rajsavčane dva puta Majetić i jednom Andrišek.

Nogometaši aktualnog prvaka požeško-slavonske prve ŽNL Dinamo iz Vidovaca poraženi su u  Velikoj Kopanici rezultatom 3:0 od domaće Posavine koja je petoplasirana momčad 1. ŽNL Brodsko- posavske.

Nogometaši Slavonca iz Bukovlja gostovali su u Sapcima kod istoimenog domaćina. Ekipa Slavonca nastupila je u sljedećem sastavu: Renelt-Sedlarević,Mirković,Kruljac,Božić – Petrović, Stolić, Pavić, Padrić J. – Sremac, Jovanovac , a na klupi za pričuve bili su  Đujić, Bogetić, Padrić Š., Marić, Jelinić i Marko Bekić. Sremac i Bogetić bili su strijelci za goste za pobjedu.

Zrinski iz Jurjevca bio je vrlo uvjerljiv u susretu s NK Dračice, rezultat 6:1. Na pola utakmice bilo je neizvjesnih 2:1, u drugom dijelu potpuna dominacija domaćih koja je materijalizirana s još četiri pogotka.

Utakmicu su odigrali NK Slavonac iz Gornje Bebrine i NK Amater iz Slavonskog Broda. Rezultat je bio 5:3 za Amatere, a pogotke za pobjedničku momčad su postigli  Čamber 3 puta  i Lovreković 2 puta.

Nogometaši BSK-a iz Buka odigrali su prijateljsku utakmicu s NK Sulkovci na pomoćnom terenu Slavije u Pleternici, rezultat je bio 4-0 za Bučane. Strijelci su bili Matej Jakovljević, Petar Marčinović i dva pogotka postigao je Tomislav Tvrdy.

Ogledali su se NK “Gardun” iz Garčina i NK “Zdenac” Brodski Zdenci. Konačan rezultat 2:2.

U susretu NK “Budućnost” iz Rešetara i lidera slavonskobrodske prve ŽNL NK “Batrina” iz  Batrine domaći su bili uspješniji rezultatom 2:0 (1:0). Strijelci – Branko Kuštrin, Kristijan Jakić.

Kup susret središta Osijek odgrali su Dunav iz Dalja i Mursa Zanatlija iz Osijeka. U prvom kolu Kupa NS Osijek Mursa je pobijedila u Dalju domaću ekipu NK Dunava sa 4:0.Strijelci su bili Milas, Ćuk, Vincek i Curić. Vrlo angažirani pristup svih igrača Murse  s obzirom na otežane uvjete i probleme u pripremama, izuzetno je zadovoljavajuć i pohvalan.

Evo još nekih rezultata pripremnih utakmica sa Županjskog i Vinkovačkog područja.

Sladorana-Slavonac Gradište 0:2 , Graničar-Tomislav Cerna 3:1 Vrbanja – Slavonija Soljani 1:3  , Borinci-Radnički Vukovar 1:3 i Sloga Novi Mikanovci-Polet Semeljci 3:4.

NK Slaven Trnjani odigrao je utakmicu s NK Tomica. Rezultat je bio 4:0, a strijelci Dominik Matošević, Robert Pavić, Tiho Velikanović i Damir Kljajić.

NK SLAVONAC-NK MLADOST VOĐINCI 1:1(1:0), strijelac za domaće Jurković.