/No Lucijanić – no party! Dračice uvjerljive protiv Hajduka nakon povratka stroja za golove OMLADINAC I SLAVONIJA PREDVODE 2. ŽNL ĐAKOVO
22228351_875415935941579_2607316861930335099_n

Proteklog vikenda đakovački drugoligaši odradili su sedmo kolo svog natjecanja, a na vrhu je i dalje Omladinac koji melje sve redom s maksimalnim 21. bodom. Prvi i jedini pratitelj im je Slavonija iz Punitovaca koja se u aktualnom kolu dobro raspucala i budno vreba na kiks lidera. Zanimljivo i efikasno kolo tek je pokvarila Slavonija iz Budrovaca koja jedina nije pogodila protivničku mrežu.

DRAČICE – HAJDUK  4:1 (2:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Valentin Barišić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Lucijanić (2.), 2:0 Ćorić (5.), 3:0 Milković (58.), 4:0 Milković (72.), 4:1 Stražanac (86.).

DRAČICE: Čolić, Marko Andričić, Igor Čečura (85. Tadić), Nerovčić, Ćorić (55. Milković), Pavličić, Šarčević, Krizmanić (68. Željko Čečura), Radoš, Udovčić (79. Oršolić), Lucijanić (87. Duvnjak). Trener: Željko Goluža.

HAJDUK: Mario Ivić, Blažević, Blažeković (54. Stjepan Đambić), Matija Đambić, Ljubić, Mandić (63. Pitlović), Rudnički (75. Pavlović), Perak, Veselinović (69. Stražanac), Ognjenović, Kristijan Ivić (50. Nikola Đambić).

Trebao je ovo biti derbi susret u kojemu su Dračičani tražili izlaz iz rezultatske krize, a Širokopoljci pokazati da igraju odličan nogomet. Međutim, već u trećoj minuti Dračičani su šokirali svoje goste jer su poveli 2:0.U prvoj minuti strijelac je povratnik u dračičke redove Stjepan Lucijanić Luca, a u trećoj mrežu je zatresao Dinko Ćorić Do kraja susreta mreže se više nisu tresle.

U drugom dijelu domaćini su nastavili s napadačkom igrom, a s nova dva gola došli su Dračičani do vodstva 4:0. Dvostruki strijelac bio je Stjepan Milković. Nakon samo tri minute kako  je ušao u igru Stjepan Milković je u 58. postigao svoj prvi, a u 72. i drugi pogodak za visoko vodstvo 4:0. Počasni pogodak gosti su postigli u 86. minuti, a strijelac je bio Marko Stražanac.

RADNIČKI – OMLADINAC (J)  1:3 (0:2)

Viškovci – Igralište Viškovo. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Strijelci: 0:1 Brkić (16.), 0:2 Stuhli (38), 1:2 Horvat (51.), 1:3 Stuhli (85.).

RADNČKI: Drenjančević, Bikić (46. Mateo Sesar), Jelečević, Mijakić, Vragolović, Radoš, Lagator, Sesar, Horvat, Gudelj, Kvesić (15. Bašić).

OMLADINAC (J): Galić, Kocur, Tribuljak, Domagoj Hulak, Kanisek, Josip Hulak, Denis Kristek (46. Marijan Batorek), Brkić (89. Smoljo), Labak (90. Kolarik), Josip Batorek (74. Kuric), Stuhli.

Derbi susret između Viškovčana i vodećih Josipovčana protekao je u dobroj  igri u kojoj su gosti došli do tri boda. Josipovčani su prvi došli do vodstva u 17. minuti kada je Enis Brkić sam krenuo prema viškovčakom golu i zatresao mrežu. Međutim, pomoćni sudac Drenjančević nije signalizirao očito zaleđe, a ta situacija izazvala je negodovanje domaćih igrača i publike. Taj pogodak utjecao je na igru domaćina, tako da su gosti dominirali u prvom poluvremenu. Svoju boju igru Josipovčani su pretvorili u vodstvo 2:0. U završnici prvoga dijela u listu strijelaca upisao se Igor Stuhli.

Nakon odmora, Viškovčani su krenuli u drugo poluvrijeme kao da se ništa nije dogodilo. Preuzeli su terensku inicijativu i već u 51. minuti golom Horvata smanjili su rezultat na 1:2. Do kraja susreta Viškovčani su stvorili nekoliko izglednih prilika, ali njihovi napadači nisu bili raspoloženi. U samoj završnici, točnije u 85. minuti svojim drugim pogotkom Igor Stuhli zapečatio  je sudbinu Radničkoga.

Omladinac je prošao još jedno teško gostovanje i s nova tri boa istaknuli su najozbiljniju kandidaturu za osvajanje naslova jesenskoga prvaka.

DINAMO (TR) – OMLADINAC (ĐS)  1:1

Trnavčani i Selčani podijelili su bodove čime su i jedni i drugi na tablici sa 11 bodova.

SLOGA – SLAVONIJA (B)  8:0

Sloga je u Koritni do vrha napunila mrežu Budrovčana koji i dalje nastavljaju s lošim rezultatima. Sloga je od prve do posljednje minute utakmice dominirala i zasluženo došla do visoke pobjede. Tako su Korićani pobjegli sa samoga dna i trenutno su deseti sa šest bodova.

MLADOST (I) – REKORD 3:5 2:1)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Josip  Matić (Gorjani) i Kristijan Žonka (Gašinci). Strijelci: 1:0 Mario Išasegi (17.), 1:1 Đuretković (21.), 2:1 Mario Išasegi (23.), 3:1 Mario Išasegi (49.),3:2 Žeravica (52.), 3:3 Žeravica (60.- 11 m), 3:4 Žeravica (64. – 11 m), 3:5 Đuretković (80.).

MLADOST (I): Slavić, Kos (74. Toni Karas), Josip Lulić, Bulut, Lovrić, Andrić, Jurić(65. Dominik Bauer), Križanović, Ančić, Išsegi, Ivan Lulić.

REKORD: Rukavina, Kedveš (57. Jackanić), Ambrušić, Josip Žeravica, Premužić, Stanić (89. Kovačević), Gadžić, Đuretković, Marijan Žeravica, Danijel Kedveš, Tremboš.

Čudan je bio tijek utakmice u Ivanovcima. Domaćini su bolje otvorili utakmicu i golom Marija Išasegija u 17. minuti poveli 1:0. Međutim, samo četiri minute kasnije, Vladimir Đuretković postiže pogodak za 1:1. Primjeni pogodak nije poremetio igru Ivanovčana. Oni su samo dvije minute kasnije, dakle u 23.minuti, drugim golom Marija Išasegija poveli 2:1.

Nastavka susreta također je pripao domaćinima. U 49. minuti Mladost je došla do vodstva 3:1, a ponovo je strijelac, po treći puta, bio Išasegi. I kada se činilo da je  otpor Kondrićana slomljen, dogodio se preokret. U 52. minuti na scenu stupa Marijan Žeravica koji smanjuje rezultat na 2:3. I tada gosti postižu još dva pogotka iz dva dosuđena kaznena udarca. Siguran izvođač oba puta bio je Marijan Žeravica. Dakle, u  64. minuti Rekord vodi 3:4. Do kraja susreta, u 80. minuti Vladimir Đuretković postiže i peti pogodak za svoju momčad. I bodovi su otputovali u Kondrić.

HOŠK – ŠOKADIJA  2:4 (2:1)

I nogometaši Šokadije nastavljaju s odličnim igrama. Na gostovanju u Gašincima ostvarili su sva tri boda i tako i dalje ostali u pratnji vodećega dvojca – Josipovčana i Punitovčana.

Šokadija je u 16.minuti došla u vodstvo golom Nikole Rendulića koji potvrđuje svoju golgetersku formu. Međutim, do odlaska na odmor Gašinčani su preokrenuli rezultat i s dva pogotka poveli 2:1.

Međutim, u drugom poluvremenu Šokadija je krenula na sve ili ništa i za samo dvije minute preokrenuli su rezultat na 2:3. U 53. minuti strijelac za 2:2 bio je Degmečić, a za 2:3 zabio je Krunoslav Knežević. Domaćini se nisu oporavili od šoka, a već u 60. minuti Petrić je postigao i četvrti pogodak za Strizivojnce. Za, na kraju, zasluženu pobjedu.

SLAVONIJA (P) – BUDUĆNOST  5:1 (0:1)

Punitovci – Igrališe na Vodopadu.Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor totić (Đakovo). Pomoćnici: Robert Tot (Potnjani) i Miroslav Živković (Kuševac). Strijelci: 0:1 Davor Perić (3.), 1:1 Vranić (67.), 2:1 Tadijan (79.), 3.1 Vranić (83.), 4:1 Matković (88.), 5:1 Štigler (90.).

SLAVONIJA (P): Hrvoje Stipanović, Poljarević (87. Matković), Veverec, Klepo (82. Perić), Tadijan, Maričić (65. Štigler), Ivan Stipanović (46. Uzelac), Vranić (87. Peša), Bjelobrk, Škorvaga, Vinko.

BUDUĆNOST: Bosi, Ivanović, Paradžik, Crnojević, Perić, Keglović (65. Radić), Ručević, Novotni, Grgić, Mikulandra (73. Pavić).

Punitovčani su upisali očekivanu pobjedu protiv Gorjanaca, ali rezultat bi mogao zavarati jer Gorjanci su bili u utakmici do 80. minute kada su Punitovčani doši do vodstva 2:1.

Budućnost je šokirala punitovačke navijače jer su već u trećoj minuti golom Davora Perića poveli 1:0. Domaćini su imali više od igre, stvarali prilike, ali gorjanska obrana odlično je odradila posao u prvih 45 minuta.

U nastavku susreta, Gorjanci su se okrenuli obrani svoga gola, i to im je uspijevalo sve do 67. minute kada Josip Vranić postiže pogodak za 1:1. I nakon toga, ništa se važnije  nije mijenjalo na terenu. Domaćini su okružili gorjanski kazneni prostor i bilo je samo pitanje kada će pasti drugi pogodak. Gorjanski golman Darko Bosi morao je u mrežu po drugi puta u 79. minuti kada je Matija Tadijan postigao vodeći pogodak za Slavoniju. Samo četiri minute kasnije Josip Vranić razbio je gorjanski bedem i postigao treći pogodak. Nakon toga, gorjanska igra se raspala, a u samoj završnici golovima Ivana Matkovića i Darka Štiglera Punitovčani su, na kraju, došli do visoke pobjede koja ih ostavlja u utrci sa susjedima iz Josipovca.