/Nikola Petrušić donio Radniku bodove na Mačkamami 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA OSIJEK
radnik josipovac

Radnik je osigurao naslov prvaka u osječkoj 2. ŽNL, no i dalje igra ozbiljno, poraz od Sloge u prošlom kolu nije bio znak da je sezona završena. Potvrdili su to na Mačkamami gdje su upisali pobjedu. Težu od očekivanog, no i 1:0 donosi tri boda, a ovoga puta Radniku ih je donio Nikola Petrušić golom u samom otvaranju utakmice, u 5. minuti.

Poraz Murse u borbi za ostanak nije iskoristio Vitez koji je poražen na svom terenu od Erduta. Gosti su u samo 10ak minuta s dva pogotka Đanića imali veliku prednost, na početku nastavka Vitez se u samo dvije minute potpuno vrača, no u završnici gosti postižu još dva pogotka, i to oba s igračem manje. Josip Tuličić je u 9. minuti realizirao kazneni udarac i tako donio minimalnu pobjedu Slogi protiv LIV-a, a i u utakmici Klasa i Slavonije nije bilo pogodaka iz igre, nego samo sa bijele točke, po jedan na svakoj strani. Radnički je još malo popravio svoj status najefikasnije momčadi lige protiv sumještana. Dunav je poražen rezultatom 6:2, a jedini koji je zabio više od jednog gola bio je Tomislav Pavičić s dva.

Borba za naslov je okončana, pa je zanimljivo na dnu. Dva kola prije kraja u opasnosti su Dunav i Mursa, a Vitez je od nedavnog prvaka stigao do situacije da je na rubu ispadanja. Cilj je svakako izbjeći i 9. mjesto koje vodi u kvalifikacije protiv drugoplasirane ekipe Lige NS Osijek – LIO-a.