/Nexeu bod nakon trilera u Pančevu RK DINAMO – RK NEXE 25:25 (12:9)

Nexeu bod nakon trilera u Pančevu RK DINAMO – RK NEXE 25:25 (12:9)

ŠD Strelište, Pančevo
Gledatelja: 500
Suci: Gjorgji Nachevski i Slave Nikolov (obojica iz Makedonije)
Delegat: Aco Nikolovski (iz Makedonije)

RK DINAMO: Žujović 2, Pilipović 5, Bunjevčević 7, Radanović, Stojanović 2, Jelić 1, Mirković 2, Petrović (14 obrana), M. Pavlović, L. Pavlović, Distol 1, Barudžić, Slavuljica, Radovanović (1 obrana), Banduka 4, Šaponjić 1.
Trener: Ivan Petković

RK NEXE: Lelić (2 obrane), Šipić 3, Koncul, Leban, Eter, Zrnić 2, Mrđenović, Barišić Jaman 7, Manci Mičević 1, Buvinić 8, Greganić, Jelinić 3, Jurić-Grgić, Lavrič, Tomić 1, Pilipović (8 obrana).
Trener: Hrvoje Horvat

SEDMERCI: Dinamo 0/1 (Pilipović 0/1), Nexe 3/4 (Barišić Jaman 3/4).
ISKLJUČENJA: Dinamo 2 minute (Žujović), Nexe –

Kako opisati ovu utakmicu?
Nevjerojatno koliko smo prilika za pobjedu promašili, ispustili, prosuli…kako god hoćete.
Imali smo 17 osvojenih (ukradenih) lopti i na kraju je to bilo dovoljno samo za bod.
Samo, da. Gromovi su izgubili dva boda…
Naš promašen sedmerac dvadesetak sekundi prije kraja, pa Dinamov gol za 25:25 pa naš neuspješan pokušaj za pobjedu sekundu-dvije prije kraja.

Otvaranje – odlično! Poveli smo 0:3 na krilima nepropusne obrane.
Nakon toga slijedi domaća serija 4:1 pa ponovo naša 0:3. Tu razliku držimo sve do 22.minute, bilo je tada 6:9. Uz, ne znam ni sam koliko propuštenih prigoda za povećanje vodstva.
Nismo uspjeli utakmicu usmjeriti u mirne vode našeg vodstva već smo, dapače, domaćom serijom 6:0 stigli u zaostatak od tri gola.
Osam smo minuta bili bez gola, u osam smo minuta primili golova koliko i u prve dvadeset i dvije minute utakmice.
U nastavku je prednost domaćina čak i porasla te u nekoliko navrata iznosila +4.
Vratili smo se i poveli osam minuta prije kraja. Jedan za nas pa neriješeno pa jedan za nas pa opet iks pa jedan za nas pa naš Kristian Pilipović brani sedmerac njihovom Aleksandru Pilipoviću
I onda ta već opisana luda završnica.
Nismo iskoristili sedmerac za +2, primili smo gol, a par sekundi prije kraja ne zabijamo iz izrađene akcije. Domaći golman Dušan Petrović samo je potvrdio epitet igrača utakmice…ukupno je obranio 14 udaraca igrača Nexea.

Nismo pobijedili u utakmici u kojoj smo protivniku ukrali 17 lopti (Marko Mrđenović sam 5 komada)!! Znači igrali smo obranu. I to dobro. A u isto vrijeme, u 60 minuta, nismo imali niti jedno isključenje. I napravili smo tek jedan sedmerac, minutu i nešto prije kraja…
„Falili“ smo 20-ak udaraca, kontri, zicera. Nafulali smo se valjda za cijelu sezonu.
Osvojili smo bod ili izgubili dva? Bliži sam ovoj drugoj konstataciji, puno bliži.
Miljan Bunjevčević je bio najraspoloženiji Dinamov strijelac sa sedam, a Gromove su predvodili Marko Buvinić s osam i Saša Barišić Jaman sa sedam zgoditaka.
U subotu je derbi u Našicama. Dolazi PPD Zagreb. Još jedna prilika za punu dvoranu i vrhunsku atmosferu. I bolju predstavu Gromova od ove viđene u Pančevu.