/Nexe i Spačva ostvarili prolaz u kupu, Osijek ispao VINKOVČANI SLAVILI NAKON SEDMERACA UZ NEVJEROJATNIH 16 POGODAKA MARKA VIGNJEVIĆA
spačva hrs

Već ranije se Borovo oprostilo od daljnjeg natjecanja u kupu protiv aktualnog državnog prvaka, a njima su se priključili i Osječani koji su poraženi od Mladog Rudara. Pobjede i prolaz u četvrtfinale kupa ostvarili su rukometaši Spačve i Nexea.

Osijek – Mladi Rudar 21:28 (12:14)

Rukometaši Osijeka u svojoj su dvorani ugostili Mladi Rudar, no unatoč dobroj borbi nisu uspjeli izboriti četvrtfinale Kupa. Gosti su s 3:0 otvorili susret, ali je Osijek s tri uzastopna gola Josipa Repušićaizjednačio na 3:3. Mladi Rudar je sa sljedećim napadom stigao u minimalno vodstvo i to se držalo sve do 20. minute kada su Đoni Bučaj i Bruno Derossi odveli Mladi Rudar na +2. Pokušavali su Osječani smanjiti zaostatak, ali jednaka razlika se zadržala i po isteku 30. minute (14:12). Nastavak susreta Mladi Rudar otvara s dva gola za 16:12. Taj minus je Osijek pokušavao smanjiti i sustići, ali nije uspio. Gosti su se odvojili i na +6 (24:18), a do posljednjeg sučeva zvižduka naraslo je na +7 (28:21).

Najefikasniji kod Mladog Rudara bili su Mario Ratkajec i Alen Griparić svaki s po pet pogodaka. Na suprotnoj strani istaknuo se Domagoj Grizelj s četiri gola, dok su po njih tri upisali Josip Repušić, Matko Bolanča i Matej Barić.

Split – Spačva 27:28 (13:10)

Rukometaši Splita i Spačve priuštili su ljubiteljima rukometa vrlo zanimljiv susret u osmini finala jer su o pobjedniku odlučivali sedmerci. Gostujuća Spačva je dobro krenula i povela 2:0, no Split je izjednačio. Marko Vignjević u redovima Spačve se rano razigrao pa poveo momčad u +3 (2:5). Splićani nisu posustajali i serijom 4-0 došli od minus dva (5:7) u vodstvo (8:7). Spačva se malo usporila pa je do odlaska na odmor Split skupio tri gola prednosti (13:10). I drugo poluvrijeme je Split otvorio s 2-0, ali sjajan Vignjević je vratio Spačvu u igru, uz malu pomoć Vlatka Ranogajeca, te su gosti uspjeli smanjiti zaostatak na samo 19:20. Tada je krenula velika borba na terenu, prednosti su se izmjenjivale da bi po isteku 60. minute bilo 24:24. Krenuli su sedmerci, a nakon obrane Ivana Ereša u istima se pokazala spretnija Spačva koja je tako upisala slavlje 28:27.

Marko Vignjević upisao je velikih 16 pogodaka za Spačvu, dok su kod Splita bili najbolji Marin Marić Duje Maretić svaki s po četiri gola.

RK Nexe – RK Zamet 29:17 (17:8)

Aktualni viceprvaci Kupa i Prvenstva Hrvatske lako su izborili plasman u četvrfinale. U svojoj dvorani kralja Tomislava dočekali su momčad Zameta koju vodi novi trener Dragutin Žiljak. No, niti s novim trenerom Riječani nisu uspjeli zaprijetiti favoriziranom Nexeu koji je bez ikakvih problema stigao do visoke pobjede. Zamećani su koliko, toliko držali priključak u prvih petnaestak minuta, ali onda su Gromovi pokazali kvalitetu i počeli se odvajati na visoku prednost koja je za goste postala nedostižna. Sjajno je u prvom poluvremenu igrao novopridošli Matjaž Brumen koji je u prvih 30 minuta zabio šest golova. U nastavku su ga zamijenili mladi Marin Greganić i Ivan Koncul, a Nexe je +9 s poluvremena do kraja utakmice podigao na +12 i tako s dvoznamenkastom razlikom prošao u nastavak natjecanja.

Brumen je bio najbolji strijelac Nexe sa šest pogodaka iz prvog poluvremena, dok se kod Zameta istaknuo Matija Golik s pet zgoditaka.