/Nexe se iz Finske vraća u Našice s dva pogotka prednosti HC POLVA SERVITI – RK NEXE 25:27 (13:14)
nexe

EHF Kup, 2.kolo, 1.utakmica
Mesikapa hall, Polva (Estonija)
Gledatelja: 500
Suci: Radojko Brkić i Andrei Jusufhodžić (obojica iz Austrije)
Delegat: Valdas Gecevicius (iz Litve)

POLVA: Sarapuu, Muuga 1, Varul 5, Gristsuk, Rudissaar 1, Varusk (10 obrana), Sillaste 6, Aizatullov 3, Liubchenko, Lookene, Sokk, Chezlov 5, Pihus, Neeme, Hiiend, Uibo 4.
Trener: Kalmer Musting

RK NEXE: Lelić, Šipić, Koncul 1, Leban 2, Eter 1, Zrnić 2, Barišić Jaman 7, Manci Mičević, Sršen 5, Buvinić, Jelinić 5, Rotim, Lavrič, Tomić 4, Pilipović (12 obrana).
Trener: Hrvoje Horvat

SEDMERCI: Polve 4/4 (Sillaste 4/4), Nexe 3/4 (Barišić Jaman 3/3, Zrnić 0/1).
ISKLJUČENJA: Polva 8 minuta (Uibo, Neeme, Aizatullov, Chezlov), Nexe 6 minuta (Jelinić 2+2, Eter).

Rukometaši Nexea pobijedili su na gostovanju Polvu u prvoj utakmici 2.kola EHF kupa 25:27.
Tvrdo i neizvjesno bilo je od samoga početka, a konačnih +2 ujedno je i najveća prednost koju su Gromovi imali tijekom utakmice.
Prolaz u odlučujući krug kvalifikacijama za skupine EHF Lige trebat će potvrditi za tjedan dana u Našicama.
Večeras u Estoniji posebno su raspoloženi bili Pilipović s 12 obrana te Barišić Jaman sa 7 i Jelinić i Sršen s po 5 golova.
Domaćin je potvrdio ono što smo i znali prije početka utakmice – prvak Estonije odlična je momčad.
Četvorica naših navijača zadovoljni napuštaju dvoranu. Hvala im na dolasku i podršci. U Našicama želimo pune tribine i veliku podršku na putu ka ostvarenju jednog od glavnih ciljeva sezone.