/Nexe za gol kratak za plasman na Final Four FUCHSE – NEXE 25:16 (14:9)
nexe-fuchse-2a

Nexe za gol kratak za plasman na Final Four FUCHSE – NEXE 25:16 (14:9)

Što smo mogli poželjeti ovaj vikend nego naravno našu pobjedu i prolaz dalje, točnije prolaz na final 4 EHF kupa. Iako smo u Našicama napravili podvig o kakvom su pisali svi mediji ovog kraja, danas u Berlinu smo trebali staviti točku na i. Nažalost, dali smo sve od sebe, ali lopta u ključnim trenucima nije išla tamo gdje treba. Iako smo imali stvarno veliku šansu na kraju utakmice, njemački golman je uspio obraniti i u Našice se vraćamo ipak s jednim golom više u našoj mreži. Ipak, moramo čestitati našim igračima na borbenosti koju su dali, a pogotovo moramo pohvaliti izvrsnog Zrnića i golmana Pilipovća. Isto tako vrlo je važno naglasiti kako su dečki rukometnog kluba Nexe ipak ostvarili povijesni rezultat samim ulaskom u četvrtfinale EHF kupa.

Prvo poluvrijeme nismo počeli koncentrirano i primili smo četiri gola s nekoliko obrana njihovog golmana u prvih 5 minuta. Naš prvi gol dočekali smo tek u 6. minuti kada je Zrnić dao sedmerac. Vrlo brzo naši igrači izvode vrlo dobru kontru i smanjujemo na 4:2, ali ubrzo igrači iz Füchse dobivaju još jedan sedmerac koji iskorištavaju za 5:2. Nakon jednog neiskorištenog napada ponovo dobivamo jedan gol bez golmana, a golman domaćih ponovo brani naš pokušaj. U 11. minuti Füchse vodi već 7:2 i već tada se vidjelo kako će teška biti ova utakmica. U tom trenutku nama je vrijeme sporo prolazilo, a razlika se nažalost sve više povećavala. Šipić daje gol u pravom trenutku i smanjuje na 7:3, a to je svakako gol koji nam je tako trebao. Nažalost, još nismo uspostavili ravnotežu. U 19. minuti domaćini vode sa 6 golova razlike i naša razlika s +8 u Našicama se strašno brzo topi, a golovi za nas jednostavno ne dolaze. Ipak, Zrnić je ovoga puta ponovo vrlo siguran sa sedmerca i smanjuje na 9:4. Šut s 9 metara i Füchse ponovo vodi s 6 golova 10:4. Nažalost 22. minuta donosi novi gol u našoj mreži i po prvi put Füchse vodi s 7 golova. Napokon koncentriraniji nastavljamo utakmicu i dajemo gol za 11:5. Nakon lijepe obrane našeg golmana, lopta se odbija do njihovog igrača i ponovo je rezultat +7 za Füchse. U tom trenutku drži nas Zrnić koji ponovo pogađa sa sedam metara za 12:6. Obrana našeg odličnog Pilipovića i gol Zrnića i rezultat je nešto povoljniji 12:7. Ponovo sedmerac za Nexe, ponovo Zrnić 12:8 i ponovo odlična naša obrana. Nažalost imali smo šansu smanjiti na +3 za Füchse, ali lopta pogađa vratnicu i domaći ponovo vode 13:8. Ipak, očito smo se u tom trenutku sabrali i padaju golovi na obje strane pa je trenutno 13:9 što je bilo i pravo vrijeme za minutu odmora. U međuvremenu Füchse daje još jedan gol, a pri našem napadu dobivaju i dvije minute tako da će drugo poluvrijeme Lisice krenuti s jednim igračem manje.

Drugo poluvrijeme počinje s našim napadom,ali dobar udarac Jamana ponovo brani golman domaće momčadi. Isto se događa i na drugoj strani te rezultat ostaje 14:9. Ponovo naš napad i smanjujemo na 14:10. Nažalost u tom trenutku našem najboljem strijelcu Jamanu sve brani golman Füchse-a. Pilipovć ponovo brani i to nas stvarno u ovom trenutku drži na samo +4 razlike za Füchse. Zrnić ponovo na sedam metara i ponovo pogađa za 14:11 dok na drugoj strani Pilipović “ubija” domaće napadače svojim obranama. Imamo priliku smanjiti na samo dva gola razlike i to se događa, pa domaći trener mora zvati minutu odmora. Ponovo obrana Pilipovića. Ipak, naša jedna promašena šansa i Füchse povečava na 15:12. Naš promašaj, ali ponovo obrana Pilipovića. Nažalost, gol je pao ovoga puta za Füchse i domaćini vode s 16:12. U tom trenutku trener Horvat traži minutu odmora. Naš napad, obrana iz prostora i Zrnić na sedam metara ponovo precizan 16:13. Napad za domaće i iz daljine postižu gol za 17:13. U 14 minuti drugog poluvremena Füchse se ponovo vraća na +5 s rezultatom 18:13. Naš promašaj, ali tu je nepremostiv Pilipović koji nas drži u utakmici. U tom trenutku dolazi nekoliko isključenja na obje strane, a igra se 17. minuta. Vrijeme sporo ide za nas dok vjerujemo da domaćinima leti. Nažalost, 19:13 i Füchse je ponovo na +6. Ponovo sedmerac za Nexe i ponovo Zrnić, ali ovoga puta lopta ne ulazi u mrežu. To kažnjavaju domaćini i rezultat je 20:13 za Füchse. O ovom trenutku ponovo Hrvoje Horvat zove minutu odmora te se nadamo kako će to smiriti situaciju i pojačati koncentraciju kako bi održali igru. Nakon dugo vremena, naš gol i rezultat u 19. minuti iznosi 20:14. Ponovo domaćini iz daljine daju gol za 21:14. Mrđenović dobiva dvije minute, a Füchse daje gol za 22:14 što je u 22. minuti i poravnanje rezultata iz Našica. Nažalost još jedan naš igrač dobiva 2 minute i sada je situacija vrlo loša za nas. Igra se 23. minuta 23:14 za Füchse. Naš promašaj, ali i naša obrana. Dvije minute za Füchse i ovoga puta na sedam metara dolazi Jaman koji pogađa i smanjuje na 23:15 (0:0). Ponovo dvije minute za Nexe, napad Füchse ali tu je ponovo Pilipović. Šansa da smanjimo jer ponovo je tu sedmarac za Barišića koji je i ovoga puta siguran. 23:16. Dvije minute za Barišića i sedmerac za domaćine koji nažalost pogađaju za 24:16. Minuta do kraja, iako smo imali napad, nismo ga uspjeli iskorisitit te utakmica završava s 25:16 i kraj. Nažalost nismo uspjeli.

EHF Kup,
Max-Schmeling-Halle
Gledatelja: 5000
Suci: Jesper Kirkholm Madsen i Henrik Mortensen (obojica iz Danske)
Delegat: Robert Dujardin (Francuska)

Rezultat: 25:16 (14:9)

RK NEXE: Lelić, Šipić, Gadža 1, Leban 1, Eter 1, Zrnić 7, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Manci, Buvinić 1, Jurić Grgić, Lavrič, Tomić 1, Pilipović, Brumen.
Trener: Hrvoje Horvat

RK FÜCHSE BERLIN: Wiede 6, Elisson 1, Milde, Vuković 1, Struck 1, Gojun 1, Heinevetter 1, Lindberg 4, Zachrisso 2, Fäth 5, Urios, Reißky, Stochl, Koch 3, Drux
Trener: Velimir Petković
ISKLJUČENJA: Nexe 14 minuta (Gadža2+2+2, Mrđenović, Jaman, Lavrič, Tomić ) Füchse 6 minuta (Lindberg, Fäth, Drux).