/Nevjerojatna pobjeda mladih vaterpolista KAO U KOŠARCI, POBJEDA SA ZVUKOM SIRENE
temp8848955474494613157

MAĐARSKA – HRVATSKA 8:9 (2:3,1:3,1:1,4:2)

BURGAS – Suci: Attillio Paoletti (Italija) i Nenad Golijanin (Srbija).

MAĐARSKA: Viktor Gyapjas, Paolo Fekete 1, Akos Nagy 1, Norbert Pal-Szabo, Mihaly Zarand Orszagh 1, Bence Tamas Barics 1, Roland Gaszt, Kevin Tamas, Ferenc Agoston Kis, Mate Tymcyna 3, Balit Tibor Szalai, Peter Miklos Szalai 1, Lorand Csite.

HRVATSKA: Mauro Ivan Čubranić, Duje Budiša 1,Toni  Radan, Robert Stojanac 2,Luka Omrčen, Maro Tiozzo ,Toni Mozara 2 ,Vito Cicero , Domagoj Čale ,Patrik Kolak 3,Josip Tolja 1,Jakša Zaratustra Mihaljević,Luka  Martinović. TRENER: Denis Šupe.

Toni Mozara pogodio je s gotovo polovice terena za pobjedu 9:8 protiv Mađarske u 2. kolu natjecanja u skupini ‘A’ na Europskom kadetskom prvenstvu, koje se igra u bugarskom Burgasu. Mađari su sa četiri pogotka u nizu, nakon što je Hrvatska početkom posljednje četvrtine pogotkom Patrika Kolaka povela s 8:4, izjednačili na 8:8 minutu prije kraja te imali posljednji napad, koji je pet sekundi prije kraja utakmice presjekao Toni Mozara,  te šutirao s velike udaljenosti i pogodio za veliko slavlje.

Hrvatska je u 1. kolu dobila Rumunjsku s 12:5, a Mađarska je bila bolja od Slovačkes 20:6. U posljednjem, 3. kolu u skupini Hrvatska igra protiv Slovačke (utorak, 23. srpnja, početak u 11 sati). Prvo mjesto u skupini izravno vodi u četvrtfinale, dok drugi i treći razigravaju za plasman među osam najboljih.