/Nedjeljno nogometno popodne ČEPIN, ĐAKOVO CROATIA, DARDA, BEDEM, ŽELJEZNIČAR, PAPUK (V), DINAMO (V), SLOGA (T)...
đakovo

Pomalo sa svojim aktivnostima kreću i članovi županijskih liga pa su se u ovo nedjeljno popodne odigrale neke pripremne utakmice.

U Čepinu su odigrali domaćin i gosti iz Sikirevaca. Nogometaši Čepina imali su dvostruki program ovoga vikenda pa su nakon subotnje pobjede nad BSK-om ponovo bili pobjednici i u nedjelju. Rezultat je bio 2:1 za Čepin, strijelci Nikolić i Gregić , a zanimljivost s utakmice je da je golman Šimić skrivio dva jedanaesterca pa ih potom oba obranio.

Nogometaši Livada Željezničara više nisu takvoga naziva, odnedavno se zovu samo Željezničar. Jučer su odigrali svoju utakmicu u Klakaru i pobijedili rezultatom 2:0 , oba pogotka djelo su Jurčevića. U srijedu su odigrali svoj susret sa Slavoncem iz Bukovlja koji su također pobijedili 3:0, strijelci su bili Mijić, Švarić i Jurčević. Očito trener Aračić radi dobar posao, protivnici ne mogu zatresti mrežu što je znak da su na dobrom putu.

Novi poraz u još jednoj pripremnoj utakmici doživjeli su nogometaši Zvonimira iz Donje Vrbe. U gostima u Brodskim Zdencima njihova momčad poražena je rezultatom 4:2, odigrali su igrali sasvim solidno ako uzmemo u obzir da je tek sredina priprema i igrači su vrlo umorni. Strijelci za Zvonimir su bili Botica i Mijić. Igrači Zvonimira  izgubili su i utakmicu prije na gostovanju kod NK “Slavonac” Gornja Bebrina rezultatom 2:0. Bila je to jako teska utakmica zbog jako teskih uvjeta: jakog vjetra i izrazito natopljenog terena.  U kombiniranom sastavu Zvonimira igrali su Marić, Kurdija, Blaževac ,Pasler,  Rajkovača,Bazo, Mijić, Đula , Marinović,  Popić i Kožul. Na poluvremenu su ušli  Matijević, Botica, Bukvić, Bačić i Stepić, Barbarić.

NK Požega je sjajno otvorila pripreme, nekoliko odličnih pojačanja koja su stigla u klub su potvrdile zašto imaju taj status, i najstariji požeški klub će krenuti u žestoku borbu za ostanak u 1. ŽNL. Požežani su uvjerljivo slavili protiv NK Kamena iz Vetova 6:0 a strijelci su bili Miroslav Lujić 2 puta, Marko Vučetić, Alen Solina ,Toni Stojčevi i Krešimir Vidović.

U subotu su igrali  Graničar-Bedem 1:1 u Županji.Strijelac za Bedem bio je Božić, a  Graničar je izjednačio u 87. minuti iz penala.  Danas su u Ivankovu  igrali Bedem-Zrinski Jurjevac također 1:1.Strijelci Lučić u 18 min. za Bedem a Galić u 88. minuti za Jurjevčane. Bedema:Marijanović,Šušnjar,Smolčić,Cerovski,Stanić,Božić,Lučić,Kockarević,Žgela,Meštrović i Ujvari.Još su igrali:Sambol,Tustonjić,Kuternik Borko i Raić-Sudar.

Zrinski Jurjevac:Pintarić,Majdiš,J.Fehir,D.Fehir,Mihaljević,Kovačević,Bagarić,Kukučka,Ivić,Knežević i Simić.Još su igrali: Komar,Pavičić,Galić,Dominković,Bjelobrk,Marošević i Drga.

Bedem je poveo preciznim udarcem Lučića sa 20-tak metara u 18 min. ,a dvije minute prije kraja Zrinski je izjednačio preko Galića kada je Bedem imao 8 igrača na terenu jer su bili isključeni Lučić,Kuternik i Tustonjić.

Mladost iz Čajkovaca odigrala je susret sa solidnom momčadi Slavenom iz Trnjana, rezultat je bio  4:3, a strijelci 1:0 Tipurić, 2:0 Šota, 2:1 Pavić, 2:2 Katavić, 3:2 Tipurić , 4:2 Ćorluka i  4:3 Kljajić.

slaven

U Gradcu je gostovo jesenski prvak Sloga iz Trenkova. Nakon početnog vodstva Slavena od 4:0, nogometaši Sloge se bude te smanjuju rezultat na 4:2. Utakmica se igrala 3×30 minuta pa su u posljednjoj dionici igrali većinm juniori što je iskoristio neuhvatljivi Golić te postigao 5 pogodaka za konačan rezultat 5:7 za Slogu. Uz Golića strijelci su bili Zaler i Pilić, a kod Slavena dva puta Franjić i Aračić te Mičević.

Dinamo iz Vidovaca ugostio je juniore Slavije koji pokazuju zašto se nalaze među osam najboljih u kupu Hrvatske. U Uvjerljivoj pobjedi 5:1  pogotke su postigli Dario Starčević 2 puta,  Leo Mikić 2 puta i Dino Bognar koji je i jučer pogodio za bod seniora u Sesvetama, dok je Fabrio Novak bio jedini strijelac za Vidovčane.

Na Trokutu su odigrali Radnički i Croatia iz Bogdanovaca. Svakom takmacu pripalo je poluvrijeme u kojemu su bili nešto bolji no na kreju je jedan pogodak prevagnuo da bodovi ostanu na Trokutu. Teren solidan , utakmica zanimljiva i svrsishodna.

Nogometaši Papuka iz Velike su se jako dobro pojačali u zimskom prijelaznom roku pa su to i demonstrirali u susretu sa susjedima iz Kaptola. Velčani su u prvoj pripremnoj utakmici svladali Kaptol sa 3:0. Dva pogotka za ekipu Papuka postigao je pojačanje Antonio Soldo, a jedan pogodak postigao je Marko Iličić.

Jučer su nogometaši Đakova odigrali svoj kontrolni susret u Dardi.

DARDA – ĐAKOVO CROATIA   1:1 (0:1)

Darda – Pomoćno igralište kraj Đole. Gledatelja: 100. Strijelci: 0:1 Šimičić (28.), 1:1 Maleš (85.).

DARDA: Pongrac, Vitačić, Jestimir, Ljubas, Goršak, Leovac, Vidović, Marijanac, Matić, Matković, Maleš (Još su igrali. Golik, Lončar, Kužmanj, Bagarić).

ĐAKOVO CROATIA: Begović, Novoselić, Križanović, Topolovec, Mišić, Kolak, Stipanović, Galičić, Šimičić, Oliviera, Grbeša (Još su igrali: Gavljak, Bogdanović, Lovaković, Beljan, Penava, Buretić). Trener: Antun Labak.

Loše vrijeme poremetilo je malo pripreme đakovačkoga trećeligaša jer je u srijedu u posljednji trenutak bila otkazan utakmica protiv Višnjevčana.

U subotu, 13. Veljače Đakovčani su gostovali u Dardi gdje su na pomoćnom terenu, koji je umnogome otežavao i jednoj i drugoj momčadi, odigrali pripremnu utakmicu protiv četvrtoligaša Darde.

U prvom poluvremenu Đakovčani su imali više od igre, lopta se češće nalazila u njihovim nogama, a takva igra donijela im je i vodstvo. Smišljenu akciju u 28. minuti odličnim udarcem s ruba kaznenoga prostora završio je prvi đakovački „topnik“ Stjepan Šimičić. Do odlaska na odmor Đakovčani su imali još nekoliko prilika, ali darđanska mreža nije se više tresla.

U drugom poluvremenu oba trenera napravila su nekoliko izmjena tako da je ritam utakmice bio nešto slabiji.  U 70. minuti ozlijedio se Lovaković tako da su Đakovčani utakmicu dočekali sa deset igrača, a tu su činjenicu iskoristili domaćini i u 85. minuti golom Maleša izjednačili rezultat na 1:1.

Do početka prvenstva ostala su još dva tjedna, a pred Đakovčanima se nalaze još dvije pripremne utakmice. U srijedu će igrači trenera Antuna Labaka na gostovanje u Bogdanovce, a u subotu u 15 sati na stadionu „Croatia” odigrat će „generalku“ protiv momčadi Daruvara.