/Nebeskoplavi protiv Istre doživjeli pravu blamažu 15. KOLO HRVATSKI TELEKOM PRVE LIGE
cibalia

15. kolo 1. HNL Cibaliji je donijelo domaći ogled sa Istrom1961 i veliku priliku da naprave bodovnu zalihu pred momčadima sa začelja, pa i preskoče Belupo na ljestvici, pa barem i privremeno. Od velike prilike, ostala je na kraju samo velika blamaža..

CIBALIA – ISTRA 1:4

Strijelci: 0:1 Ofosu (5′), 0:2 Gotal (12′), 0:3 Kitanovski (22′), 0:4 Gotal (52′, 11m), 1:4 Kordić (55′)

Cibalia: Šubarić, Rubić, Zgrablić, Karamarko, Ikić, Dabro (od 46′ Kordić), Pervan, Štrkalj, Plum, Stepčić (od 72′ Filipović), Galić (od 46′ Miličević)

Istra 1961: Ivušić, Kokorović, Čuljak, Gotal (od 75′ Halilović), Bertoša, Mitrevski, Kitanovski (od 64′ Grujević), Ofosu (od 86′ Prelčec), Perreira, Vojnović, Puclin

Bartolović je na teren poslao identičnu momčad kao i na gostovanju kod Rudeša u prošlom kolu s Dabrom kao isturenim napadačem, s druge strane su prijetila dobro poznata imena, Tomislav Čuljak kao donedavni kapetan Cibalije te ikona Osijeka Aljoša Vojnović. Početak iz najgore noćne more, već u 5. minuti tamnoputi napadač Istre Ofosu donio je prednost gostima iz Pule. Nakon toga je Dabro imao dobru priliku za poravnanje no nekako je to gostujuća obrana raščistila. A onda pogodak za rubriku vjerovali ili ne. Da se jedna ekipa ovako ponaša na treningu trener bi vjerojatno prekinuo to imitiranje magle i ili ih poslao u svlačionicu ili na redanje krugova oko igrališta. Potpuna indolencija, nezainteresiranost čitave momčadi rezultirala je drugim pogotkom Istre koji je potpisao Gotal. Nestvarno je da čovjek primi loptu na boku potpuno ne ometan, namjesti se, pogleda i u srcu šesnaesterca pogodi svog suigrača kojemu je najbliži obrambeni igrač na više od 5 metara. Ni ozbiljna ekipa pionira takve golove ne prima!

Cibalia je u utakmicu ušla kao skupina portira, došli su odraditi posao, presjediti svojih 90 minuta i – zaraditi plaću. Nogomet je ipak malo drugačiji posao, ne ide to samo od sebe bez obzira koliko protivnik izgledao grogirano i nemoćno. A Cibalijini nogometaši danas su izgledali upravo tako kako su očekivali da će izgledati Istra, jadno, grogirano, bezvoljno.. Treći pogodak bio je gotovo preslika drugog, tek je egzekucija Kitanovskog bila nogom, lijepim volejem. Nevjerojatno je da jednog prvoligaškog igrača preleti lopta koja putuje “dva dana”..

Drugo poluvrijeme je donijelo nekakav pomak u želji i htijenju, očito je u svlačionici bilo burno, i trebalo je biti, no nedvoljno za nekakav popravak užasnog dojma kakav Cibalia nije ostavila već jako dugo. Kako su gledatelji primili ovaj debakl najbolje svjedoči skandiranje “hoćemo pobjedu” 3-4 minute prije kraja, ovoga puta nogometaši Cibalije zaslužili su svojim pristupom i igrom ovakve podrugljive reakcije jer ovo je bilo miljama daleko od prvoligaškog nogometa!

Osim Istrinih nogometaša i trenera Raić Sudara koji su zaista zaslužili čestitke i divljenje za ovo što su napravili, čestitke su zaslužili i malobrojni Ultrasi koji su tokom čitave utakmice bez obzira na sav očaj navijali za Nebeskoplave..