/NAŠK trećeligaš, Jadran fenjeraš SPUŠTEN JE ZASTOR NA MŽNL SEZONU
našk  otok

NAŠK trećeligaš, Jadran fenjeraš SPUŠTEN JE ZASTOR NA MŽNL SEZONU

Danas su odigrane posljednje minute MŽNL sezone, natjecanja koje odlazi u povijest, barem za sada. Bez dileme najzanimljiviji dvoboj dana igran je u Našicama..

NAŠK – OTOK 2:1

Zapravo jedina bitna utakmica posljednjeg kola igrana je u Našicama, tamo su se NAŠK i Otok borili za plasman u 3. HNL, a na kraju su ga izborili domaći nogometaši. Kapetan i trener Mario Barišić je jedna od ključnih figura čitave sezone, a potegao je i u ovom susretu, u 28. minuti je postigao prvi pogodak. No, slavlje nije bilo dugog vijeka, samo dvije minute su trebale Ivanu Matozanu da na virtualnoj tablici vrati Otok u 3. HNL.

– Napokon povratak tamo gdje i pripadamo! Prava trećeligaška utakmica, puna tempa i trke. Gosti su se došli braniti, a mi smo pokušavali kroz igru preko bokova. Promašimo mrtvu šansu i onda ga zabijemo iz prekida i onda ga nakon dvije minute primimo kao djeca. Na poluvremenu se dogovaramo da ćemo napasti još jače. Zabijamo ga glavom i to mirno privodimo kraju. Za kraj bi pohvalio sve dečke za sav trud i rad kroz ovih mjesec dana, zahvalio bi se mnogobrojnim navijačima, svom popratnom osoblju u klubu, IO i NO na čelu s predsjednikom koji su imali ogromna “muda” da meni sa nimalo trenerskog iskustva daju priliku u ovako bitnoj situaciji za klub. Čestitam Graničaru, Kutjevu i Vuteksu na ulasku u treću HNL. Mi ako nastavimo ovako raditi imati ćemo itekako šta reći u višem rangu. Za kraj se zahvaljujem vama iz Sportala na kvalitetnoj suradnji – izjava je Marija Barišića, trenera Naška.

–  2:1 pobjeda domaćina kojem čestitam stoti rođendan i plasman u 3. HNL – komentirao je trener Otoka Željko Grgić.

Screenshot_20190601-235750_Chrome

GRANIČAR – VUTEKS SLOGA 0:0

Derbi nije bio loš, dapače, no nedostajalo su golovi za potpuni dojam. Sljedeće sezone ova dva kluba će se boriti za bodove u trećeligaškom društvu, to dovoljno govori kakvu su sezonu odradili!

– Jako dobra utakmica, i ne može drugačije kad se sastanu dobre ekipe. Šteta samo da nije bilo golova, imali smo i jedni i drugi po tri odlične prigode, što isto tako govori da je bila izjednačenja utakmica. Idemo sad još jednom proslaviti, prije toga se još jednom zahvaljujem svima koji su sudjelovali u ovom rezultatu, od naših Olimpijaca, preko igrača do uprave. Čestitke Kutjevu, Vuteksu i Našku na plasmanu u 3. HNL – rekao nam je trener prvaka Dražen Ilić.

Zanimljiva utakmica za kraj, nažalost bez golova. Graničar je bio puno bolji prvo poluvrijeme, dok smo se mi drugo probudili i odigrali kako treba. Još jednom čestitke domaćinu, čestitke mojim momcima i svima puno sreće i zdravlja u pauzi. Vama na Sportalu – veliko hvala  – izjava je Saše Berarevića, trenera novog trećeligaša.

Screenshot_20190601-234522_Chrome

KUTJEVO – VIŠNJEVAC 2:2

Sjajnu sezonu nogometaši Kutjeva okonča li su odličnom utakmicom protiv Višnjevca koji je bio potpuno ravnopravan protivnik i sjajno se uklopio u slavljeničku atmosferu.

-Malo smo opušteno ušli u utakmicu s obzirom na festival u Kutjevu i proslavu ulaska u 3.HNL. Iako smo imali dva gola prednosti nismo uspjeli izdržati i gosti uspijevaju poravnati rezultat što je na kraju s obzirom na prikazano možda i najrealnije. Čestitke mojim dečkima na cijeloj sezoni i ostvarenom uspjehu kao i našim vjernim navijačima koji su nam priredili fantastičnu bakljadu na kraju susreta. Napravili smo nešto što je se prije par godina činilo nemoguće, plasirati se iz 2. Županijske lige sve do 3.HNL. Čestitke prvaku Graničaru kao i Vuteks Slogi i Našku na ostvarenom plasmanu u Treću HNL  – s ponosom poručuje kapetan Kutjeva Ante Budimir.

– Utakmica je odigrana u lijepom ambijentu gdje je moja ekipa vrlo dobro odigrala protiv novog trećeligaša i zasluženo uzela bod. Čestitamo NK Kutjevo na velikom uspjehu i hvala im na gostoprimstvu  – poručio je Milan Vuica, trener Višnjevca.

Screenshot_20190601-233322_Chrome

JADRAN – ŠOKADIJA 1:5

Gosti iz Babine Grede nisu imali pretjerano puno obzira prema problemima svog domaćina, odigrali su motiviranih 90 minuta i potvrdili da njihov trener Miroslava Buljan radi sjajno s njima ta da je to momčad koja ima svijetlu budućnost ako ostane na okupu. S druge strane pred Jadranom su ozbiljni dani..

Utakmica koja se moram reći jedva čekala u Gunji da se konačno okonča ova agonija. Izgubili smo od u svim segmentima bolje ekipe Šokadije kojoj naravno čestitam i želim sreću u daljnjem radu. Sada slijedi kompletna rekonstrukcija momčadi, samo 3-4 igrača iz ovog kadra mogu igrati, a i oni pod uvjetom da treniraju. Ubrzo ćemo saznati u kojoj ćemo ligi nastupati sljedeće sezone, pa ćemo u skladu s tim složiti novu momčad. Za kraj bih se zahvalio vama na Sportalu na vrlo korektnoj suradnji i krasnoj promociji sporta – rekao je trener Jadrana Adnan Junuzović.

Domaćin je poveo ranim golom, ali mi smo se dizali iz minute u minutu i na kraju uvjerljivo i zasluženo pobijedili. Čestitke mojim igračima, ali i domaćinu na korektnosti -rekao je trener gostiju Miroslav Buljan.

Screenshot_20190601-234324_Chrome

ŽELJEZNIČAR – BORAC KV 3:1

Bricine trupe su ostvarile zacrtano. Ono što su u startu sezone nagovijestili, na kraju su i potvrdili, jesenski i proljetni Željo nisu iste momčadi! Na Livadi će se i sljedeće sezone igrati MŽNL, doduše u onom prepolovljenom izdanju.

Jako teška utakmica u svim segmentima, ovaj put je sreća bila na našoj strani. Zahvalio bih se protivniku na fer i korektnoj igri, te sucima na odličnom suđenju!   – rekao je Boris Brica koji je ostvario zacrtanom sa svojom mladom momčadi.

Presudila je veća želja kod domaćina koji je grizao od prve do posljednje minute. Mi svoje šanse nismo iskoristili, oni su nas kaznili i nema druge do čestitati na zasluženoj pobjedi – komentirao je trener gostiju Dragan Meić.

Screenshot_20190602-003331_Chrome

HAJDUK – RADNIČKI 2:0

Pakračani su na najbolji mogući način završili sezonu, pobjedom pred domaćom publikom. Sezona i za Hajduk i za Radnički je bila – odlična. Radnički je kao novak bio ugodno iznenađenje, dok je Hajduk nakon nekoliko godina borbe za ostanak iskoračio i jako dugo bio u igri za promociju.

Screenshot_20190602-003503_Drive

Otišli smo u okrnjenom sastavu na daleko gostovanje u Pakrac gdje nas je dočekao izuzetno korektni domaćin. Hajduk je iskoristio svoje prilike, mi nažalost nismo, ali na kraju smo ostali na 6. mjestu i ponosan sam na svoju momčad što je izgurala ovu za nas povijesnu sezonu do kraja. Okrećemo se pripremi za finale kupa kako bi okrunili još jednu prekrasnu godinu za naš klub, a prijateljima iz Pakraca želimo svu sreću u MŽNL Požega – Slavonski Brod  – poručio je Mario Amidžić, trener Radničkog.

Screenshot_20190601-235650_Chrome

DARDA – BORAC B 2:2

Odličnu partiju odigrali su za kraj sezone Darda i Borac iz Bobote. Rasterećeni bilo kakve važnosti izašli su na teren i nadigravali se pa su gledatelji mogli uživati. Sezona i za jedne i za druge jednom riječi – dobra!

– Otvorena utakmica, prilike s obje strane.. jako teško vrijeme i tijekom cijele utakmice padala je kiša. Mi smo lošije ušli u utakmicu i gosti su poveli. Nakon toga smo se “probudili” i zabili gol iz prekida koji je jako dobro ispratio kolega Lendić.. U drugo poluvrijeme smo ušli puno ozbiljnije i stvarali prilike te sam zabio gol nakon što me Božidar Marijanac gurnuo u odličnu priliku.. Poslije toga smo pritiskali ali su nas gosti ipak iz jedne kontre uspjeli iznenaditi i zabili za 2:2. Gosti su stajali jako dobro i bili su korektni cijelu utakmicu te im čestitam na osvojenom bodu, a svojoj ekipi želim da se dobro odmore od naporne sezone – poručio je Ivan Dominković, iz Darde.

Utakmica bez velikog značaja, za obje ekipe, rasterećeno se igralo, i to je dalo igračima slobode odnosno nisu imali nekog grča, sa odgovornošću svojih pozicija. Rezultat 2:2 i na kraju možda pravedno iako smo mi imali još dvije odlične prilike koje nismo realizirali. Teren odličan vrijeme odlično, domaćin korektan u svakom pogledu, suđenje korektno. Sve u svemu jako lijepa utakmica s 4 pogotka. Čestitke mojim momcima što su odradili sve pošteno do kraja i ostvarili ostanak još prije 4 kola – zadovoljan je Zoran Stamenić, trener Borca