/Nakon velike drame Osječanke jedine predstavnice Slavonije u polufinalu PORAZI GRADIŠKE I MOK MURSE U ČETVRTZAVRŠNICI
IMG_0323

Jučer su odigrane utakmice četvrtfinala Hrvatskog odbojkaškog Kupa nakon kojih je Slavonija ostala na samo jednom predstavniku. Na završnom turniru našu regiju će predstavljati prošlogodišnje finalistice Kupa, odbojkašice Osijeka.

Briljantna odbojkaška predstava u dvorani OŠ Dragutina Tadijanovića nakon prave drame završena je slavljem Osječanki protiv odbojkašica Vukovara. Zaista se imalo što vidjeti, bile su Vukovarke na milimetar od slavlja, vodile su 2:0 i odigrale sjajan treći set koji je u spektakularnoj, dramatičnoj završnici otišao na stranu Osijeka rezultatom 30:28 koji sam dovoljno govori koliko je drame bilo na vukovarskom parketu. Osvajanje seta u takvoj drami dalo je krila gošćama koje su osvojile i četvrtu dionicu i o putniku u polufinale odlučivala je drama 5 seta. I tu je sve bilo otvoreno, no na kraju su Osječanke pokazale više koncentracije, pokazale su da ipak konstantno igraju protiv kvalitetnijih ekipa i to je čini se na kraju i presudilo. Bez obzira na poraz i Vukovarke imaju zaista razloga za zadovoljstvo, i s optimizmom mogu čekati sljedeći vikend kada igraju veliki prvenstveni derbi protiv Brda, a sinoć su svojim gledateljima ispisale najljepšu moguću čestitku. Osječanke pak svoje razloge za zadovoljstvo mogu pronaći u činjenici da su pokazale nevjerojatan karakter, vratiti se u ovakvoj utakmici ne može svatko. Još su jednom pokazale da su trenutno najbolja slavonska odbojkaška ekipa, čini se da je rezultatska kriza iza njih, iz Gradskog vrta očekujemo samo lijepe vijesti u nastavku sezone, kockice su čini se posložene..

Nova Gradiška je pak svoj put u Kupu završila jednu stepenicu ranije no protekle sezone, no valja biti objektivan i reći da je ovo realan rezultat, poraz od Mladosti sigurno se ne može i ne smije shvatiti kao neuspjeh. Zagrepčanke su jednostavno prekvalitetna ekipa da bi ih se moglo iznenaditi. Objekitvno, ovo je bila utakmica za odraditi, ono pravo za Gradišku slijedi u subotu kada im u goste dolazi novi Supeligaš Olimpik, ekipa protiv koje Runjaševe djevojke trebaju i moraju tražiti prvu pobjedu. Ne sumnjamo da imaju i volje i želje, ali i znanja i moći to ostvariti!

9. ŽOK DRENOVA – OK MARINA KAŠTELA 0:3 (12:25,14:25,12:25)
10. ŽOK NOVA GRADIŠKA – HAOK MLADOST 0:3 (20:25,16:25,15:25)
11. ŽOK VUKOVAR – ŽOK OSIJEK 2:3 (25:18,25:19,28:30,19:25,11:15)
12. HAOK RIJEKA CO – OK KAŠTELA CEMEX 2:3 (19:25,19:25,25:19,25:17,7:15)

Kod muškaraca nade smo polagali u MOK Mursu, no naši odbojkaši nisu bili pravi na gostovanju u Sisku. Tek su drugi set odigrali na pravi način, koncentrirano i organizirano i lakoćom su ga dobili, dok je u preostala 3 sve išlo na mlin domaćina koji je na kraju rutinski došao do slavlja. Prilika za uzvrat je već u subotu kada će iste momčadi na parket Gradskog vrta u borbi za ligaške bodove.

9. OK ZADAR – OK MLADOST RIBOLA KAŠTELA 0:3 (16:25,13:25,19:25)
10. OKM CENTROMETAL – HAOK MLADOST 1:3 (21:25,17:25,25:18,17:25)
11. OK MEDICINAR – MOK RIJEKA 2:3 (21:25,25:21,24:26,25:21,12:15)
12. OK SISAK – MOK MURSA – OSIJEK 3:1 (25:19,16:25,25:17,25:15)