/Nakon spektakularne utakmice Nexe-u bod iz Celja GROMOVIMA SLIJEDI 3. KOLO KUPA EHF-A
nexe

Nexe i Celje odigrali su jednu od najzanimljivijih utakmica sedme sezone SEHA Gazprom lige. Nakon 60 minuta svakome je pripao po jedan bod. Najrealnije, iako su i jedni i drugi mogli do punog plijena.
Obje su momčadi poprilično izranjavane, a naš je trener večeras morao složiti momčad bez Lelića, Lebana, Gadže, Zrnića i Jurić Grgića.
Celje je bilo bolje u prvih 25 minuta, imali su i +4 u jednom trenutku (10:6 u 22.minuti) no, Gromovi su u zadnjih pet minuta osigurali egal na poluvremenu.
Nastavak je također bio izuzetno izjednačen, a naša najveća prednost bila je +2 u 47.minuti.
Minimalnu smo prednost imali u 55. i 56., Celje pak u 58. i 59. minuti.
Izjednačili smo početkom posljednje minute i nakon toga se rezultat više nije mijenjao iako su obje momčadi imale još po napad.
Na kraju, ovaj je rezultat i najrealniji, i Celje i Nexe zaslužili su po dio plijena.
Svi Gromovi za veliku pohvalu. Pogrešaka je bilo, ali su trudom, željom i požrtvovnošću to kompenzirali.
Barišić Jaman zabio je sedam, Buvinić dodao pet, a Sršen četiri gola. Pilipović je skupio 12 obrana.

S druge su strane najraspoloženiji bili Marguč sa sedam i Bećiri sa šest golova.
Lijepo je bilo ponovno vidjeti Ivana Sliškovića, makar i na tribini. Bivši Grom vratio se u Celje i sada ga očekuje povratak rukometu nakon skoro godinu i pol borbe s mononukleozom.
Rukometaše Nexea sada očekuju dvoboji 3.kola EHF kupa protiv danskog Esbjerga. Prvo u Danskoj 18. studenog u 14 sati pa onda i u Našicama 25. ovog mjeseca u 18 sati.
A sada Vam još donosimo pregršt zanimljivih video uradaka, izjava i foto galeriju s utakmice Celje-Nexe.

FOTOGALERIJA by Slavko Kolar

Hrvoje Horvat, trener RK Nexe

Težak je posao bio za obojicu trenera, trebalo je pripremiti momčadi za ovu utakmicu. Bila je ovo nervozna utakmica od samoga početka, s puno prekršaja i ne previše rukometne ljepote. S druge su pak strane navijači mogli vidjeti puno volje i borbenog duha. Neriješen rezultat na kraju je i najrealniji rezultat. Imali smo mi svojih prilika, ali ih nismo iskoristili. No, u Zlatorogu nikome nije lako igrati i zato je osvajanje ovog boda tako dobar osjećaj.

Aljaž Lavrič, RK Nexe

Iza nas je teška utakmica, no jako smo dobro znali kakav nas izazov očekuje. Osobno sam sretan zbog osvojenog boda, ali kako je tekla utakmica mogli smo uzeti i sva tri. Nedostaje nam puno igrača što je uvelike utjecalo na našu igru večeras.

Branko Tamše, trener HC Celje PL

Moram čestitati Nexeu na osvojenom bodu. Nedostaje nam puno vanjskih igrača i oni su to uspjeli iskoristiti. Nismo imali igrača koji bi razbio njihovu zonu udarcima izvana. Naša večerašnja izvedba jasna je slika problema s kojima se susrećemo u zadnje vrijeme. U prvom smo poluvremenu imali snage za nadmetanje, vodili smo i četiri razlike. No, Nexe je u nastavku kaznio sve naše pogreške i u završnicu ušao s golom prednosti. Na kraju smo čak imali i priliku za pobjedu, ali smo izgubili loptu. Bod svakome je najrealniji ishod ove utakmice. Sretan sam što nije bilo novih ozljeda mojih igrača.

Tilen Kodrin, HC Celje PL

Na kraju je završilo najpoštenije. Nedostaje nam dosta ključnih igrača, a uz to smo večeras napravili i previše tehničkih pogrešaka. Bili smo spori i jednostavno nismo zaslužili pobjedu.

Izvor: RK Nexe