/Mrtva trka Omladinca i Slavonije u đakovačkoj 2. ŽNL U SLJEDEĆEM KOLU ODLUKA O JESENSKOM PRAVKU
đakovo

Vrlo je zanimljiva đakovačka 2. ŽNL, na vrhu se vodi bitka između Omladinca i Slavonije iz Punitovaca za jesensku titulu, a o njoj će kako je i najpoštenije odlučiti međusobni sraz sljedećeg vikenda u koji Omladinac ipak ulazi s prednošću od 2 boda koja im može puno značiti. Njima poraz neće značiti kraj priče, dok bi Slavoniji to moglo biti upravo to, eventualnih 5 bodova zaostatka djeluje nenadoknadivo. Posljednje provjere su i jedni i drugi odradili uspješno. U ostatku lige svatko svakoga može pobjediti, izuzev Slavonije iz Budrovaca koja je bez slavlja do sada, ali su u ovom kolu osvojili jedan bod i zaokružili gol razliku na 6 postignutih i čak 60 primljenih pogodaka.

DINAMO (TR) – HAJDUK (ŠP)  0:0

Trnava – Igralište NK Dinamo. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo) i Miroslav Đuretković (Kuševac).

DINAMO (TR): Zlatunić, Dario Franjić, Budimir, Svilanović, Turković, Habada, Fogadić, Vuković, Nikolić, Lovaković (51. Josip Farnjić), Jambrec. Trener: Dražen Janković.

HAJDUK (ŠP): Mario  Ivić, Blažević, Blažeković, Matija Đambić (64. Kristijan Ivić), Ljubić, Mandić, Rudnički, Pitlović, Stražanac (51. Veselinović), Perak, Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

U Trnavi smo vidjeli susret Dinama iz Hajduka, dakako ne onoga zagrebačkoga i splitskoga, već trnavačkoga i širokopoljskoga. U utakmici u kojoj su gosti imali više od igre i izglednije prilike za pogotke, napadači i jedne i druge momčadi u potpunosti su zakazali tako da su navijači s igrališta otišli poprilično razočarani.

SLOGA  – RADNIČKI  1:3 (1:3)

Utakmica u Koritni riješena je nakon prvih 45. minuta. Domaćini su u 15. minuti poveli 1:0, a tada je na scenu stupio najbolji igrač utakmice Stjepan Gurdon koji postiže tri pogotka za preokret i pobjedu Viškovčana. U 17. minuti Gurdon postiže prvi pogodak za Radnički i time poravnava rezultat na 1:1. Bolju igru Viškovčani su okrunili drugim pogotkom, a on je u 33. minuti ponovo Gurdonovo djelo. Vikovčani napadač glavom pogađa protivničku mrežu za 1:2. U završnici prvoga dijela svojim trećim pogotkom Stjepan Gurdon donosi svojim suigračima visoko vodstvo koje će se na kraju pokazati i ključnim za viškovačku pobjedu. U drugom dijelu utakmicu Viškovčani su čuvali svoju mrežu, a nogometaši Sloge nisu uspjeli doći do pogodaka koji bi im spasili barem jedan bod.

MLADOST (I) – DRAČICE 1:4 (1:1)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 150. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Zvonimir Novoselić (Đakovo) i Mato  Jagodin (Đakovo). Strijelci: 0:1 Krizmanić (5.), 1:1 Mario Išasegi (22.), 1:2 Milković (69. – 11 m), 1:3 Andričić (84.), 1:4 Goran Tadić (90.).

MLADOST (I): Slavić, Dudaš (46. Nikola Andrić), Lulić, Bauer, Lovrić, Damir Andrić, Jurić (46. Karas), Krizmanić, Aničić, Mario Išasegi, Ivan Išasegi (61. Goran Išasegi). Trener: Željko Kaleb.

DRAČICE: Čolić, Domagoj Krizmanić (89. Mislav Jukić), Igor Čečura, Nerovčić, Iletić, Đurđević, Grgić, Šarčević (90. Josip Tadić), Milković (78. Marko Andričić), Udovčić (80. Matić); Željko Čečura (85. Ivan Tadić).

Nogometaši Dračica u Ivanovce krenuli su s jasnim ciljem: vratiti se na Sjever sa sva tri boda. I u tome su Dačičani uspjeli. Već u petoj minuti Domagoj Krizmanić postigao je pogodak iz kornera za gostujuće vodstvo. Međutim, domaćini se nisu mirili s gostujućim vodstvom tako da je Mario Išasegi u 22. minuti postigao euro pogodak za 1:1. To je bio rezultat prvoga poluvremena koje je proteklo u feri i korektnoj igri obje momčadi.

U nastavku susreta do izražaja je došla duža klupa i bolja fizička priprema. Dračičani su bolju igru okrunili pogotkom Stjepana Milkovića iz opravdanoga kaznenoga udarca. Igrala se 69. minuta. Dračičani su pobjedu potvrdili u samoj završnici susreta. Trener Željko Goluža pogodio je s izmjenama. U 78. u igru je umjesto Stjepana Milkovića ušao Marko Andričić i nakon samo šest provedenih minuta u igri postigao treći pogodak čime je definitivno riješena utakmica. U 90. minuti Goran Tadić zamijenio je Tomislava Šarčevića i u prvom dodiru s loptom postigao četvrti gol za Dračice.

HOŠK – OMLADINAC (J) 0:2 (0:0)

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Selci Đakovački) i Robert Tot (Potnjani). Strijelci: 0:1 Marijan Batorek (70.), 0:2 Marijan Batorek (83.).

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Knezičić, Breški, Franjić, Katarin, Perica Rac, Stipić (78. Novaković), Živković, Lulić, Kust. Trener: Ivan Milković.

OMLADINAC (J): Galić, Brkić, Tribuljak, Domagoj Hulak, Kanisek, Josip Hulak, Denis Kristek, Eling (46. Vlado Kuric), Marijan Batorek (64. Smoljo), Stuhli. Trener: Šimo Živković.

Gašinčani su odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojemu su bili ravnopravno vodećoj momčadi lige. Domaćini su i najbolju priliku imali u 32. minuti kada pogađaju stativu, ali do kraja prvoga poluvremena i jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika za pogodak. Međutim, mreže su mirovale. U nastavku susreta do izražaja je došla fizička priprema gostiju. U 70. minuti Josipovčani su odigrali odličnu akciju u kojoj je lopta dijagonalno upućena s desne na lijevu stranu. Iza gašinačke obrane našao se Marijan Batorek koji s desetak metara pogađa Grubešićevu mrežu.

U 80. minuti Marijan Batorek riješio je pitanje pobjednika. U kaznenom prostoru primio je loptu, lijevom nogom gađao je protivničku mrežu, a lopta je prošla ispod golmana Grubešića. U samoj završnici gosti su mogli i do trećega gola, ali udarac Igora Stuhlija s pet metara odlično je obranio golman Grubešić spasivši svoju momčad težega poraza. S novom pobjedom Josipovčani i dalje ostaju na prvom mjestu sa svih 33 boda. U sljedećem 12. kolu očekuje ih derbi susret protiv susjeda iz Punitovaca.

SLAVONIJA (P) – OMLADINAC (ĐS) 4:2 (3:1)

Punitovci – Igralište Na vodopadu. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Jurjevac) i Željko Pitlović (Đakovo). Strijelci: 1:0 Tadijan (7.), 1:1 Stjepan  Vardić (17.), 2:1 Veverec (30.), 3:1 Vranić (45.), 3:2 Škalec (53.), 4:2 Vranić (82.)

SLAVONIJA (P): Hrvoje Stipanović, Poljarević (65. Uzelac), Veverec, Klepo, Tadijan, Maričić (87. Matković), Josip Perak (85. Dražen Perak), Vranić (85. Ivan Stipanović), Bjelobrk (73. Štigler), Škorvaga, Vinko. Trener: Goran Uzelac.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Ivić (79. Aščić), Matekalo, Kokalović, Lipar, Bjelobrk, Mikloš, Denić (89. Nađ), Borna Vardić, Škalec (85. Vrtarić), Stjepan Vardić.

Odličnu nogometnu utakmicu vidjeli su gledatelji u Punitovcima. Iako su poraženi nogometaši iz selaca Đakovačkih pokazali su da po kvaliteti pripadaju gornjem dijelu tablice. Međutim, domaćini su upisali još jednu pobjedu čime su potvrdili da će do posljednjega daha voditi utrku za naslov jesenskoga prvaka sa susjedima iz Josipovca.

Bolju igru Punitovčani su potvrdili već u sedmoj minuti kada je Matija Tadijan postigao vodeći pogodak za Slavoniju. Međutim, Selčani su odmah odgovorili i u 17. minuti golom Stjepana Vardića poravnali rezultat na 1:1. Do odlaska na odmor domaćini su dominirali terenom što im je donijelo još dva pogotka. Najprije je u 30. minuti Darko Veverec postigao drugi, a u 45. minuti Josip vranić postiže svoj prvi pogodak za 3:1.

U nastavku susreta, Selčani su preko Pave Škaleca utakmicu doveli u neizvjesne vode. U završnici susreta Punitovčani su potvrdili svoju pobjedu. Punitovački golgeter Josip vranić svojim drugim pogotkom donosi tri boda svojoj momčadi koja tako na drugom mjestu sa samo dva boda manje čeka nedjeljni derbi susret u Josipovcu.

BUDUĆNOST – SLAVONIJA (B)   1:1

Dvije posljednje momčadi podijelile su bodove. Ovaj bod više znači Budrovčanima kojima to može biti poticaj da skupe glave i krenu ozbiljnije u prvenstvo kako bi izbjegli ispadanje iz lige.

ŠOKADIJA – REKORD  1:0 (0:0)

Šokadija je bila favorit u susretu protiv Kondrićana, ali su Strizivojnci do samoga kraja drhtali za bodovima. Sve do 83. minuti Kondrićani su se dolično branili i kada se već javila nervoza, dogodio se Krunoslav Knežević koji u 83. minuti postiže jedini pogodak vrijedan tri boda.