/Motičina šesticom potvrdila sjajnu formu i ukrasila titulu prvaka VATRENO DRUGO POLUVRIJEME ZOLJANA I POGANOVACA
motičina1

Motičina je se u pretposljednjem 25. kolu na svom terenu uvjerljivom pobjedom oprostila od domaćih gledatelja, barem što se tiče prvenstvenih utakmica, tu je svakako još domaći susret protiv Ratara u kvalifikacijama za 1. ŽNL. Dino Slivečko je bio dvostruki strijelac u 6:1 pobjedi kojom su sačuvali velikih 9 bodova prednosti pred Željezničarom.

Željezničar je kao gost postigao 6 pogodaka Iskrici, po dva su potpisali Hovanjec i Tomislav Kolembus, a domaćin je dva puta matirao Komjetana, no u trenucima kada je već sve bilo odlučeno, pri rezultatu 5:0, odnosno 6:1.

Josip Miočević s dva pogotka donio je pobjedu Mladosti protiv Croatije, a Zoljan je doživio novi domaći poraz, ovoga puta od Poganovaca. Nakon miroljubivih 45 minuta u drugom je bilo svega. Najprije je domaćin poveo iz kaznenog udarca golom Ivana Koša, zatim u 63′ Stanivuković poravnava na 1:1, a onda u samo dvije minute zbog dva preoštra starta žute kartone zarađuje Andrašek i domaćin ostaje s igračem manje. Gosti to koriste i prelaze u vodstvo golom Matića u 77′, da bi se u 80′ brojčano stanje izjednačilo, drugi žuti zaradio je Radakovi., ali niti tu nije kraj uzbuđenjima, minutu kasnije gosti odlaze na 3:1, a još jednu minutu kasnije Zoljan prelazi u vodstvo, barem što se tiče broja igrača na terenu, i Tomić je zbog prigovora zaradio drugi žuti i ranije tuširanje.

U Nizi su Omladinac i Sloga odigrali bez pobjednika uz dva pogotka u svakoj mreži, no i ovdje smo vidjeli crveni karton, zaradio ga je vratar Luka Gvozdanović umjesto kojeg je na gol stao Uglješić koji nije uspio zaustaviti udarac s bijele točke, no u posljednjih 10 minuta je sačuvao gol i bod za Slogu. Puno ružnija situacija od svih ovih isključenja dogodila se u Bokšiću gdje je Polet ugostio Omladinca iz Vukojevaca. Naime gosti su došli sa 8 igrača, odigrali 27 minuta, “ozljedili” se i završili sa samo 3 pogotka u mreži. Jasno nam je da se mnogi klubovi i ljudi koji u njima rade bore sa sve manjim brojem igrača, da je to kronični problem širom Slavonije, ali se istodobno pitamo gdje je sportski duh, gdje je poštovanje prema protivniku, prema gledateljima pa i prema samom sebi i svom klubu. Ne mislimo ovdje naravno isključivo na Omladinac..

Jedini susret bez pogodaka odigrali su Seljak i Lila, a u samoj završnici utakmice Saša Šenk se pobrinuo da delegat utakmice ima barem nešto za upisati pa je zaradio jedini žuti karton na utakmici.