/Motičina preokretom do slavlja u Klokočevcima 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA NAŠICE
motičina slavonija klokočevci

Motičina preokretom do slavlja u Klokočevcima 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA NAŠICE

10. kolo našičke 2. ŽNL proteklo je kao u najboljim željama za nogometaše i navijače Motičine. Osim što su oni uspješno odradili zahtjevno gostovanje u Klokočevcima, a prvi pratitelji Željezničar i Đurđenovac su poraženi pa je sada prednost ispred novog prvog pratitelja Croatije sasvim lijepih 5 bodova.

Nije lako bilo lideru na gostovanju kod Slavonije, domaćin je na odmor otišao s golom prednosti koju im je donio Vidaković. U nastavku lider radi  preokret golovima Brusa i Mihaljevića, a u završnici je pobjedu zapečatio Peršić. Identičnim rezultatom 1:3 do bodova je došla Croatija koja je bila bolja od Mladosti. Pavlović, Flegar i Milanović su već nakon pola sata igre osigurali pobjedu svojoj momčadi, a Prišć je u drugom dijelu uspio postići počasni pogodak za domaće.

Đurđenovac je prokockao veliku prednost na gostovanju u Podgoraču. Imali su već nakon 12 minuta 2:0 golovima Kuzminskog i Pavličića, ali u drugom poluvremenu Sloga radi veliki preokret. Šmaguc i Lulić donijeli su poravnanje, a u 89. minuti junak domaćih postao je Josip Pavić koji je pogodio za 3:2. Dvoboj Željezničara i Iskrice počeo je minutom šutnje za Darka Grahovca, a domaća je momčad nastavila sa šutnjom i na terenu. Iskrica je sve riješila za samo 11 minuta, toliko im je trebalo za dva pogotka koje su postigli Golik i Klaban. Najveću pobjedu kola upisao je Zoljan koji je do nogu potukao Polet. Dražen Rusan i Marko Šarlija postigli  su po dva, a Vedran Rusan jedan pogodak, dok je počasni pogodak gostiju djelo Ivana Kolara.

Seljak i Lila su podjelili bodove u utakmici bez golova, a sva tri su završila na računu Omladinca koji je na svom terenu bio bolji od posljednjeg Šipovca i tako pobjegao i njima i Poletu na sasvim pristojnu razliku. Odluka je pala u posljednjih 20 minuta, tada su najprije Stražanček i Kolauti donijeli prednost Omladincu, a dvije minute prije kraja poraz Šipovca ublažio je Hvizdak koji je u igru ušao samo tri minute ranije.