/Motičina na korak do jesenske titule 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA NAŠICE
motičina

Motičina na korak do jesenske titule 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA NAŠICE

Još su dva kola preostala našičkim drugoligašima u jesenskom dijelu sezone, a Motičinu nakon nove pobjede bod dijeli od potvrde naslova jesenskog prvaka. U proteklom 11. kolu lider se lakoćom obračunao s Mladosti, u 4:0 pobjedi dva pogotka je postigao Petar Peršić, a po jedan Mihaljević i Knežević.

Prvi pratitelj je isto tako bio uspješan, Croatia je na svom terenu uz dva pogotka Pavlovića nadigrala Seljaka i ostala na -5, ali i povećala svoju prednost pred svojim pratiteljima koje sada predvodi Đurđenovac koji je u derbiju kola bio bolji od Željezničara. Dražen Pavličić bio je jedini strijelac u prvom poluvremenu, dok su u nastavku Željezničara do uvjerljive pobjede odveli Begović i Runje koji je postigao dva pogotka. Polet je preokretom došao do domaće pobjede nad Omladincem za koju su najzaslužniji Krešimir Amidžić i Matej Krešić koji su u igru ušli s klupe u drugom dijelu.

Identičnim 2:1 rezultatom, ali kao gosti, slavili su i Slavonija i Sloga. Slavonija je bila bolja od Šipovca, sve su riješili u prvom poluvremenu golovima Tomaša i Gašparića, dok je počasni pogodak za domaće postigao Knežić. Ipak, ovdje strijelci nisu bili u glavnoj ulozi nego drugi pomoćni sudac. Za utakmicu su delegirana dva suca, a treći je izabran iz publike, ali je u 58. minuti demonstativno “podnio ostavku”. Naime, glavni sudac nije uvažio njegovu sugestiju, a ovaj je bacio zastavicu i odšetao van terena pa je susret kraju kao drugi pomoćnik priveo novi gledatelj.

Sve zanimljivo u dvoboju Lile i Sloge dogodilo se u drugih 45 minuta. Najprije su gosti golovima Paradinovića i Gajbačeka došli do 2:0, a onda je u 86. minuti nadu domaćinu vratio Tomislav Kraljik golom iz kaznenog udarca, no domaćin se do kraja nije uspio vratiti i osvojiti bod. Josip Vladika i Dražen Kraljik odigrali su utakmicu za pamćenje u Šaptinovcima. Prvi je dva puta donosio prednost gostima, potonji je s dva pogotka vraćao Iskricu u igru, a onda su u završnici i jedan i drugi zaradili isključenje. Da nitko drugi nije igrao bilo je dovoljno događaja da gledateljima bude zanimljivo. Prva dva pogotka pala su iz kaznenih udaraca, svakoj strani po jedan, u 67. minuti gosti su imali 1:3 i praktično odlučenu utakmicu, a onda domaćin radi veliki preokret koji je kulminirao pobjedničkim golom Volenika u sudačkom dodatku.