/MOK Mursa slavila u Sisku – korak do borbe za naslov POBJEDA OSJEČANKI PORAZ NOVE GRADIŠKE

Jučer su naši predstavnici odradili svoj dio posla u Superligi u pretposljednjem 13. kolu prvog dijela sezone. Najvažniji posao imali su odbojkaši Murse koji su gostovali u Sisku i odradili su ga fenomenalno, a djevojke su ponovno bile polovično uspješne.

Sjajan, veliki posao odradili su odbojkaši Murse u Sisku gdje su iz trećeg pokušaja uspjeli svladati istoimenog protivnika i doći na korak od ulaska u Ligu za prvaka, među 4 najbolje momčadi u državi. Momčad trenera Davora Meringera odigrala je vrlo dobru, koncentriranu utakmicu, konstantno su vodili glavnu rije i na kraju možemo reći čak i lako osvojili 3 boda protiv nezgodnog protivnika. I tim bodovima napravili sami sebi veliku uslugu, stigli su na milimetar od cilja od osiguravanja 4. mjesta, no za to će se ipak morati još pomučiti i u posljednjem kolu i to u dvoboju s izravnim konkurentom. U Osijek sljedećeg vikenda stiže Centrometal, momčad koja ima bod manje od Murse i koja se isto tako nada pobjedi. Dakle možemo očekivati jednu sjajnu odbojkašku predstavu, a eventualnom pobjedom vrlo lako bi Osijek mogao i prebaciti plan, naime Rijeka koja je dva boda ispred Osijeka igra protiv Ribole, nije nemoguće da doživi poraz, a onda bi Osijek s osvojena 3 boda prvi dio sezone završio kao trećeplasirana momčad Superlige!

49. OKM CENTROMETAL – MOK RIJEKA 3:1 (25:16,25:20,14:25,25:17)
50. OK SISAK – MOK MURSA – OSIJEK 0:3 (21:25,20:25,21:25)
51. OK KITRO VARAŽDIN – OK MEDICINAR 3:1 (25:19,26:24,21:25,25:20)
52. OK MLADOST RIBOLA KAŠTELA – HAOK MLADOST nedjelja, 28. siječnja 2018. u 18,00

muški

Odbojkašice Nove Gradiške gostovale su u Zagrebu kod novog Superligaša Olimpika i doživjele još jedan poraz, na žalost ponovno moramo reći – očekivano. U prva dva seta djevojke trenera Runjaša su bile u igri do same završnice, no kada treba slomiti set u svoju korist jednostavno nedostaje hrabrosti ali i iskustva za koje se i znalo da će ga nedostajati odlaskom Karle Glasnović, Kristine Gelo i Lane Zirdum nakon prošle sezone. Sada je već vrlo izvjesno da je Gradiška veliki kandidat za ispadanje u niži rang natjecanja, no vidjet ćemo hoće li se razbuditi i napokon krenuti osvajati bodove u mini ligi. S druge strane Osječanke su odigrale sjajnu, uzbudljivu utakmicu protiv Kaštela Cemexa i osvojile dva nova boda koja im na kraju neće pretjerano puno značiti pošto su Kaštelanke osigurale plasman među 4 najbolje, a Osijek je siguran u donjem domu. Bila je to pomalo klasična priča za Osijek, od briljantnih trenutaka do drugoligaške odbojke, no ponovno su kada je bilo najvažnije bile prave i u odlučujućem setu su “razmontirale” Cemex 15:7.

49. HAOK MLADOST – HAOK RIJEKA CO četvrtak, 1. veljače 2018. u 19,00
50. OK MARINA KAŠTELA – OK POREČ 3:0 (25:20,25:17,25:22)
51. ŽOK OSIJEK – OK KAŠTELA CEMEX 3:2 (25:23,17:25,25:27,25:16,15:7)
52. OK OLIMPIK – ŽOK NOVA GRADIŠKA 3:0 (25:21,25:22,25:15)

U posljednjem kolu igra se slavonski derbi u Novoj Gradišci, a domaćim djevojkama je to možda i biti ili ne biti utakmica, s eventualna 3 boda koja se prenose u novu ligu ostavile bi si kakve takve izglede za ostanak, no naravno da i Osječanke imaju svoje planove i svoju računicu..