/Metalac slavio u derbiju začelja, Olimpija i Fešk remizirali NIKŠIĆ SE PROBUDIO IZ ZIMSKOG SNA I SRUŠIO SLAVONAC
1. ŽNL OSIJEK

Nakon što je jučer Bilje nanijelo prvi prvenstveni poraz vodećoj Mladosti nekako se probudila nada da bi mogli imati koliko toliko zanimljivu borbu za naslov prvaka a da bi se to moglo dogoditi Olimpija je trebala preskočiti visoku prepreku u Feričancima. Zanimljivo je bilo i na začelju gdje su jako bitnu utakmicu igrali Metalac i Slavonac iz Tenje.

FEŠK – OLIMPIJA 1:1

Jedan od najzanimljivijh dvoboja bio je onaj u Feričancima. Olimpija je sjajna u proljeće, porazom Mladosti u Bilju otvorila im se prilika da smanje bodovni zaostatak, što su u konačnici i učinili, ali ne onako kako su željeli. Više su u minusu s obzirom da su njih pratitelji sustigli. U samom otvaranju, u 6. minuti Fešk je preko Aleksandra Štefančića došao do prednosti koju je čuvao sve do sudačkog dodatka kada je bod gostima osigurao Krunoslav Ilišević koji je u igru ušao samo 7 minuta ranije.

– Čestitke mojoj ekipi na borbenosti. U nogometu postoji jedno zlatno pravilo kada ne zabiješ gol, dobiješ ga. Vodili smo od pete minute pa do samoga kraja, a onda smo primili gol, ali to je nogomet. Čestitke Olimpiji i uzeli su zaslužen bod. Mi se idemo rekupreirati i pokušati izvuči pouku iz ove utakmice. – komentar je Stjepana Kapraljevića, trenera Feška.

Prava prvenstvena utakmica. Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, a mi u drugom. Smatram da je rezultat realan. I mi i oni smo profulali dosta šansi. – izjava je Mire Samardžića, trenera Olimpije.

fešk

METALAC – SLAVONAC T. 5:2

Metalac je uspješno odradio najvažniju proljetnu utakmicu. Na svom su terenu slavili protiv Slavonca i gostima iz Tenje pobjegli na velikih 8 bodova viška i vjerojatno ih gurnuli prema 2. ŽNL. Bekavac i Lešić postigli su po dva pogotka, jedan, prvi je zabio Miklić pa pobjeda Metalca nije dolazila u pitanje. Kanski i Kućan postigli su golove za goste, ali se to pokazalo kao premalo u ovom dvoboju.

– Mi smo odigrali dobro, domaćinski. Pobjeda nije bila upitna u ni jednom trenutku utakmice. Bili smo kompletni, pa i napadački malo više raspoloženi nego inače. Pobjeda je mogla biti s još većim rezultatom. Čestitam svojim dečkima na odličnoj utakmici. – izjavio je Zdenko Glumac, trener Metalca.

metalac

RATAR – BARANJA BELJE 3:2

Sjajnu utakmicu odigrali su Ratar i Baranja u Piškorevcima, a na kraju su se radovali domaći iako su i gosti zaslužili poneki bod. Trener i kapetan, Josip Mišić i Tomislav Brzaj donijeli su Rataru činilo se komotnih 2:0, ali pred sam odmor Nemanja Rančić vraća goste u igru. Sredinom drugog poluvremena Baranja se potpuno vraća zahvaljujući Dejanu Dorotiću, no to ipak nije bilo dovoljno za bod, junak Piškorevaca na kraju je postao Ivan Tunuković koji je poentirao u 85. minuti.

– Utakmica je bila jako teška, a protivnik jako dobar. Poveli smo 2:0, a onda smo primili bezvezne gol. Nakon odmora ušli smo s određenom dozom straha, a oni su to iskoristili i zabili za 2:2. Publika nas je bodrila, a time i podigla pa smo pred sam kraj utakmice zabili za pobjedu. Čestitke dečkima na pobjedi, a zahvaljujem navijačima što su nas bodrili i doveli do pobjede. – poručio je Josip Mišić, trener Ratara.

– U živoj utakmici domaćini su iskoristili svoje šanse na početku, a onda smo mi smanjili pred kraj poluvremena na 2:1. U drugom poluvremenu smo mi preuzeli inicijativu i zabili gol za 2:2, dobili smo gol pred kraj utakmice u 75. minuti. Možemo biti nezaovoljni na kraju, mislim da je neodlučen rezultat bio realna slika na terenu. Čestitke domaćinu na pobjedi.  – izjava je Zdravka Pavlinića, trenera gostiju.

ratar

SLAVONIJA – HAJDUK 2:0

Slavonija je danas po prvi put s klupe vođena novim trenerom, Vladom Mihaljevićem koji je krenuo na najbolji mogući način – pobjedom. Nakon mirnog prvog poluvremena bez pogodaka, nakon 15ak minuta nastavka domaćin postiže dva brza gola i dolazi do slavlja. Strijelci su bili Igor Bešlić i Pavo Kovačević.

– Utakmica prava županijska, uvjeti su bili loši, teren pod vodom. Osvojili smo dragocjena 3 boda što je na kraju i najvažnije. Novi trener, nova ekipa i još se privikavamo jedni na druge – izjavio je Vlado Mihaljević, novi trener Slavonije

– Čestitam domaćinu na fer, korektnoj igri i zasluženoj pobjedi. – komentar je Igora Kolarića, trenera Hajduka.

punitovci

SLAVONAC L. – TOMISLAV 2:3

Slavonac je u dobrom raspoloženju dočekao Tomislav, no na njihovu žalost nakon dugo vremena utakmicu je u dobrom raspoloženju dočekao i Vedran Nikšić. Iako je prilično hladno, probudio se iz zimskog sna i sam pobijedio domaćina zabivši sva tri pogotka! Golovi Salapića i Markovića bili su dovoljni tek za neizvjesnost, no Slavonac je ponovno ostao praznih ruku što se bodova tiče.

1111

– – Nakon dobre utakmice u Valpovu gdje smo se potrošili, u srijedu smo igrali kup, koji smo odigrali u svoju korist. Danas se taj umor pokazao kao presudan, mi smo se borili, ali jednostavno nije išlo. Prvo smo gubili 0:1, onda smo izjednačili te smo dobili gol za 1:2, pa smo se pokušali nametnuti, a onda smo primili i 3 pogodak gdje se osjetio umor, a do kraja utakmice smo se bacili u napad i ostvarili još jedan pogodak, ali na žalost nismo uspjeli izjednačiti. – izjava je Ivana Peroševića, trenera Slavonca.

– Opet smo odigrali solidno na teškom gostovanju. U fer i korektnoj utakmici stvorili smo dosta prigoda. Od početka smo kontrolirali igru i sasvim zasluženo pobjedili. – mišljenje je Davora Rudeca, trenera Tomislava.

ladimirevci

TORPEDO – VILJEVO 2:0

Torpedo je iskoristio prednost domaćeg terena i nadigrao neugodne goste iz Viljeva. Stjepan Nikolić Kovačić bio je strijelac u otvaranju utakmice, a pobjedu Kuševčana zapečatio je iskusni Josip Milardović sredinom drugog poluvremena. Ovim bodovima Torpedo je stigao na -1 od Olimpije, svog sljedećeg protivnika.

– Nakon dugo vremena odlična igra na domaćem terenu i sigurna pobjeda. Pobjeda je mogla biti i veća da smo bili mirniji u završnici. Najviše me veseli što nismo primili gol te što smo stvorili veliki broj prilika. Sada nam slijedi derbi u Osijeku protiv odlične Olimpije. – izjavio je Branimir Ivanda nakon utakmice.

Nažalost danas nismo mogli parirati raspoloženom domaćinu koji je bio bolji i zasluženo pobijedio. Mi ćemo bodove morati potražiti iduće kolo na domaćem terenu. – rekao nam je Dinko Puljić.