/Marsonia se s pobjedom oprostila od svojih navijača U ZADNJEM KOLU POSLASTICA I ŽUPANIJSKI DERBI U ORIOVCU
marsonia

U svojoj posljednjoj utakmici u ovoj sezoni Treće lige – sjeveroistok na domaćem terenu nogometaši Marsonije su s 3:0 nadigrali Đakovo Croatiju. Brođani su pobjedu osigurali nakon bolje igre u drugom poluvremenu kada su postigli sva 3 gola. Trener Ostojić nije imao Čanića, Šimca  i Garića, dok niti Đakovčani nisu došli u svom najjačem sastavu. Imali su i gosti svojih prigoda, ali je domače na golu ponovno spašavao golman Ajdin Memović. Protiv Đakovo Croatije nogometaši Marsonije zabilježili su 12.pobjedu u ovoj sezoni za ostanak na 7.mjestu na prvenstvenoj ljestvici.
6
Prvo poluvrijeme nije bilo toliko kvalitetno, ali je u njemu Marsonia bila bolja te je imala nekoliko pokušaja preko Gudelja i Rosandića koje je zaustavio mladi gostujući vratar Stjepan Leko. Do vodstva su Brođani mogli u 30.minuti kada je na ubačaj Radića pred golom Balentović pogodio gredu, a odbijenu loptu Dančević je poslao preko gola. Samo 3.minute nakon toga u novoj veliko prigodi za Marsoniju našao se Gudelj kojeg je povratnom uposlio Mišić, međutim, Leko još jednom dobro brani i čuva svoju mrežu. Prvu prijetnju Đakovo Croatia imala je u 35.minuti preko Hlišća čiji je udarac otišao preko gola.
8
Na isti način samo minutu kasnije uzvratio je Balentović koji je snažno šutirao iz daljine malo iznad okvira gola. Drugo poluvrijeme otvorio je s dobrom prigodom Gudelj, ali je Leko nastavio s dobrim obranama. Svoju dobru igru Gudelj je nastavio i u 52.minuti kad je bio za malo neprecizan te je ostalo 0:0. Za Marsoniju je 13.minuta u drugom poluvremenu bila sretna. Naime, uporni Gudelj presjekao je dodavanje od vratara Leke, minijaturnom se oslobodio svojih čuvara te poslao loptu u mrežu za vodstvo Brođana od 1:0. Vrlo brzo, samo 4.minute kasnije Đakovo Croatia mogla je do poravnanja, ali je nakon udarca Petričevića još jednom svoje kvalitete pokazao vratar Marsonije Ajdin Memović. Najbolju prigodu za izjednačenje gosti su imali u 69.minuti kada se udarac Kolaka nakon kornera Hlišća zaustavio na vratnici. Taj promašaj na drugoj strani kaznio je u 72 minuti Begić koji je nakon proigravanja Gudelja udvostručio vodstvo Marsonije na 2:0. Do kraja su domaći postigli još jedan pogodak. U 93.minuti lijepu akciju odigrali su Mišić i Gudelj koji postiže svoj 11.gol u sezoni za konačnih Marsonia – Đakovo Croatia 3:0.
Tako se Marsonia s pobjedom oprostila od svojih navijača za ovu sezonu, dok je Bijelo – crnima do kraja prvenstva ostalo još samo gostovanje u Oriovcu kod Oriolika.