/Kuzmičani posramili Gračane, Jakšić bolji od Lipika TIM OSVJEŽENJE NOĆI NA VRHU LJESTVICE
30726631_1654144314665855_4795139310183514112_n

Odigrane su prve dvije utakmice 16. kola požeške 1. ŽNL koje su bile pomalo iznenađujuće. Tim osvježenje je očekivano pobjedilo Slavena, ali način je ipak malo neočekivan, dok je slavlje Jakšića u Lipiku pravo iznenađenje.

LIPIK – JAKŠIĆ  1:2

Kada mu je dan Željko Parobek je najopakiji napadač lige. A kada je tako ne želite biti na suprotnoj strani. Danas se taj dan dogodio Lipiku. Da će tako biti stasiti napadač Jakšića je pokazao već u trećoj minuti kada je donio prednost gostima. Pred sam odlazak na odmor drugi sjajni napadač, Valentino Jirasek pogodio je za poravnanje, ali u nastavku Parobek još jednom pokazuje kako je opasan i donosi veliku pobjedu Jakšiću.

– Danas smo odigrali najlošiju utakmicu čitave sezone što su gosti kaznili i moram reći zasluženo pobjedili. Znamo da je Parobek sjajan igrač, ima nos za gol, na brzinu izmigolji i bez greške zabija. Mi smo mu tu olakšali i nemamo što puno reći osim čestitati ljudima na pobjedi – komentirao je Mario Egredžija, tajnik Lipika.

–  Dosta teška utakmica, vrijeme je bilo malo sparno. Mi smo došli sa 12 igrača, malo su nas poslovne obveze prorijedile. Odigrali smo jako dobru utakmicu, sve čestitke mojim igračima, a domaćinu sve čestitke na gostoprimstvu i fer igri. Kako nekada kudim suce, danas ih moram pohvaliti, da smo i izgubili isto bih učinio jer su odradili odličan posao, 50-50 – zadovoljan je bio Dario Pažin, trener Jakšića.

Inače nemamo običaj davati dodatne komentare, ali ovoga puta jedan kratki moramo. Do sada je u ime NK Lipik izjave davao trener Tomislav Kužilek, a od sada će to činiti tajnik kluba. Naime, u savezu vrlo ažurno prate svaku izjavu i na svaku imalo oštriju kritiku stižu suspenzije, što je svakako u skladu s pravilnicima, ali ostaje pitanje kako bi nam savez izgledao kada bi sve bilo ažurno kao kažnjavanje. Na nekim poljima svakako postoji prostor za napredak, zabranjivanje govora sasvim sigurno neće puno toga popraviti, niti u sudačkoj organizaciji, niti u klubovima niti u savezu..

lipik

TIM OSVJEŽENJE – SLAVEN  10:0

U najavi smo pisali da Tim osvježenju treba pobjeda od 9 golova razlike da prenoći na vrhu prvenstvene ljestvice, a možda tamo i ostane duže vremena, i oni su to ozbiljno shvatili. Od prve minute Kuzmičani su zagospodarili terenom, no gosti iz Gradca su se dobro držali 20ak minuta, a onda je stari lisac Miro Papak zabio prekrasan pogodak. Lažnjakom se oslobodio svog čuvara i sa 15ak metara pogodio sami gornji desni kut Adžidovićeva gola. Nakon toga sve je bilo odlučeno, Kuzmičani su jurili sa svih strana, gosti to nisu uspjeli pratiti i na odmor se otišlo s 4:0. U nastavku je razlika u kvaliteti bila još očitija, a Slaven je na kraju ostao posramljen sa nevjerojatnih 10:0. Pomalo je i tužno da barem Jozićeva lopta nije završila u mreži Tim osvježenja nego na gredi, bilo bi i tada jako ružno, ali barem malo ljepše. Potiho i bez puno priče, Tim osvježenje je stiglo do čelne pozicije, sutra je na Kutjevu i Požegi da daju odgovor na ovo što je Papkova momčad večeras pokazala..

pžžž

–  Maksimalno ozbiljno smo shvatili utakmicu i na tomu čestitam svojoj momčadi. Bili su koncentrirani od prve do zadnje minute, a o samoj igri najviše govori rezultat. Gostima zahvaljujem na korektnoj igri bez oštrijeg starta – zadovoljan je Ivo Papak nakon utakmice.

Rezultat sve govori kako smo igrali. Čestitam Kuzmici na pobjedi i želim im sreću u nastavku sezone – kratak je bio Tihomir Štetić nakon katastrofe njegove momčadi.