/Košarkaši Slavonskog Broda bolji od Vukovara KK „SLAVONSKI BROD 1946“ – HKK „VUKOVAR“ 69:53
589_0943

U natjecanju Druge lige – istok košarkaši Slavonskog Broda 1946 i dalje nastavljaju s domaćim pobjedama, dok na gostovanjima bilježe poraze. Tako je bilo i u 7. kolu u kojem je ekipa trenera Domagoja Norca na parketu dvorane Vijuš sa 69:53 bila bolja od Vukovara. Kao i nedavno s Vinkovcima, i protiv Vukovaraca su slavonskobrodski košarkaši odigrali domaću utakmicu na mali broj koševa.

Prilično dobro guraju košarkaši Slavonskog Broda 1946 u novoj sezoni Druge lige – istok u koju su ušli kao novi članovi ovog natjecanja. Za sada Brođani drže neporaženost domaćeg terena budući su na njemu redom pobjeđivali: Rekord Tim iz Oriovca, Vinkovce i sada Vukovar. Gledajući sve 3 domaće utakmice, ona protiv Oriovčana je bila daleko najbolja i najkvalitetnija s obje strane. U njoj je kao i u onoj protiv Vinkovaca bilo puno neizvjesnosti. To se ne može reći za utakmicu protiv Vukovara koju su igrači trenera Domagoja Norca nešto lakše dobili sa 69:53.

Gosti iz Vukovara utakmicu u dvorani Vijuš otvorili su s vodstvom od 6:0 te su nakon toga stali. Više niti jednom u susretu igrači trenera Sanjina Kalaice koji je veliki dio igračke karijere proveo u Slavonskom Brodu nisu došli u prigodu ugroziti sigurnu pobjedu domaćih.

Nakon početnog vodstva Vukovara od 6:0, do prve prednosti na utakmici košarkaši Slavonskog Broda 1946 dolaze u 6. minuti kada je bilo 11:10. Od tada pa sve do kraja Brođani su bili u stalnom i sigurnom vodstvu. Prva četvrtina završila je s 18:12, dok je na poluvremenu bilo 34:24. Ključna je bila 3. četvrtina u kojoj su u jednom trenutku domaći koševima Sekulića imali velikih 50:26. Do kraja su Vukovarci uvjerljivi poraz ipak uspjeli malo smanjiti na konačnih 69:53. U sastavu Slavonskog Broda 1946 je Tomislav Grgić postigao 17, Darko Pezer 13, a Mark Sekulić 11 koševa.

U ovoj sezoni je košarkašima Slavonskog Broda 1946 za sada najveći problem igra na gostovanjima budući su redom poraženi na sva 3 do sada i to u: Požegi, Županji i Belišću.

Nakon ovog kola slavonskobrodski košarkaši nalaze se u sredini prvenstven ljestvice s 3 pobjede i isto toliko poraza, dok će u narednom kolu ovog vikenda na gostovanje u Đakovo kod ekipe koja je u ligi jedina do sada bez poraza.

Ovome dodajmo da je KK Slavonski Brod 1946 održao svoju redovnu Skupštinu na kojoj je potvrđen izbor novog predsjednika kluba Franje Jozića koji je izabran na izbornoj Skupštini koja je održana 24. lipnja ove godine. Došlo je do promjene 8 novih imena koji čine skupštinu kluba u kojoj je 19 članova. Također je došlo do promjene u Izvršnom odboru u kojem su od starih članova: Franje Jozića, Marka Blaževića i Marija Rašića sada novi članovi: Tomislav Vujić i Miroslav Dugandžić. Novi je i Nadzorni odbor u kojem je predsjednik Dražen Štojs uz kojeg su članovi još: Kornelija Kvesić i Dubravko Matačić. Korigiran je Statut kluba koji je jednoglasno usvojen baš kao i izvješće o radu, financijsko izvješće te plan rada za 2018.godinu. Primarni cilj kluba je nastup kadeta od siječnja slijedeće godine u novoformiranoj Jedinstvenoj Hrvatskoj ligi. Naravno i stabilan status prve ekipe, odnosno seniora koji se natječu na drugoligaškom istoku.

SB 1946 - Vukovar

Kad već spominjemo kadete KK Slavonski Brod 1946, oni su u 10. kolu Lige Slavonije i Baranje zabilježili novu visoku pobjedu. Igrači trenera Krunoslava Rimca su na parketu dvorane Vijuš sa 123:45 nadigrali Đakovo u utakmici 2 neravnopravna protivnika u kojoj se prednost na strani mladih Brođana povećavala nakon svake četvrtine. Najučinkovitiji je bio Matko Jagar s 20 koševa, dok je Marko Kremer dodao 19. Uz njih je Arijan Kovačević ubacio 15, Hrvoje Raspasović 13, a Luka Špehar i Mihael Martinović svaki po 10 poena. U međuvremenu su kadeti Krunoslava Rimca odigrali posljednju utakmici u ligi Slavonije i Baranje u kojoj su u Borovu sa 76:71 bili bolji od istoimene domaće ekipe. Kod Brođana je Luka Špehar postigao 27, Hrvoje Raspasović 16 i Marko Kremer 11 koševa. S ovom pobjedom kadeti Slavonskog Broda 1946 obranili su treću godinu za redom naslov prvaka Slavonije i Baranje te su prvi dio sezone završili bez poraza sa svih 10 pobjeda. Oni će od siječnja slijedeće godine igrati u Jedinstvenoj Hrvatskoj ligi među 10 klubova u kojoj će prve 4 nakon dvokružnog sustava natjecanja ostvariti plasman na završni turnir.

Tekst & foto: Josip Šebalj