/Košarkaši Borova i dalje čekaju prvu pobjedu DRAMA PRIPALA GOSTIMA IZ RIJEKE
foto 3

Košarkaši Borova i dalje čekaju prvu pobjedu DRAMA PRIPALA GOSTIMA IZ RIJEKE

Mladi košarkaši Borova i nakon šest kola ne znaju za pobjedu u premijernom nastupu u Prvoj ligi, iako su u subotnjem susretu na domaćem terenu protiv Kvarnera 2010 bili jako blizu tome. Obje ekipe su ušle šuterski dobro u prvu četvrtinu i pogodile nekoliko trica – Borovo 3, a Kvarner 4.

Obrane su do poluvremena slabije stajale što je rezultiralo velikim brojem koševa i maloj rezultatskoj prednosti za goste (50:45). U nastavku je podignut intenzitet igre, posebno u obrani, ali su se Borovčani dosta trošili loveći minimalnu prednost Riječana, koja je iznosila 4-5 koševa. Minutu i pol prije kraja susreta tricom Marija Rajšića Borovo dolazi do izjednačenja (77:77), ali nakon dobre obrane, umjesto prilike za vodstvo, dolazi do gubitka posjeda, što gosti pretvaraju u prednost polaganjem za +2. U novom napadu igrači trenera Gorana Gunjevića još jednom gube loptu i gosti preko Dina Šamanića odlaze na +4. Pri rezultatu 77:81, bilo je prilike za stizanje, ali promašena trica je 30 sekundi prije kraja uništila sve nade u premijernu pobjedu. Najučinkovitiji u redovima Borova bio je Juraj Boras sa 23 koša, a pratio ga je i Mario Rajšić sa 20 (4/9 za tricu). Kod gostiju Ivan Kučan je zabio 27. Idućeg vikenda Borovo gostuje kod ekipe Šanac Karlovac, jednog od konkurenata za ostanak u ligi i eventualna pobjeda bi značila dvostruko. U klubu s nestrpljenjem očekuju povratak kapetana i najboljeg igrača Mihaela Bekavca, koji čeka zeleno svjetlo nakon teže povrede koljena, što bi ovoj mladoj ekipi bio vjetar u leđa, pogotovo u ovako neizvjesnim završnicama, koje bi uz „Mihu“ zasigurno išle na drugu stranu.

– Nedostajalo je iskustva i malo sreće, ali sreću treba isprovocirati. Pri neriješenom rezultatu imamo loptu u rukama koja je nesretno ispala i ravno Riječanima u ruke, koji iz toga zabijaju zicer za +2. Idući napad nismo realizirali, primili smo koš za -4, 15 sekundi do kraja i tu se utakmica zatvorila -rekao je Goran Gunjević trener Borva nakon utakmice.

Marijan Mance je izjavio: Jedna zanimljiva utakmica, puna grešaka, ali i dobrih poteza. Prije svega želim čestitati treneru Gunjeviću na radu, jer je vrlo teško sa ovako mladom ekipom po prvi puta igrati Prvu ligu. Nadam se da će biti sluha da se istrpi njegov rad, ali sam i uvjeren da će u drugom dijelu ekipa puno bolje igrati. Mojim dečkima želim čestitati, bio je to spoj mladosti i iskustva, što mislim da je u konačnici i presudilo.

Borovo – Kvarner 2010   78:83

KK Borovo – Brocić 2, Bilić, Šarac 2, Bobinac, Boras 23, Miljanić 8, Žulj 17, Rajšić 20, Benković, Vuković, Kapović 2, Kovač 4

KK Kvarner 2010 – Delpin 7, Odak 4, Ćavar, Vucić 3, Krstinić 17, Kučan 27, Ferenčić 7, Cvitković, Brajdić, Šamanić