/Nevjerojatna pobjeda Murse, novi porazi odbojkašica DRAMA NAD DRAMAMA NA KVARNERU
mursa

Jučer su svoje utakmice 8. kola Superlige odigrali naši odbojkaši i odbojkašice i ostvarili polovičan učinak. Odbojkaši Murse nakon drame svih drama su pobjedili u Rijeci, Gradiška je očekivano poražena u Kaštelama a Osječanke su osvojile samo bod na domaćem parketu protiv Olimpika.

Nakon europskog ispita i sasvim sigurno i fizičkog i psihičkog pražnjenja Osječanke su ugostile novaka u ligi, zagrebački Olimpik i doživjele 2:3 poraz. Zamor se osjetio od početka utakmice, gošće su lakoćom osvojile prva dva seta i činilo se da je poraz neizbježan, no ipak su Osječanke ponovile onaj 3 set protiv Sokola, odigrale krasnu odbojku i došle do 2:2, da bi ponovno u odlučujućem setu ostale bez koncentracije i put Zagreba su otputovala dva boda. Ponovno je to bilo veliko tjelesno pražnjenje, a već u ponedjeljak je europski uzvrat u bečkom predgrađu.

IMG_0538

Nova Gradiška je u Kaštela otputovala bez pretjerane nade, niti forma niti pojedinačna kvaliteta nisu im davali prava za puno nade, no odigrala je Gradiška fenomenalnu utakmicu, čitavo vrijeme bila potpuno ravnopravna Marini, no ovoga puta smo dobili još jednu potvrdu da sport ponekad može biti i nepošten. Jer nepošteno je da za ovakvu partiju Gradiška nije nagrađena barem jednim setom, ako ne i bodom. Što bi bilo kad bi bilo i nije nekakva sportski utemeljena rasprava, no kada bi ovakvu igru mogle prikazivati konstantno, iz kola u kolo Gradiščanke sasvim sigurno ne bi tavorile na začelju sa samo jednim bodom..

IMG_0544

29. HAOK RIJEKA CO – OK POREČ 3:0 (25:16,25:15,25:16)
30. HAOK MLADOST – OK KAŠTELA CEMEX 3:0 (25:16,25:22,25:19)
31. OK MARINA KAŠTELA – ŽOK NOVA GRADIŠKA 3:0 (25:23,28:26,27:25)
32. ŽOK OSIJEK – OK OLIMPIK 2:3 (15:25,13:25,25:17,25:17,10:15)

žene

U muškoj Superligi konačno smo dočekali pobjedu Osječana, a da bi se dogodila morala se dogoditi jedna nestvarna utakmica. Odbojka često donosi dramu, ali ovo je bilo čak i van standardnih odbojkaških drama. Kakav karakter su Osječani pokazali, zaslužili su da im se oproste sve lošije ovosezonske partije. Nakon što je Rijeka prvi set dosta uvjerljivo odvela na svoju stranu krenula je prava priča. Borba za svaki poen u čas su jedni čas drugi djelovali kao da će ga osvojiti, no na kraju je sreća prevagnula na stranu domaćina. Treći set je donio još veću dramu, domaćin je bio nadomak glatke 3:0 pobjede, no slavonski inat se odbijao predati i ipak je došao do smanjenja osvojivši 29 poena za osvajanje 3. seta. Psihološka prednost u tom je trenutku definitivno prešla na stranu Maningerove momčadi, ali nije se domaćin predao, dapače. Još jedna dramatična završnica, i još jednom je lopta nagradila tu silnu upornost naših momaka i otišlo se u 5. set. U tom odlučujućem setu koji nosi jedan bod obično se jedna momčad pomalo raspadne, ili su se ispuhali stizanjem protivničke prednosti ili su jednostavno klonuli i tjelesno i psihički nakon gubitka vodstva, no ne i ovaj put. Udario je junak na junaka, nakon rijetko viđene drame u kojoj se otišlo preko 20 poena taj vrijedan bod je otišao put Osijeka. Velika pobjeda Murse, iako bi nakon ovakve utakmice najpoštenije bilo dati i jednima i drugima po dva boda!

Nadamo se da će ovakva utakmica i pobjeda napokon pokidati kočnice u glavama Mursinih odbojkaša i da će to biti okidač za nove pobjede i bijeg sa začelja!

29. MOK RIJEKA – MOK MURSA – OSIJEK 2:3 (25:19,26:24,27:29,23:25,20:22)
30. OKM CENTROMETAL – OK MEDICINAR 3:0 (26:24,25:21,25:17)
31. HAOK MLADOST – OK SISAK 3:0 (25:14,25:11,25:21)
32. OK KITRO VARAŽDIN – OK MLADOST RIBOLA KAŠTELA 0:3 (15:25,19:25,17:25)