/Kolo remija i kartona u Našičkoj 2. ŽNL POLET SAČUVAO ČELNU POZICIJU
polet bokšić

Kolo remija i kartona u Našičkoj 2. ŽNL POLET SAČUVAO ČELNU POZICIJU

Zanimljivo je bilo 10 kolo našičke 2. ŽNL. Priličan je raritet da samo tri momčadi koje su među 4 na vrhu ljestvice upišu sva tri boda, a upravo to se dogodilo proteklog vikenda na terenima u ovom natjecanju. Ostao je tako naravno manje više isti raspored u čitavoj ligi, tek je Đurđenovac preskočio Slogu zahvaljujući boljoj gol razlici.

Vodeći Polet gostovao je kod Šipovca i uz dosta muke došao do pobjede. Na odmor se otišlo bez pogodaka, a onda je kao i obično stvar u svoje ruke uzeo najbolji igrač Poleta Elvis Mihaljević i donio vodstvo gostima koje je u 65′ podebljao Kristijan Filipović. Nekoliko minuta nakon toga s klupe je udaljen trener vodeće momčadi lige Dario Filipović kojega očito nije smirilo niti vodstvo njegove momčadi. Prilično nervozno je bilo i u ogledu Omladinca i Iskrice, katoni su prštali na sve strane, obje momčadi su skupile po 6 žutih kartona, od čega je gostujući igrač Dražen Kraljik nakon sat vremena morao pod tuš jer je drugi puta požutio. U tom vatrometu bolje se snašao domaćin koji je u 18′ došao do prednosti iz kaznenog udarca preko Gašparića, a konačnih 2:0 u posljednjoj minuti postavio je Orešković. U dvoboju Đurđenovca i Seljaka vatre je bilo samo pred golom gostiju koji je propisno izrešetan, već u prvom poluvremenu su gosti kapitulirali 4 puta, u nastavku još dva puta za težak poraz, sedmi u dosadašnjih 10 kola.

našice 2

Ostatak društva je odigrao miroljubivo, barem što se rezultata tiče. Trećeplasirana Sloga gostovala je u Velimirovcu i odigrala 1:1 te prepustila 3. mjesto Đurđenovcu što nije baš dobro sjelo gostujućem napadaču Filipu Đaniću koji se obračunao sa glavnim sucem koji mu je nakon toga pokazao crveni karton pa mu vjerojatno slijedi malo duža pauza od nogometa. Dvoboj Poganovaca i Motičine protekao je u znaku desetki, domaće je u vodstvo doveo Stanivuković, a za goste poravnao Dino Peršić. U Markovcu su Željezničar i Mladost odigrali bez pobjednika i pogodaka, ali ne i bez kartona, crveni je zaradio gostujući igrač Domagoj Levačić, ali u usporedbi s ostatkom kartonirane ekipe u ovom kolu on je sa svojim napucavanjem lopte nakon znaka – “ministrant”! U Klokočevcima je u svim kategorijama završilo 1:1. U golovima, realiziranim kaznenim udarcima i žutim kartonima. Zaista miroljubivo i odmjereno!