/Kadeti osvojili Međunarodni turnir ‘4 nacije’ S TRI POBJEDE IZ TRI SUSRETA MLADI HRVATI SU MAKSIMALNO ODRADILI TURNIR U MAĐARSKOJ
kadeti hrvatska hrs

Hrvatska kadetska reprezentacija iz Mađarske se vraća sa zlatnom medaljom. Na Međunarodnom turniru ‘4 nacije’, mladi hrvatski rukometaši slavili su nad Slovenijom (28:25), Mađarskom (23:20) i Norveškom (26:23) te s tri maksimalne pobjede osigurali prvo mjesto.

Norveška je s 2-0 otvorila utakmica, a do prvog gola Hrvatska stiže u trećoj minuti nakon što siguran biva Marin Sinčić. Na njega su se nadovezali još Marin Greganić i Domagoj Alilović i u kratkom vremenu preuzeli vodstvo nad Norvežanima. No, protivnici su uzvratili jednako i svojom 3- serijom prestigli Hrvate za 6:5 u desetoj minuti utakmice. Pet minuta gotov izjednačene igre u kojoj Norveška drži prednost od dva gola, a onda je krenula rapsodija Hrvatske – zahvaljujući dobroj obrani povezano je sedam napada uz pet pogodaka Marina Sinčića i Hrvatska u 23. minuti ima +5 (14:9) na semaforu.Do isteka 30. minute ta se prednost istopila na +3. Drugo poluvrijeme izabranici Borisa Lisice uvježbano su održavali prednost ne dopuštajući Norvežanima da se približe. Potvrda pobjede stigla je u 50. minuti kada je s tri uzastopna gola Mateo Maraš postavio 26:20, a do kraja utakmice Norveška je još zabila tri za konačnih 26:23.

Hrvatsku je do slavlja vodio Marin Sinčić s deset pogodaka, a po njih tri dodali su Domagoj Alilović i Mateo Maraš.