/Dvije pobjede domaćina, remi Tomislava i Olimpije 1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK
valpovka

Danas su odigrana prva tri susreta 28. kola Osječko-baranjske 1. ŽNL. Na Livani je Tomislav bio domaćin Olimpiji, Nikšić je protiv Mijatovića slavio 1:0 pobjedu, a bodovi su podjeljeni, Valpovka je bez Vide slavila protiv Baranje, dok je Bilje uvjerljivo nadigralo Slavoniju.

TOMISLAV – OLIMPIJA 2:2

Odličan derbi odigrali su Tomislav i Olimpija na Livani! Marko Lucić rano je donio prednost Olimpiji, no nije im dugo trajala, Matko Roso je već u 18. minuti poravnao na 1:1. Sljedeće vodstvo nakon sat vremena ide na stranu domaćina, iz kaznenog udarca strijelac je Vedran Nikšić, a konačnih 2:2 postavio je Andrej  Vidović desetak minuta prije kraja.

Fer i korektna utakmica u kojoj su obje ekipe uz postignute golove imale još puno dobrih šansi. Mislim da je neriješen rezultat najpošteniji ishod. – izjava je Davora Rudeca, trenera Tomislava.

to olim

VALPOVKA – BARANJA BELJE 3:1

Očekivano zanimljivu utakmicu odigrali su Valpovka i Baranja. Gosti su rano došli do prednosti preko raspucanog Nermanje Rančića, a Valpovka već do poluvremena okreće rezultat u svoju korist golovima Hrvoja Novoselića i Adama Parmačevića. Utakmica je bila potpuno otvorena do samog kraja, a na kraju se slomila na stranu Zelenih kojima je pobjedu u sudačkom dodatku osigurao Ivan Magić.

Teška i zahtjevna utakmica. Gosti su vrlo dobri i čvrsti. Nakon uvodnih 15 minuta potpune dominacije gosti vode 0:1. Nastavili smo u istom ritmu i okrenuli rezultat na 2:1 do poluvremena. Moji igrači su karakterom održali rezultat do 90 minute i u nadoknadi poentirali za 3:1. Pobjeda je zaslužena jer smo promašili 7 do 8 prilika. Sve čestitke svlačionici, to je njihova pobjeda. – riječi su Gorana Brkića, trenera Valpovke.

val belj

BILJE – SLAVONIJA 3:0

Bilje je još jednom potvrdilo sjajno proljetnu formu i pred svojim gledateljima došlo do uvjerljive pobjede protiv Slavonije koja nastavlja s toplo-hladnim izdanjima. U prvom dijelu jedini strijelac bio je Josip Perak, ali na njegovu žalost pogodio je na krivu stranu, u vlastitu mrežu. U nastavku u istu mrežu pogađaju Alen Ranogajec i Dalibor Antolić Bebe za konačnih 3:0!

bilje

Pobijedili smo 3:0. Ali ne bih o utakmici. Već o NS BM i utakmici reprezentacije Hrvatske u Osijeku 8.6. u 15 h. Naime, nadam se da je došlo do greške NS BM jer su stavili utakmice finala kupa središta za dvije kategorije djece u 15:30 i 17:00 istog dana. Kažem, nadam se da je došlo do greške, jer mali nogometaši kada krenu igrati nogomet žele igrati u Real Madridu, Barceloni, gledati najbolje nogometaše svijeta, poistovjetiti se s njima. A o svetinji, reprezentaciji Hrvatske da ne pričam. Vidjeti Luku Modrića, Rakitića i sve ostale njihove idole uživo, od kojih skupljaju sličice, gledaju na tv-u je neopisiv doživljaj. I to im oduzeti ne bi bilo u redu, nikako. I zato vjerujem da je podružnica HNS-a, NS Beli Manastir, pogriješilo nenamjerno i da će isto ispraviti. Osobno se zahvaljujem svim igračima i upravi kluba HNK Bilje na dosadašnjoj suradnji. – izjava je Aleksandra Stojkovića, trenera Bilja.

Utakmica na zadovoljavajućem nivou za rang takmičenja. Domaćin spretnije i sretnije dobio rezultatom 3:0 na čemu im čestitam – riječi su Vlade Mihaljevića, trenera Slavonije.