/Bruno Šikić odveo Jadran do velike pobjede GRANIČAR RUTINSKI I PROTIV NAŠKA
jadran a

Bruno Šikić odveo Jadran do velike pobjede GRANIČAR RUTINSKI I PROTIV NAŠKA

Današnjim utakmicama zaključeno je 19. kolo Međužupanijske lige Slavonije i Baranje. Graničar je rutinski odradio posao protiv Naška i sačuvao veliku prednost na vrhu, a na dnu smjena, Jadran je posljednju poziciju prepustio Željezničaru.

GRANIČAR – NAŠK 3:0

Rutiski. Tako je izgledalo da posao odrađuju Ilićevi nogometaši protiv Naška koji se svojski trudio pomoći domaćinu radeći puno grešaka koje su ovi nemilosrdno koristili. Niti četvrtina utakmice nije trebala Graničaru da osigura prednost, u 23. minuti već je bilo 3:0, a strijelci za domaće bili su redom Lešić, Pastuović i Berač.

– Sve bitno što se dogodilo na utakmici dogodilo se u prvom poluvremenu, koliko smo zabili toliko smo imali i profulanih šansi. U drugom poluvremenu smo smanjili gas i priveli smo utakmicu kraju. Imamo 44 boda na tablici, sljedeći vikend putujemo u Pakrac pokušati nastaviti s dobrim rezultatima – komentar je Dražena Ilića nakon utakmice.

– Katastrofalne početničke pogreške na samom otvaranju utakmice koštale su nas prilike za pokušajem iznenađenja. Domaćin je zasluženo pobjedio i iskreno im čestitam. Ja se nadam da smo i mi nešto novo naučili iz ovog poraza i da ćemo u sljedećim susretima bit bolji protivnik. – izjavio je Marko Žigić, trener Naška.

županja

JADRAN – ŽELJEZNIČAR 1:0

Minimalna rezultatski, ali maksimalna po važnosti! Takva je pobjeda Jadrana u derbiju začelja kojeg su na svom terenu riješili u svoju korist ostavivši tako Željezničara iza sebe na prvenstvenoj ljestvici. I šesti put ovog proljeća utakmica Željezničara završava istim rezultatom! Strijelac jedinog, zlata vrijednog pogotka bio je mladi Bruno Šikić već u 6. minuti utakmice.

– Konačno nakon dugo vremena Jadran iz Gunje nije posljednja ekipa na tablici. Današnja pobjeda je plod rada do sada i čestitam svojim momcima na zalaganju i borbi. Dobro smo otvorili utakmicu i rano poveli sa 1-0 golom Šikića. Gosti, dobra mlada i dobro vođena ekipa ali danas je presudilo to da je veća želja bila za pobjedom i iskustvo igranja teških utakmica. Znajući kako igra Željo sve smo podredili brzoj igrom po bokovima i uspjeli smo u tome. Gosti su imali dvije odlične šanse ali nas najbolji igrač Junuzović je fantastično odranio. Suđenje čista desetka. Idemo dalje utakmica po utakmicu i nadamo se da ćemo na kraju mi biti ti koji ostajemo u MŽNL – izjavio je Adnan Junuzović, trener Jadrana.

– Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu kada su i zabili gol. U drugom poluvremenu smo mi bili bolji, ali na žalost nismo iskristili tri šanse. Čestitke domaćinu na pobjedi, fer i korektnoj igri te sudačkoj trojci na dobro odrađenom poslu. – kazao je Boris Brica, trener Željezničara.

jadran

ŠOKADIJA – OTOK 1:1

Očekivano tvrd i neizvjestan susret odigrali su Šokadija i Otok. Domaćinu je nakon sat vremena igre prednost donio kapetan Mato Petričević, a bod Otoku deset minuta nakon toga donosi Franjo Damjanović.

– Prava prvenstvena, tvrda utakmica. Navijači su došli na svoje. Gosti su kvalitetna i dobra ekipa, oni su poveli, a mi izjednačili. Smatram da je rezultat realan, mi se okrećemo sljedećem susretu. Čestitam gostima i mojim dečkima koji su puno mlađi i moramo biti zadovoljni ovim izjednačenim rezultatom. – rekao nam je Miroslav Buljan, trener Šokadije.

– U Babinoj gredi odigrali smo 1-1. Bila je to odlična utakmica, puna tempa, domaćin je poveo, mi izjednačili pogotkom Franje Damjanovića, 4 mrtve prilike smo promašili, golman domaćih odličan! Ne znam zbog čega nam nije suđen jedanaesterac, čist kao suza, to se vidjelo da autoputa – mišljenje je Željka Grgića, trenera Otoka.

šokadija

VIŠNJEVAC – BORAC KV 2:1

Višnjevac nastavlja s odličnim partijama u proljeće, još su jednom osvojili sva tri boda, ovoga puta pred svojim gledateljima protiv gostiju iz Kneževih Vinograda. Prvo ime utakmice bio je dvostruki strijelac Roberto Marić koji je svoj prvi pogodak postigao s bijele točke u otvaranju utakmice. Nakon toga, sredinom drugog poluvremena Fabijan Domitrek je vratio stvari na početak, a onda 8 minuta prije kraja Marić pogađa za konačnih 2:1.

– Pohvale mojoj ekipi na pobjedi i borbenosti. Utakmica je bila prava borbena jer protivnik je momčad koja ima glavu i rep. Ali ovaj današnja borbena utakmica otišla je zasluženo u našu korist. – riječi su Milana Vuice, trenera Višnjevca.

– Na žalost još jedan poraz. Međutim moram naglasiti da je danas izgubila bolja ekipa jer su dečki to pokazali na terenu. Ono što je već postalo normalno da svojim kardinalnim greškama darivamo protivnike i to nas košta niza loših rezultata. – komentirao je Ivica Kolar, trener Borca.