/Ivan Horvat potvrdio dominaciju u skoku s motkom, Dario Prekl srebrni MUŠKI SKOK S MOTKOM ODRŽAN JE U OSJEČKOJ DVORANI
horvat prekl fb slžito

Osječko motkaš Ivan Horvat potvrdio je dominaciju u skoku s motkom na seniorskom dvoranskom prvenstvu koje je održano u osječkoj dvorani koja je zadovoljavala kriterije ovoga natjecanja koje se većim djelom održalo na zagrebačkom Velesajmu.

S preskočenih 5,45 Horvat je osvojio prvo mjesto ispred sugrađanina Darija Prekla (5,00), a i kod žena je zlato otišlo u osječke ruke jer je s prekočenih 4,00 Elija Valentić osvojila prvo mjesto. Sara Aščić je zaokružila poker osječkih medalja u skoku u vis  (srebro – 1,78).

Horvat je pokušao doći do norme za Glasgow gdje će biti održano Dvoransko europsko prvenstvo, ali visina od 5,65 ostala je nedostižna pa će normu morati potražiti na drugom natjecanju.