/Istra ponovno kobna za Cibaliju OPROŠTAJ OD KUPA
cibalia istra2

Istra ponovno kobna za Cibaliju OPROŠTAJ OD KUPA

Nakon one blamaže u prvenstvu Cibalia je napravila ogroman korak prema naprijed u dvobojima s Istrom. Teško je ne biti ciničan s obzirom na to kako Cibalia igra posljednjih 250 minuta.. Sve se nekako slomilo u onom trenutku kada su se protiv Rudeša odlučili povući u mišju rupu i čekati kraj, nakon toga se od jedne lijepe priče sve pretvorilo u veliko sivilo, u muku i rezultatska razočaranja.

CIBALIA – ISTRA  2:3

Strijelce: 1:0 Pervan ( 41, 11m), 1:1 Dino Halilović (43), 2:1 Pervan (57), 2:2 Mitrevski (84), 2:3 Grujević (88)

Cibalia: Nevistić, Rubić, Karamarko, MIlić, Pervan, Štrkalj, Filipović, Plum, Kordić, Miličević, Peričić

Istra: Ćorić, Gabriel, Halilović, Prelčec, Matyazh, Mitrevski, Kitanovski, Hadžić, Pereira, Grujević, Jelavić

Ne može se reći da Cibalia nije odigrala bolje no u prvenstvenom ogledu protiv istog protivnika, no od onoga i nije moglo gore, a ponoviti ono je isto tako prilično teško. Nebeskoplavi su došli do prednosti u 40′ kada je Marko Pervan realizirao kazneni udarac nakon igranja rukom Prelčeca u vlastitom kaznenom prostoru. Kada se činilo da će se na odmor s prednošću naše momčadi, ukazao se Dino Halilović, mladi hrvatski reprezentativac i lijepim volej udarcem nakon jedne povratne lopte s ruba šesnaesterca izjednačio na 1:1. U nastavku ponovno Pervan pogađa Ćorićevu mrežu, Mlakić je pokrenio akciju po desnoj strani, dodao Karamarku koji uklizavanjem ubacuje loptu u peterac gdje Pervan zabija svoj drugi gol.

darko raić sudar
Darko Raić-Sudar (foto: Marijana Vojnić)

Ivan Miličević je u 70. minuti imao matnu situaciju za odlazak u četvrtfinale, no nije se najbolje snašao, nakon ubačaja Pluma tukao je glavom ali je lopta odsjela na vratnici, a niti nakon još dva pokušaja u gužvi lopta nije htjela u mrežu. Ostavio je Istrijanima šansu da se vrate, što su oni u završnici i učinili. Izlaskom Pervana Cibalia je postala potpuno bezopasna, a Istra sve hrabrija i hrabrija što joj se u završnih 10 minuta i isplatilo. Prvo ime Istrinog preokreta bio je Mažurin kojeg je najprije mladi Oršolić srušio u kaznenom prostoru što je Mitrevski pretvorio u 2:2, a zatim je sjajno asistirao Grujeviću za novo slavlje u Vinkovcima i najljepšu moguću čestitku svom treneru Darku Raić-Sudaru.

Svaka čast mojim dečkima na današnjoj pobjedi dečki su mi upriličili rođendanski poklon. A što se tiče utakmice moram naglasiti da su preokret danas napravili igrači s klupe Maksimović i Maružin treba reći da je Cibalia bila za nijansu bolja do zadnjih desetak minuta nisu uspjeli zabiti za 3-1 i onda kako to zna biti mi smo uspjeli pobjediti. Moram reći i da se zahvaljujem ljudima iz NK Bedem na gostoprimstvu koji su nam priredili pri našem boravku u Slavoniji – rekao je nakon utakmice raspoloženi Raić-Sudar.

cib istra

Nije ovo oproštaj Vinkovaca od nacionalnog kupa, iako na žalost je Cibalijin. Naime, finale kupa igra se u Vinkovcima u svibnju sljedeće godine.

Ako ništa, sada se Bartolovićeva momčad može posvetiti samo prvenstvu i pokušati se pribrati i vratiti igrama od prije 3-4 tjedna koje su imale puno smisla, imale su volju, želju, imale su i ideju kako doći do protivničkog gola, imale su način kako obraniti svoj gol.. Sa 7 primljenih golova u dva susreta s Istrom, to više na žalost ne vidimo..