/Iskrica u 24 minute proslavila naslov prvaka SLOGA PODGORAČ NOVI JE ČLAN 2. ŽNL NS NAŠICE
iskrica

Okončana je sezona 2015/16. u 2. ŽNL NS Našice, a prvak je od ranije poznat, to je NK Iskrica Šaptinovci koja je na kraju prvom pratitelju Croatiji pobjegla velikih 7 bodova.

U posljednjem kolu neželjene i nesportske scene u Šaptinovcima na proslavi naslova, naime gosti iz Martina su stigli sa samo 9 igrača, a već u 24. minuti su se 3 igrača gostiju “ozljedila” te je utakmica prekinuta zbog nedovoljnog broja igrača. Do tada je domaćin već imao 4:0 prednost pogocima Pritišanca, Jambrovića i dva puta Jantule. Zanimljivo je da je domaći trener Damir Kragojević uspio do 21. minute napraviti sve 4 izmjene koje je imao na raspolaganju, kao da je slutio da će se još netko od gostiju ozljediti pa da svim igračima da priliku na oproštaju od ligaškog dijela natjecanja. Zaista bi bilo nemjerljivo poštenije i u sportskom duhu odigrati s 9 igrača 90 minuta i izgubiti 15:0 nego ovako, no eto, na žalost takve stvari se događaju.

Croatia se u Velimirovcu od svoje publike oprostila rutinskom pobjedom nad Poletom rezultatom 3:0. Trostruki strijelac za viceprvaka bio je Davor Pavlović koji je tako stigao do 13 pogodaka u sezoni. Najbolji strijelac lige s novim hattrickom u posljednjem kolu postao je napadač Omladinca Vukojevci Dino Gašparić koji je postigao sjajnih 28 golova u 26 kola, samo jedan više od Slavena Kubaše iz Lile. Gašparić je svojim golovima donio pobjedu Omladincu na domaćem terenu protiv Seljaka rezultatom 3:2, a za goste su zabili Ožegović i Krulić.

U lošoj predstavi svoje Lile Kubaša nije uspio zabiti, a Lila je pretrpjela visok poraz na gostovanju u Stipanovcima gdje je s 3 pogotka briljirao Kuric, a po jedan za Mladost su postigli Ključić, Batovanja i Dejan Moguš, a počasni za goste Marijan Lazar. Pomalo nestvarna utakmica u Breziku gdje je pretposljednji domaćin sa 4:2 slavio protiv Poganovaca, i sama pobjeda je iznenađujuća, no činjenica da je domaćin čitavu utakmicu odigrao sa samo 9 igrač i pobjedio bi morala nekima poslužiti kao primjer. Još jedan hattrick za kraj sezone vidjeli su gledatelji i na toj utakmici, a to je za nogom pošlo Zlatku Čikvaru. Za domaće je četvrti pogodak postigao Knežević, a za goste su strijelci bili Stanivuković iz jedanaesterca i Đuričić.

Prava golijada i u Nizi gdje je domaći Omladinac s 5:2 bio bolji od Željezničara. Na odmor je domaćin otišao s visokih 3:0 golovima Galineca, Dundovića i Mihića, no u samo 5 minuta nastavka Željo se vraća u igru golovima Brkića i Hovanjeca. Ipak, Omladinac je mirno priveo susret kraju golovima Reljca i još jednom Galineca. Savršeno kolo za domaćine zaokružio je Zoljan 2:0 pobjedom nad Motičinom. Rusan i Koš zabili su da Omladinac, a domaćin je u 12. minuti zapucao najstrožu kaznu.

našice

U ligi NS Našice, odnosno 3. ŽNL prvak je Sloga iz Podgorača koja se sa sezonom oprostila remijem 1:1 u Klokočeviku, te će sljedeće sezone nastupati u 2. ŽNL.