/Vatreni protutnjali Slovačkom VELIKA POBJEDA NA PUTU PREMA EUROPSKOM PRVENSTVU
70141175_2493623270703579_8709891714317287424_n

Vatreni protutnjali Slovačkom VELIKA POBJEDA NA PUTU PREMA EUROPSKOM PRVENSTVU

Hrvatska nogometna reprezentacija gostovala je u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Trnavi gdje je odmjerila snage s reprezentacijom Slovačke. S nova tri boda Vatreni su zasjeli na vrh skupine, a slijedi im gostovanje u Azerbajdžanu.

SLOVAČKA – HRVATSKA 0:4 (0:1)

Strijelci: 0:1 Vlašić (45), 0:2 Perišić (46), 0:3 Petković (72), 0:4 Lovren (89)

SLOVAČKA : Dubravka – Valjent, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka (od 63 Haraslin), Lobotka, Hamšik – Rusnak (od 46.Božanik), Duda, Mak (od 79. Duriš).

Izbornik: Pavel Hapal.

HRVATSKA: Livaković – Bartolec, Vida, Lovren, Barišić – Brozović, Modrić- Rebić (od 70 Brekalo), Vlašić (od 82. Badelj), Perišić – Petković (od 83. Pašalić)

Izbornik: Zlatko Dalić.

Nakon što se u posljednji trenutak ozljedio Tin Jedvaj u početnih jedanaest upao je Karlo Bartolec, no nije to omelo naše da krenu vrlo ofenzivno od samog početka i u prvih nekoliko minuta su Vatreni bili u nekoliko dobrih situacija, a najbliže golu bio je Brozović koji je uzdrmao gredu. Bila je to prava najava onoga što smo gledali kroz čitavo prvo poluvrijeme. Bila je to Hrvatska kakvu dugo nismo gledali, rastrčana, agresivna, silovita i maksimalno ofanzivna. Naganjali su naši loptu po čitavom terenu, nisu dali disati Slovacima koji nikako nisu mogli pratiti taj ritam. Do odmora je Perišić dva puta gađao okvir gola, Vida promašio nemoguće, Petković nizao protivnike kao na treningu no pogotka nije bilo sve do posljednje minute. Tada je Nikola Vlašić pokazao zašto je budućnost hrvatskog nogometa! Uzeo je loptu na 25 metara, izdržao dva duela i prizemnim udarcem ostavio Dubravku bez odgovora! Apsolutno zasluženo vodstvo Hrvatske!

Početak drugog poluvremena kao iz najljepših snova, niti minuta nije trebala Perišiću da podupla hrvatsko vodstvo. Ponovno je to bio udarac izvan kaznenog prostora, no za razliku od prvog poluvremena kada je sreća bila na strani Slovaka, ovoga puta se nasmješila Ivanu i završila u mreži. Nije to slomilo Slovačku, još su pokušavali ali jednostavno nisu mogli ništa protiv ovako razigrane Hrvatske, Livaković je imao samo jednu ozbiljnu intervenciju! Kada je Petković iz drugog pokušaja slaloma u stilu Janice zabio za 3:0 bilo je jasno da sva tri boda putuju u Hrvatsku. Na kraju je pobjedu zapečatio i Dejan Lovren golom u posljednjim trenucima!

Rezultat je najbolje oslikava igru Vatrnih, bila je to predstava koja vraća vjeru da ova redizajnirana momčad može puno toga na Euru, jer sada je jasno da ćemo tamo biti!