/Prva pobjeda Hajduka, Mladost uvjerljiva protiv Svačića ŽELJO ZAUSTAVIO POŽEGU, TOMISLAV BOLJI OD JAKŠIĆA
kutjevo hajduk pakrac 0026

U nedjeljnom dijelu 3. kola Međužupanijske lige Brod – Požega odigrane su četiri utakmice u kojima su tri slavlja upisali domaćini, a jedno gost. U svakoj utakmici pobjednik je postigao po 3 pogotka, a sa po tri pobjede na vrhu ljestvice su Mladost i Slavonac.

ZADRUGAR – HAJDUK 1:3

Napokon. To je zasigurno misao u glavama igrača i navijača pakračkog Hajduka. Nakon dva teška poraza, stiglo je prvo slavlje za momčad Siniše Grubišića. Domaću obranu načeo je Darko Kovačić, ponajbolji igrač Hajduka, a u nastavku slavlje pakračana osigurali su Tvrtko Krpan i Franko Zandona, dok je poraz Zadrugara ublažio Denis Kljajić u posljednjoj minuti utakmice.

– Odigrali smo jednu lošu utakmicu, ništa nam nije išlo od noge. Gosti su bili brži i čvršći te im čestitam na pobijedi. Mi se moramo okrenuti slijedećoj utakmici –  mišljenje je trenera Zadrugara Josipa Lončarevića.

Vjerujem u ove dečke i njihov neupitan talent. Odigrali su odličnu utakmicu i kreirali jako puno prilika za pogodak, a svega tri iskoristili. Samo zadnjih nekoliko minuta nije bilo pod našom kontrolom. Domaćinu zahvaljujemo na korektnoj igri i ugodnom sportskom ambijentu. –  komentar je Siniše Grubišića, trenera Hajduka.

zadrugar

ŽELJEZNIČAR – POŽEGA 3:2

Vrlo uzbudljivu utakmicu odigrali su Željezničar i Požega, a kao pobjednik je izašla mlada domaća ekipa. Nakon mirnih 45 minuta bez golova u drugom dijelu prava golijada. Jure Ilakovac je u 49. donio početnu prednost Željezničaru, Bruno Velikanović, tek 16-godišnjak zabio je za 2:0. Gosti se vraćaju u igru preko svog najboljeg mladog igrača Marija Janote, no domaćin si golom Luke Dupca osigurava mirnu završnicu. U sudačkom dodatku za goste zabija kapetan Miro Lujić i postaje jedini strijelac na utakmici rođen u 20. stoljeću, no njegov pogodak nije bio dovoljan Požegi za više od minimalnog poraza.

– Jako teška utakmica za nas, najmlađa smo momčad lige, Požega je vrlo iskusna no danas smo svih 90 minuta mi bili bolji protivnik. Možda je gost u zadnjih 10ak minuta nešto pokušao, rekao bih više na silu nego s nekakvim smislom. Uz sve pehove koji nas prate još nam se i kapetan ozljedio pa je ova pobjeda tim slađa. Sada smo definitivno kupili mir, možemo raditi i napredovati, prostora za napredak ima i siguran sam da će kako sezona bude odmicala on biti vidljiv –  poručio je Boris Brica, trener Željezničara.

– Prije svega želim reći da razumijem želju za pobjedom i razumijem kad se igra čvrsto ali da se u nogometu dopušta i tolerira nesportsko ponašanje i kroz cijelu utakmicu dozvoljavaju stvari kojima nije mjesto u nogometu, e to ne mogu razumjeti i ne mogu prihvatiti. Mi danas nismo igrali svoju igru, nismo spustili loptu i nismo što je najbitnije odgovorili domaćinu na agresivnu igru. Ostali smo dužni sami sebi pa onda i našim navijačima. Nismo bili na nivou na kakvom smo htjeli biti i izgubili smo utakmicu, nadam se da ćemo biti dovoljno pametni i iz ovoga izvući pouke. Domaćinu čestitam na pobjedi i okrećemo se sljedećem kolu. –  rekao nam je Krunoslav Podoljak, trener Požege.

željo

TOMISLAV – JAKŠIĆ 3:2

Hattrick Velimira Švarića za pobjedu Tomislava. Vrlo uzbudljiva utamica s čak tri kaznena udarca i odlukom debelo u sudačkoj nadoknadi vremena. Domaćin je dva puta vodio, gosti iz Jakšića se uporno vraćali golovima Petra Jurića i kapetana Domagoja Kovačevića, no kada je Švarić postigao svoj treći, a prvi iz igre, pogodak, više nije bilo vremena za novi povratak.

– Jako teška utakmica, teška pobjeda. Utakmica koja je trebala završiti 4 ili 5 razlike za nas, u prvom poluvremenu smo puno toga promašili što nam se umalo osvetilo. Na kraju smo pobjedu izvukli u 93. minuti, ali bez obzira na to mislim da je apsolutno zaslužena, da smo bili osjetno bolja momčad danas –  izjavio je Irfan Islami, trener Tomislava.

Mogu reći da nas je domaćin nadigrao u prvom dijelu, bili su bolji i stvorili su nekoliko dobrih šansi i na odmor otišli s prednošću, doduše iz sumnjivog kaznenog udarca. Na odmoru smo se presložili, detektirali smo gdje imamo problem i to dobro zatvorili u nastavku. U drugom dijelu smo zaigrali puno čvršće, hrabrije i nagradilo nas je izjednačenjem nakon čega domaćin dobiva novi, mogu slobodno reći nepostojeći kazneni udarac. Nakon toga je i nas sreća pomazila pa smo i mi imali jedanaesterac iz kojeg smo došli do drugog izjednačenja. Nažalost, u sudačkom dodatku od 4 minute mi smo primili gol za 3:2 u trećoj. Naravno da ostaje veliki žal jer mislim da smo zaslužili taj bod, ali svako iskustvo se skupo plaća pa tako i naše. Čestitao bih domaćinu na korektnoj igri i stvarno lijepom ambijentu za igranje na njihovom stadionu, a mojim dečkima nemam što zamjeriti, dapače, zaslužili su sve pohvale danas –  riječi su Darija Pažina, trenera Jakšića.

jakšić

MLADOST – SVAČIĆ 3:0

Velika, uvjerljiva i vrlo važna pobjeda Mladosti koja je njome pokazala da će biti jedan od prvih kandidata za naslov prvaka i plasman u 3. HNL! Momčad Dinka Rosandića ostala je na vrhu ljestvice u društvu sa Slavoncem kao jedini koji su startali s 3 pobjede a današnju su joj svojim golovima osigurali Stefanović, Bratanić i Mijić.

– Kako smo i očekivali vrlo tvrda i zahtjevna utakmica protiv izvrsnog protivnika. Moji dečki su ušli vrlo motivirano i to nam se isplatilo. Veliki trud je danas nagrađen i dobrom igrom i pobjedom. Start u sezonu je izvrstan, jako sam zadovoljan i kako mi izgledamo i kako izgleda čitava liga –  rekao je nakon susreta Dinko Rosandić, trener Mladosti.

– Najgore što mi se nakon utakmice može dogodit je da me tapšaju po ramenu i govore da smo bili dobri, a mi izgubili. Tako je bilo danas, bili smo bolja momčad, domaćin nam je iz dvije šanse zabio tri gola i zasluženo pobjedio. Mi imamo neke dječije bolesti u obrani koje su nas i danas koštale. Čestitke Mladosti na zasluženoj pobjedi, iskoristili su svoje prilike i uz zaista top suđenje koje moram pohvaliti uzeli ponuđeno –  kazao je nakon utakmice Mario Tadić, trener Svačića.