/Hajduk u velikom stilu zaključio veliku sezonu MOMČAD IZ POPOVCA JE S ČAK 10 POGODAKA U MREŽI RAZBILA BELJE
Hajduk Popovac

Županijski drugoligaši NS Beli Manastir jučer su zaključili svoju sezonu odigravši 26. kolo, koje je bilo vrlo efikasno sa čak 46 golova u 7 utakmica, odnosno čak 6,5 po utakmici.

Hajduk se u velikom stilu oprostio od sezone i svojih gledatelja, barem što se tiče prvenstvenih ogleda jer Hajduka još očekuju kvalifikacije za 1. ŽNL. Momčad Belja nije mogla parirati raspoloženim domaćima koji su već u 4. minuti došli do prednosti pogotkom Slavičeka, a nakon njega precizni su bili Kučuk, Matoš te dva puta Juranec, da bi prije odmora za goste zabio Bolšec. Na početku drugog dijela gosti smanjuju na 5:2 preko Nikolića, a onda novih 5 komada domaćina za konačnih 10:2. Strijelci za prvake bili su Marković, Domagoj Jagetić, dva puta Ivan Jagetić i za kraj još jednom Kučuk.

– Sinoć smo dobro profeštali kraj prvenstva pa iskreno i nismo previše razmišljali što nas čeka u kvalifikacijama, no već sada krećemo u pripreme za to. Malo me smetaju stalna pitanja hoćemo ići u 1. ŽNL kao da je to naša odluka, kao da nema kvalifikacija i protivnika koji ima svoje ambicije. Želja nam je ići u kvalifikacije i u 1. ŽNL, ali Vitez je dobra momčad, logistički i igrački jaka i u ovom slučaju nije sve na nama. Dvije godine smo prvaci, naša je obveza sada odigrati na našem maksimumu i pokušati se probiti u rang više i to ćemo napraviti, no hoće li nam to biti dovoljno pokazati će teren – rekao nam je trener Hajduka Saša Jakovljević s kojim kao i s ostalim trenerima klubova koji će igrati kvalifikacije spremamo opširnije razgovore.

Ako nekoga tko zaostaje 21 bod možemo nazvati pratiteljem, onda prvi pratitelj Hajduka Polet može biti zadovoljan kako je završio sezonu, pobjeda na kraju uvijek daje dobar dojam sezoni. U Karancu je u posljednjem kolu pala Baranja-Belje rezultatom 2:0. Pogotke su postigli Danijel Laczo u 37. i Bruno Barat u 66. minuti susreta, te su tako svojoj momčadi donijeli pobjedu vrijednu naslova prvaka “ostatka lige”. U Petlovcu još jedna golijada, domaćin je s visokih 7:2 slavio protiv Ribara, a s 3 pogotka istaknuo se Ivan Preskavec, Ranković, Kolarić, Dijanić i Bašnec dodali su po jedan za prekrasan oproštaj od sezone. Za goste su pogađali Šileš i Pajman, a u 63. minuti ništa nije slutilo na ovakav potop jer su gosti bili “u igri”, rezultat je bio 3:2.

Vedran Aćimović je s 2 pogotka donio jedinu gostujuću pobjedu kola svom Grabovcu na gostovanju u Duboševici, dok je Danijel Molnar u samoj završnici postavio konačnih 2:1. Identičnim rezultatom, samo na domaćem terenu slavio je Međimurec protiv Mladosti. Goste je u vodstvo doveo Šanta već u četvrtoj minuti, a pred kraj prvog dijela poravnava Šekutor, da bi u nastavku gostujući igrač pogodio vlastitu mrežu i odveo domaćina do pobjede.

Dinamo se u 55 minuta za kraj sezone obračunao s Luči s visokih 6:1, a onda su gosti ostali s nedovoljnim brojem igrača poharani misterioznim ozljedama koje su ih nemilice kosile u nastavku susreta. Definitivno scene koje nisu sportske.. Strijelci za Dinamo po dva puta su bili Rončević i Bajkovac te po jednom Ančić i Sabolek, dok je jedini pogodak za Luč postigao Katušić. Još jedna utakmica prepuna golova odigrana je u Suzi gdje je Columbus sa 6:4 bio bolji od Bratstva. U utakmici bez obrana domaćin je vodio 2:0, pa gost preokrenuo na 3:2, a onda Columbus odlazi na 5:3, gosti smanjuju no zadnju riječ imali su domaćini za konačnih 6:4. Strijelci za Columbus: Terzija i Đukić po dva, Končar i Kovačević po jedan. Za goste su zabijali Darijo Pintar 3 puta i Matej Robičko.