/Hajduk slavio u Lipiku, Požega u Rajsavcu PRVO KOLO ŽUPANIJSKOG NOGOMETNOG KUPA
FB_IMG_1566068626944

Hajduk slavio u Lipiku, Požega u Rajsavcu PRVO KOLO ŽUPANIJSKOG NOGOMETNOG KUPA

Danas su odigrane prve dvije utakmice Županijskog nogometnog kupa Požeško slavonske županije. U obje su slavile gostujuće momčadi, u Rajsavcu Požega očekivano nije imala problema protiv tamošnjeg Dinama, dok se u derbiju kola boljim od Lipika pokazao pakrački Hajduk.

Požega je krenula furiozno u Rajsavcu, već u 9. minuti Crveni su imali 2:0 golovima Kahaneka i Milera. Sredinom prvog poluvremena Dinamo preko Triske smanjuje zaostatak, ali za povratak nije bilo snage. Do odmora kapetan Požege Miroslav Lujić matira Pečura jednom, pa u nastavku i još jednom za konačnih 1:4.

Puno više uzbuđenja bilo je u Lipiku što je i bilo za očekivati. Gosti iz Pakraca su rano došli do prednosti zahvaljujući iskusnom majstoru Darku Kovačiću, no veselje nije dugo trajalo. U 21. minuti bivši napadač Hajduka Valentino Jirasek zabija svojim bivšim suigračima za poravnanje. Nekoliko minuta nakon toga prednost seli na stranu Lipika, ali ona brojčana jer je mladi Nikša Grubišić u samo tri minute zaradio dva žuta kartona. Do odmora promjena nije bilo, ali odmah na otvaranju drugog dijela novo vodstvo za Zelene iz Pakraca. U poluvremenu trener gostiju iz igre vadi strijelca Kovačića i ubacuje Krunoslava Lilovca koji mu eskpresno zahvaljuje golom za 2:1, a pokazalo se kasnije i za pobjedu. U 69. minuti Boris Klimeš zarađuje crveni karton pa se brojčano stanje na terenu izjednačilo što je Hajduku olakšalo čuvanje prednosti i odlazak u 2. kolo Kupa.