/Hajduk protutnjao Vinkovcima ULTRAS: "UPRAVA ODLAZI"
cibalia hajduk marijana vojnić

Hajduk protutnjao Vinkovcima ULTRAS: "UPRAVA ODLAZI"

Jedno dobro poluvrijeme neće Cibaliji biti dovoljno za osvajanje bodova niti protiv puno lošijih protivnika nego što je to Hajduk. Naravno da nije bilo dovoljno niti protiv splitskih Bilih koji su iskoristili ono loše poluvrijeme i do vrha napunili Cribalijinu mrežu.

Cibalia – Hajduk 0:5

Strijelci: 0:1 Said(40′), 0:2 Caktaš(61′), 0:3 Formitschow (69′), 0:4 Ohandza(76′), 0:5 Ohandza(80′)

Cibalia: Brkić, Rubić, Karamarko, Ikić, Peričić, Muženjak, Plum, Vitaić(od 70′ Mrdeša), Tomašević, Kordić(od 81′ Mlakić), Dabro(od 70′ Galić)
Trener: Mladen Bartolović

Hajduk: Letica, Lopez, Ohandza(od 84′ Šego), Radošević, Juranović, Caktaš(od 65′ Hamza), Said(od 81′ Almeida), Nižić, Bašić, Formitschow, Gkentsoglou
Trener: Željko Kopić

Hajduk je zasluženo slavio u Vinkovcima, Splićani su u drugom poluvremenu do nogu potukli Bartolovićeve izabranike pa je u Slavoniji veliki derbi hrvatskog nogometa koji se igra sljedećeg vikenda najavljen na impresivan način. Na kraju tih 5:0 izgleda glatko, čisto i lagano, a ovo posljednje ipak nije bilo tako. U uvodnom dijelu utakmice Cibalia je bila odlična, ozbiljno je prijetila Letici koji je u nekoliko navrata spašavao Bile, a u tomu mu je svesrdno pomagao Kordić zaista nevjerojatnim promašajima. Kada je on završio svoj festival promašaja Hajduk je na krilima sjajnog Ohanze odjurio u uvjerljivu pobjedu.

“Još ne vjerujem da nam se dogodila takva katastrofa. Ni u najgoroj noćnoj mori nisam očekivao ovakav poraz, pogotovo nakon prvog poluvremena u kojem smo bili u najmanju ruku ravnopravan protivnik. Imali smo tri dobre šanse, šteta što nismo zabili, ali još je veća šteta što smo primili taj pogodak u završnici prvoga dijela”, bio je komentar trenera Bartolovića nakon današnjeg susreta.

Zanimljivo je bilo i na tribinama, obje navijačke skupine su iskazale nezadovoljstvo radom uprava svojih klubova, Torcida doduše nešto “nježnije” nego jesenas, ali poruka o “rezultatu, a ne demagogiji” je i dalje na tribini, a s druge strane Ultrasi su bili kratki i jasni s porukom “uprava odlazi!”