/Hajduk Popovac po prvi puta nije pobjedio u aktualnoj sezoni KOMPLETIRANO JE 15. KOLO 2. ŽNL BELI MANASTIR
ribar kopačevo

Hajduk je u Belom Manastiru zaustavljen u svom pobjedonosnom hodu, Baranja Belje je prvi klub koji je u aktualnoj sezoni zaustavio Hajduk.

Pred 150 ljubitelja nogometa Hajduk je bio dominantnija momčad, ali nisu iskoristili svoje prigode i ovoga puta su ostali bez punog pljena. Domaću momčad u 19. minuti susreta u vodstvo je doveo Michael Čačić, koji je poentirao i u proljetnoj premijeri. U 74. minuti kod domaćina je drugi žuti, i ranije tuširanje zaslužio Nemanja Bosnić, što su gosti iz Popovca iskoristili u 80. minuti kada je poentirao Dejan Marković. Bez obzira na možemo reći kiks Hajduka, prednost pred pratiteljima momčadi Saše Jakovljevića je ogromna, odnosno još je i povećana.

Naime prvi “pratitelj” ako to možemo tako nazvati, NK Polet Karanac na svom terenu je doživio minimalni poraz od Grabovca. Na jako teškom terenu bilo je nekoliko grubljih startova, čvrste igre s obje strane, a gosti su se pokazali kao sretniji i spretniji nakon 90. minuta. U 9. minuti “plavi 9” Vedran Aćimović zatresao je mrežu Poleta, i pokazalo se konačni rezultat utakmice koju je promatralo 90 gledatelja. Zanimljiv detalj s ove utakmice su dva isključenja u početnih pola sata igre. Kod domaćih je već u 30. minuti Bruno Barat morao u svlačionicu zbog drugog žutog kartona, ali nadmašio ga je gost Ivan Horaček koji je istu stvar uspio napraviti u samo 23 minute provedene na terenu.

Poraz Poleta iskoristila je Šokadija koja je uvjerljivom pobjedom na domaćem terenu sustigla Karančane na ljestvici. Pobjeda je i više nego očekivana protiv NK Luč koji još nije osvojio niti bod u prvenstvu. Šokci su do vrha napunili mrežu Ivana Sabljića, koji je imao samo 9 suigrača od početka susreta. Osim što su ga Šokci torpedirali sa svih strana, i njegov suigrač i kapetan Tomislav Puškadija mu je jednom ugurao loptu iza leđa. Na odmor se otišlo prednošću Šokadije 3:0, a pogađali su Branislav Đipanov, Marko Mrvičin te kapetan Leonard Feher. Početak drugog poluvremena obilježio je Danijel Molnar koji je u samo 11 minuta postigao klasični hattrick. Do kraja je i Đipanov postigao još dva pogotka te se priključio Molnaru s tri pogotka na utakmici.

U Kneževu su Belje i Ribar odigrali miroljubivih 0:0 u utakmici bez posebnih šansi niti na jednoj strani. Na teškom terenu obje momčadi su bile jako korektne pa sudac Adam Šovakov nije imao težak zadatak tako da je pokazao samo jedan žuti karton u 90 minuta, Mladenu Mendešu iz momčadi Ribara.

Zanimljiv susret u Kozarcu odigrali su Međimurec i Bratstvo, a na kraju je slavio domaćin 3:1 pobjedu. Gosti su u vodstvo došli već u 14. minuti susreta, a domaćin do poluvremena poravnava na 1:1 pogotkom Vedrana Šekutora. U nastavku čvrsta i borbena utakmica, s po nekoliko zgoda na obje strane, te nekoliko žešćih startova što je rezultiralo pravom poplavom žutih kartona, gosti su ih zaradili 3, a domaćin čak 7. Ta agresivnost Međimureca donijela im je slavlje pogocima Gorana Levačića u 75. te ponovno Vedrana Šekutora u samoj završnici, u 88. minuti.

Pred 50ak gledatelja u Petlovcu istoimeni domaćin poražen je od Mladosti rezultatom 1:3. Ovdje se možda najbolje može primjeniti ono nepisano pravili “kada ne zabiješ – dobiješ”. Domaćin je stvorio velik broj dobrih prilika, no nisu ih iskoristili, pa gosti idu kuću pjevajući. Na odmor je Mladost otišla prednošću od 2:0, a strijelci su bili Josip Balatinac već u 7. minuti, te Dragan Stoisavljević u 20. Kada je Stoisavljević u 52. minuti postigao pogodak za 3:0 činilo se da je sve riješeno, no već minutu kasnije domaćima nadu vraća Ivan Bašnec. Ipak, taj pogodak se na kraju pokazao kao samo počasni, domaćin nije imao snage za nešto više unatoč igraču više čitavih pola sata. Naime od 62. minute gosti su igrali sa igračem manje, budući da povrijeđenog igrača Stipana Šašlina nisu imali zamijeniti drugim igračem, i ako su na klupi imali pričuvnih igrača koji su bili povrijeđeni.

Najzanimljiviji susret 15. kola odigrali su Dinamo i Columbus 2005, dvije momčadi sa začelja tablice. Prvo poluvrijeme je bilo solidno, iako u usporedbi sa drugim to je bila čista kamilica. Ipak, u posljednjim trenucima prvog dijela Dinamo dolazi do prednosti pogotkom Matije Aničića. Drugih 45. minuta bila je prava propaganda nogometa, i prava je šteta da nije bilo više od 50ak gledatelja. Tomislav Kuna u 53. minuti povećava prednost domaćina, i činilo se da utakmica ide prema mirnim vodama. No gosti nisu tako mislili, pa u 60. pogotkom Dalibora Đukića iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca smanjuju, a već minutu kasnije i poravnavaju na 2:2 preko Vedrana Jumića. Bilo je tu prlika i za jedne i za druge, a onda u 71. minuti isključujući drugi žuti karton u redovima gostiju dobiva Viktor Szivaši. Domaćin je brojčanu nadmoć uspio iskoristiti u 88. minuti kada Matija Aničić zabija svoj drugi pogodak i zaslužuje epitet igrača utakmice.

Sljedećeg vikenda osim velikog hrvatskog derbija u Splitu, Hajduk i Dinamo snage će odmjeriti i u Popovcu.