/Metalac i dalje maksimalan, Baranja stradala u Marijancima ZAKLJUČENO JE ČETVRTO KOLO OSJEČKO-BARANJSKE 1. ŽNL
69742595_1178371385676050_8485339807491293184_n

Nakon jučerašnji golijada u Đurđenovcu i Donjem Miholjcu danas je odigrano preostalih šest utakmica 4. prvenstvenog kola osječke Primere. Nakon odigrana četiri kola na vrhu su se s maksimalnim učinkom izdvojili Tomislav i Metalac koji je danas došao do sva tri boda u Ladimirevcima. Nakon ovog uvodnog dijela sezone kao ugodno iznenađenje svakako se izdvaja momčad Radnika..

HAJDUK M. – BARANJA BELJE 6:2

Sjajna predstava Hajduka i druga prvenstvena pobjeda kojom su stigli do sredine prvenstvene ljestvice. Baranjci su prvi došli do prednosti preko Benkovića, no to je bilo sve od njih, nakon toga Hajduk je odigrao vrlo efikasno i do vrha napunio mrežu gostiju. Dvostruki strijelac bio je Ošapić a po jednom su pogađali Špoljarić, Plećko, Vinković i Arnaut. U završnici je Filip Benković s bijele točke još malo popravio svoj učinak i koliko toliko ublažio poraz svoje momčadi.

Čestitao bih svojim dečkima na borbenoj utakmici i kod rezultata 0:1 za goste vratili smo se i zasluženom borbenošću i zalaganjem došli do nova tri boda. Zahvalio bih se i našim vjernim navijačima koji nas svaku utakmicu prate u velikom broju. Gostima čestitam na fer i korektnoj borbi kao i sucima za odlično suđenje – komentar je Miroslava Katanića, trenera Hajduka Marijanci.

Loša igra moje ekipe u drugom poluvremenu uzrokovala je trećim porazom ove sezone. Domaćinu čestitke na pobjedi i fer i korektnoj igri – komentirao je trener Baranja Belja Nenad Vuković.

marijanci

SLAVONAC – METALAC 1:2

Metalac ne pušta Tomislav iz vida, prate momčad s Livane u stopu, iako su Rudecovi izabranici nešto efikasniji. Danas je Glumčeva družina odradila odličnu predstavu u Ladimirevcima, a glavne uloge odradili su Marin Runtić i Damir Sklepić koji su sredinom prvog dijela postigli golove za goste. 15ak minuta prije kraja Domagoj Slapić vratio je Slavonac u igru, no gosti su sačuvali prednost i vratili se u Osijek sa sva tri boda.

– Čestitke gostima na pobjedi, kaznili su dvije naše pogreške u prvom poluvremenu i došli u zavidnu prednost. Drugo poluvrijeme smo dali sve od sebe, smanjili rezultat, imali dobrih prilika, ali nismo uspjeli izjednačiti. Ništa, život ide dalje.. – izjavio je Ivan Perošević, trener Slavonca.

A šta reći poslije zaslužene pobjede koja je mogla biti izražena i većim rezultatom da smo imali malo više koncentracije. Ne bih htio nikoga isticati cijela ekipa je odigrala maerstralno. Čestitam mojim igračima! – za Sportalo je rekao Zdenko Glumac, trener Metalca.

METALAC

FEŠK – RADNIK 1:3

Sjajan start u novu sezonu imaju nogometaši Radnika! U Feričancima su došli do treće prvenstvene pobjede i nalaze se u samom vrhu lige te potvrđuju da prošlosezonski rezultati nisu bili niti malo slučajni! Ivan Benković je u završnici prvog dijela iz kaznenog udarca donio prednost Fešku, a s istog mjesta sredinom nastavka poravnava Nino Vrbanić, nakon čijeg gola slavlje gostima donose Ivan Glogač i Vedran Molnar.

– Nažalost ponovila nam se utakmica iz prošlog kola! Jako dobar ulazak u utakmicu ali bez realizacije! Promašujemo uz jedanaesterac dvije stopostotne šanse i unatoč tome odlazimo na predah sa prednošću iz drugog jedanesterca! U drugi dio opet ulazimo uspavano, u međuvremenu pogađamo stativu, te nakon toga događa se još veći pad u igri te u 6, 7 minuta gosti dolaze do potpunog preokreta sa dva gola. U samoj završnici s još jednim pogotkom potvrđuju pobjedu! Čestike gostima na pobjedi i sudcima na suđenju! –  riječi su Stjepana Kapraljevića, trenera Feška

Moram priznati da je domaćin bio u prvom poluvremenu bolji i moja ekipa je bila na konopcimà. Nakon odmora smo preuzeli dominaciju i postigli pogotke te ja mislim zasluženo pobjedili – komentar je Zvonka Kneza, trenera Radnika.

FEŠK

GRABOVAC – BILJE 1:1

Baranjski derbi završen je bez pobjednika. Prvi dio pripao je gostima iz Bilja koji su do prednosti došli golom Fabijana Domitreka, a drugi domaćoj momčadi koja je do boda i drugog uzastopnog remija došla zahvaljujući Tomislavu Luciću.

– Odlična utakmica, sa dva različita poluvremena. U prvom smo bili nešto bolji protivnik sa dobrim izlascima prema naprijed. Iz jedne prekrasne akcije zabijamo za vodstvo preko Domitreka (petom), što držimo do nekih 20 min do kraja. Drugo poluvrijeme kako je vrijeme odmicalo, domaćin je preuzeo inicijativu i opasno prijetio, te i oni zabijaju iz lijepe akcije za konačnih 1:1. Sve u svemu, dobra utakmica, s dosta tempa i agresivnosti. Hvala domaćinu na gostoprimstvu, te sretno u nastavku prvenstva. Mojim dečkima čestitam na borbenosti i zalaganju te nastavku pozitivne serije –  riječi su Aleksandra Stojkovića, trenera Bilja.

grabovac

VILJEVO – SLAVONIJA 3:0

Viljevo nastavlja s dobrim igrama i razultatima, danas su na svom terenu s uvjerljivih 3:0 bili bolji od Slavonije. Ponovno je prvo ime Viljeva bio sjajni Marko Vincetić koji je po jednom matirao svakog od gostujućih vratara, a još jedan pogodak u pobjedu je ugradio i Stjepan Kopić.

Prije svega moram napomenuti da su na današnju došla samo dva suca. Smatram da je to krajnje neozbiljno za ovaj rang natjecanja, kao i za one koji su za to odgovorni. Inače, suci su korektno odradili posao. Iako je rezultat visok, stvari na terenu su bile drugačije. Igrali smo danas protiv jednog izrazito čvrstog i kvalitetnog protivnika. Nismo bili na odgovarajućoj razini, dosta smo grešaka pravili i nismo bili pravi. Ali unatoč tome moram pohvaliti svoju ekipu na izuzetnom trudu, borbi i zalaganju koju su pokazali. To nam je donijelo tri boda uz naravno koncentraciju prilikom realizacije. Nažalost, utakmicu je obilježila i teža ozljeda našeg Blaževića koji je završio na šivanju. Ovim putem mu u ime ekipe i svoje osobno ime želim brz oporavak  –  kazao nam je Dinko Puljić, trener Viljeva.

– Dobro ulazimo u utakmicu i promašujemo nekoliko dobrih prilika i onda domaćin iz prvog udarca na gol postiže zgoditak i odlazi s prednošću na odmor.Početkom drugog poluvremena nastavljamo s pritiskom na protivnika te opet promašujemo dobru priliku nakon koje domaćin stvara kontru i mi primamo nesretan zgoditak koji prelama utakmicu, te domaćin još jednim zgoditkom dolazi do zaslužene pobjede – kazao nam je Josip Vranić, trener Slavonije.

VILJEVO

OMLADINAC – HAJDUK P. 2:0

I dugi klub iz Josipovca je slavio u četvrtom kolu, onaj Punitovečki Josipovac bio je domaćin ogleda Omladinca i poovačkog Hajduka. Marijan Batorek pogodio je u najboljem mogućem trenutku za svoju momčad, u posljednjoj minuti prvog dijela. U 78- minuti Antun Štefančić siguran je izvođač kaznenog udarca za 2:0 i mirno privođenje utakmce kraju te prvo slavlje Omladinca u 1. ŽNL.

– Od samog početka smo napadali i promašivali. Vjerujem da su igračima u mislima bila naša 3 poraza i nula bodova pa nisu bili dovoljno koncentrirani u završnici. Gost nam je stvorio dvije 100 %-tne šanse i, na našu sreću, promašio. Nakon našeg vodstva iskontrolirali smo utakmicu i mirno ju priveli kraju. Čestitam mojim igračima i zahvaljujem se publici na podršci, a gostima želim sreću u nastavku prvenstva – izjavio je nakon utakmcie Domagoj Vragolović, trener Omladinca.